Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta gledate na tolikim dijagonalama u malim sobicama ? Nije bas toliko 4k rasprostranjen.
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    kod mene i nije bas mala 6x4m a gleda se uglavnom sa 4 do 5m, uglavnoj najbolji kvalitet sto se moze na privatnom internetu naci :)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li ko kakav skriveni 4k/uhd sajt za filmove?

    Ne gledaju sigurno FTV i slicno, mogu misliti kako to izgleda na 55" na 2 metra udaljenosti.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Netflix, konzole.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja 43" koristim kao PC monitor. :D
    Na "papiru" ne izgleda puno, ali npr. razlika između 50 i 55" na 3.5m se itekako osjeti.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Kod mene je 40" monitor, tako da mi je sad TV koji je 48" smijurija :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam najvise isao do 32 za monitor, nije bilo puno.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dosta raje sam nagovorio da uzmu 40+ 'monitore', niko se nije pokajao sekunde.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Monitor je nesto drugo. Vec je kod mene 43" plazma i bude starijeg 720p sadrzaja koji lose izgleda. Svi EON kanali su recimo poprilicno mutni pa moram smanivati prozor da ne izgubim vid itd.

    Veci TV bi sjeo ali max do 55" na ovih 4m udaljenosti. Sve preko bi doslovno izgubio na kvaliteti ako nije 4k.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    @Eldorado znas da o pirateriji ne raspravljamo na ovom forumu..

    Sto se tice legalnih sadrzaja, Netflix je glavni za 4K, uz Amazon za kupovinu UHD filmova koje vrijedi imati u kolekciji.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Znam da nema al ima pp pa bujrum.

    Da se ne lažemo "svi smo pošteni" :)

    Sutra aBd odoh kupiti TV konacno pa valjda bude sve u najboljem redu.

    Pogledat cu ove Samsung MU6172 modele 55-55".

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji miracast stik mi preporucujete da bih sliku win10 laptopa preslikao na tv, ne mogu više vozati hdmi kablove. Da je nabavljivo kod nas.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sve zaboravim da se zahvalim na preporukama vezano za telvizore, dobro je cuti misljenja drugih pa razmisliti dva puta o svemu prije kupovine.

    Na kraju sam uzeo Samsung 55" MU6172 model, naletio na solidnu cijenu sa 5x godina garancije taman.

    Za sada nemam zamjerki zadovoljan sam, jedino sto me vuce zelja da barem nabavim PS3 pa da kao nekad sokera razbacam :D

    Ako bude neko imao kakvih pitanja za ovaj model, odgovorit cu ili barem pokusati dati konkretnije realne odgovore.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za koliko si uzeo i gdje?
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bila akcija u domodu.
    50" 1099km njega sam mislio kupiti al rasprodali ga odmah.
    Halalio sam 1200km za 50" koliko inace se vrte cijene za taj model, pa sam na kraju malo dodao za 55" model koji me izašao 1295km.



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Neraa, Neo Bahamut Zero and zoi like this.
  16. Almir

    Almir Komšija

    za vikend bio u mediamarket u austriji, koja ponuda za vidjeti...opipati omg, na jednom mjestu kad sabereš svu tehniku sa tk regiona fali tonu stvari a:) sve na jednom mjestu...onako malo gledao prije cijene kod nas u geneleku bio 55ku6172 preko2000km, u imelu oko 1650 a tamo kod njih oko 1200km, da ne govorim za ostalo...dj spark jeftini za 3-4 stoje...akcione kamere rollei isto jeftinije lijepo nego pik i tako, malo sam otisao u off
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemoj tako, nije to istina, mi se samo žalimo i umišljamo stvari i pljujemo po našim napaćenim trgovcima :)
     
    forzamilan likes this.
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko je ono jednom rekao da je nama lakše kupiti hardver jer nam je niži standard.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahahahha omaklo mu se :D
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad sam se vracao skoro iz Njemacke, covjek utovari 55" TV u bus, cudim se covjeku, a onda odes na mediamarkt.de i vidis 65" LG 4K TV za 999e :D