Preporuka Graficka karta .

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by SoloUltra, Nov 26, 2016.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na 1080p trenutno nema nikakve razlike izmedju dvije karte, u budućnosti možda, ali kome nije bitno da li je high ili medium kao meni mislim da se ne isplati ići na 6gb. Razlika u cijeni je prilična na našem tržištu.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    6GB moze trebati samo za levatske Microsoft portove na njihovom store-u.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cini mi se da Witcher kad sam testirao na 1080p i sve ultra oko 2,5GB uzima ali ne sjecam se tacno.
    GTA5 oko 3,3GB, a ove Microsoft-ove jedu dokle imaju sto kazes :D

    Jbg ovisi koliko se ko zeli protegnuti i kolika je razlika u cijeni ali treba racunati da ce i resale value biti bolji sa 6GB.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Razlika je 100km u najboljem slučaju. Kod nas je 3gb najjeftinija kao u ostatku svijeta 6gb i to da kupiš u nekoj radnji gdje je garancija vjerovatno ne postioji. Tuga
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ostala mi dilema još izmedju ove Asus dual i zotac mini. Zotac 470km Asus 540. Ne klokan svakako, da idem onda na zotac? Gledam na testu ne grije se puno više od ove Asus s obzirom koliko je manja.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ako vec ne klokas, a i ako imas prostrano i prozracno kuciste, zasto ne.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Iz nekog razloga raja ne voli kupovati te mini kartice, pa ako planiraš prodavat ubrzo idi na Asus. Ako ćeš koristit karticu narednih 5-6god, deri zotaca.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, a isto sranje posebno ko ne kloka i ima dobro kućište
     
  9. chenta

    chenta Aktivista

    Koju karticu uzimas drug nisam pratio temu, jel gtx1060? Ja sam uzeo gigabajtovu ( 3gb oc model ) za 460km+dostava pa mozda bi te zanimalo i to.

    Ne prelazi 70 stepeni u full loadu i ne cuje se uopste
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gdje si kupio?
     
  11. chenta

    chenta Aktivista

    Kod peropa na piku, nema objavljene oglase na profilu pa mu posalji upit.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gotovo, nsručio od ovog wimaxa za 485, isto taj model.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Isplati li se uzet rx 460 za 270km? Nova na piku.

    Da odigram preko zime cod ww2 i jos koju igru sto sam propustio. Zadnje 3 godine nisam nista igrao.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da je Gtx 960 bolji izbor.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gdje ima za te pare?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nova sumnjam da ima, polovna sigurno ima, a te karte nisu gazene. Čak bi i 950 trebala biti jača od te amd, baci pogled na techpowerup pa uporedi.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Bolja opcija je gtx 770 ako možeš naći za 200-220km. Gurat će novije naslove na finim postavkama.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tu kartu je pregazilo vrijeme i ne bih išao na nju.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima iste prefomanse kao 960, a može se naći za dosta manje novca.. od polovnih, za te pare nema šta drugo kupiti.. slične prefomanse ima 7970/50, ali to ne bih gledao ni pod razno.

    A nema poente davati 250-270km za gtx 960, kad se nova gtx 1050 može kupiti za 270-80km.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1050Ti zna naletiti za 300KM sa garancijom tako da je RX460 za 270 bacanje para. RX470 je već druga priča.