Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Što bi nosio pet kila sa sobom kad možeš dvije? I nema govora o 65W+ procesoru u laptopu.
     
  2. Decerto

    Decerto Komšija

    Kako nema govora kad clevo/sager/ vec odavno ubacuju desktop procesore u laptope.I nije fazon o tezini,govorim ti da ljudima koji uzimaju "gaming" laptope nije frka nositi 4-5 kg sa sobom.Ja licno bi radije da imam,recimo 7700k u laptopu sa 1080 i dobrim hladjenjem,i da je tezak 4-5 kg,nego ovaj 15" od 2kg koji ce radit na 90+c 80% vremena.Delta prodaje power brick od 330w koji nije toliko ni velik,niti tezak.
    https://www.amazon.com/Dell-Alienware-Adapter-ADP-330AB-DA330PM111/dp/B009IPUBTS
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad izađe na tržište vidjećemo koliko su vreli i/ili glasni. Znam da mi je problem nositi sa sobom obični laptop od 3.5kg a ne neki od 5kg.
     
  4. comrade

    comrade Aktivista

    pozz
    Moze prijedlog za laptop
    13.3 ili 14.1, kako vec ide..samo da nije 15+ inca
    bitno je da je lagan, da je baterija manje vise ok
    koristit ce se za net, muziku , fakultet(radovi, diplomski i slicno )
    moze i polovan
    do nekih 800 km XD
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ti za te pare mozes da biras sta hoces,posebno sa pika :D
    evo jedna onako brzinski sto nadjo https://www.olx.ba/artikal/23731401/sony-vaio-ultrabook-13-3-touch-i7-3537u-2ghz-8gb-ssd/
    zadaj se malo pa trazi,na piku cesto izleti da neko kupi laptop ,koristi ga par mjeseci i prodaje ga skoro u pola cijene,a ostane ti jos puno garancije
    to za te pare mozes uganjati i ustedjeti sebi love
    uglavnom od specifikacija gledaj sto bolji i5 ili i7 procesor (novijih generacija),minimalno 8 GB rama,SSD od 120+ GB ,IPS HD display ,po mogucnosti FHD
    graficka manje vise nebitna i naravno da ti baterija traje barem 4 sata
    ili ovaj
    https://www.olx.ba/artikal/24588547/samsung-ultrabook-intel-core-i5-8-gb-256-ssd-plus16-ssd/
    ili ovaj lenovo yoga serija
    ovo je cista perverzija,FHD touch display ,malo tablet,malo laptop :D
    https://www.olx.ba/artikal/25690176/lenovo-yoga-2-13-13-3-touch-fullhd-i3-4030u/

    uglavnom za te pare,ti druze mozes da biras sta hoces :D
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam nedavno isto trazio nesto tako jeftino, 13-14", za iste namjene.

    Odluka je bila HP 9470m (dosta ih je doslo preko nekih biznis kanala iz Svicarske na nase trziste) - 400-600 raspon cijene ovisno od komponenti i stanja baterije, kvalitet izrade je vrlo dobar.

    Npr - https://www.olx.ba/artikal/25961462/lap ... -procesor/ - doplatis za SSD i ko car za 5 glava :) :)
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    Isti imam, bas sam se raspitivao ovdje prije nego sam ga kupio i ne znam ko je pricao ali sasuo je drvlje i kamenje na U procesore sva sreća ne poslusah ga, kod mene je verzija sa 256 GB SSD-om i 8 GB rama i laptop je odlican a kostao me ja mislim oko 450 KM u januaru. Baterija se osjeti da je polovna ali u PC Mark testu baterije izgura oko 2:30 h u svim testovima što je opet fin rezultat za polovan laptop.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Moram sutra kupiti laptop, 3-4K KM nek je cijena. 32 GB rama bi trebao da ima, dobro bi bilo da ima bar GTX1060. Jel ovi u radnjama mogu izvadit postojeci ram pa zamjeniti sa 2x16GB, hocel odbit cijenu izvadjenog rama?

    Gledam ue, plus, imtec, za 3-4.000 KM dobijes 16GB, 1050Ti i 7700HQ. Zna li ko imal igdje boljih konfiguracija za te pare, uzimam preko firme pa ne dolaze u obzir ovi Pik sverceri. Moram ga sutra kupiti, put ovo ono.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može l' se gdje nabaviti Surface Book za te pare?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Premal mu je display, svega 13,5". Trebalo bi mi nesta od 17", da mi oci ne ispadnu.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Nadjoh 2 modela

    1) ACER Aspire 7 (7700HQ + 16 GB + GTX1060 6GB + 256 SSD+1TB HDD) Ako dodam jos 16 GB rama izadje na nekih 3.765 KM

    https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-7-Core-i7-GTX-1060-Laptop-Review.243532.0.html

    2) ASUS GL753VE (7700HQ + 32 GB + 1050 Ti 4GB + 256 SSD + 1TB HDD) 3.500KM

    https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-GL753VE-7700HQ-1050-Ti-Laptop-Review.223910.0.html


    Sta velite, vrijedi li dodat tih +265KM za ovaj Acer sa 1060GTX? I posto sam odavno "out" iz notebook trzista, valjal cemu ovaj Acer sto se tice kvalitete itd, uvijek mi je nekako zvucao cheap? Dok za Asus ovu ROG seriju sam cuo dosta puta, kao da valja.
     
    Last edited: Nov 2, 2017
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako već uzimaš u obzir acera, radije gledeaj model helios i doplatu na 3g garancije
     
  13. black

    black Komšija

    Ako ima maintenance hatch onda ne bi trebalo biti problema bar u normalnom svijetu. Za svaki slucaj ostavi stari ram ako ti zatreba gara.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeh ovog ROGa, jest da je sporiji al build quality mnogo bolji neg ovaj Acer

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Nabaci par fotki... Vidim da si bio vruća mušterija, no kontam da si ipak trebao ići na jači GPU.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Problem je bio sto svi sa 1060 dolaze sa 16 gb rama. E sad, valjalo bi uzet 2x16GB sto je skoro 600 KM, a defaultne 2x8 bi morao po Piku tusit. + sto je dobar lapas sa 1060 bar par stoja skuplji. Tako da sve u svemu bi me dobar laptop sa 32gb i 1060 dosao oko 4.500KM, glupo mi bilo dodavati 1000KM za taj apgrejd grafe.

    Prvi utisci super, fluidan, display je top.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  17. black

    black Komšija

    Ti ono imas GTX 770? Tebi je 1050 Ti dobar upgrade. Vidim da LCD na njemu nije los, 89% sRGB i nije predebeo laptop kao neki gaming monstrumi.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, razlika je enormna, Forza 7 u 1080p sa Dynamic postavkama ide u 60 fpsa, dok sa Xeonima i 770GTX jedva i 30.

    Al ionako ne igram na PCu vise, sad je samo PS4 Pro + volan.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    narode,treba mi realna procjena dva laptopa
    jedan je
    Toshiba Satellite Z930 Ultrabook
    sa samo 32 GB SSDom ...i5 3317U ,13.3 inca ,vrlo tanak
    a drugi je
    Medion Akoya P2214T 11,6 inca

    bukvalno nov,sa svom opremom...kutija,cdovi i ostalo a mana mu je sto mu je otisla baterija ili onaj kontroler na bateriji,uglavnom moze raditi samo na struji,kao laptop a ustvari je i tablet,jer se moze odvojiti ekran
    ima u sebi 64 GB SSD i 500 GB hdd,FHD je display ...uglavnom bukvalno nov
     
    Last edited: Nov 16, 2017
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    niko nista ?