nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa jesu li išta napredovali od R9 Nano i te serije, zar ne bi trebalo to sada biti jeftinije, naprednije itd.?
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Sama ta "3D arhitektura" HBM memorije je cini skupom za proizvodit i procitah negdje da je Samsung proizvodi u veoma ogranicenim kolicinama. HBM 2 je pokopao Vegu sto se tice price/performanse odnosa. Ima glasina i da bi Nvidia mogla prebacit Voltu na HBM, medjutim ceka se amen od Samsunga. Ako budu koristili HBM memoriju za Voltu, cijene kartica ima da budu astronomske.
     
    Last edited: Nov 11, 2017
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidim da mi kartica ima bolje performanse nego sto sam citao po reviewima. Bacim malo pogled na vrijednosti pod opterecenjem kad ono GPU ide i do 1800mhz a def clock je 1367mhz a boost 1481mhz. Posto sam malo ispao iz ovog fazona jel to normalno da se grafa samo doklokava :D Klokovi memorije stoje gdje im je mjesto.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    koja je grafa tacno, vjerovatno overklokana od proizvodjaca
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pny gtx 1050ti gaming oc.

    Ovi klokovi sto sam ih napisao i jesu vec povecani spram referentnih al ovo 1800mhz mi nije jasno.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U zavisnosti od opterećenja i temperature boost clock se automatski povećava.
    Overclock se sada radi kao "offset" (dodatna frekvencija, ne ukupna).
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel to znaci da ne treba vise klokati grafe. Ona ce sama sebe dokle moze :D

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znaci, ja sam digo jos 175 MHz pa pici na 2040-2080. Probaj klokat jos :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za ne povjerovat al nesto se ne vidim kako klokam.

    100-200mhz na 1800mhz nije neka dobit. Malo sam samo prvi dan stavio fps counter da vidim jel sve kako treba i otvorio gpuz da malo propratim temperature i frekvencije i to je to. Sad se bas igram igara. Vise nemam ni fps u uglu. Prije sam se igrao hardwarea. :)



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene je kompletna statistika jos uvijek u cosku :D
    [​IMG]
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    koji je to program...mislim da sam ga jednom bio instalirao ali sam zaboravio pa da ne googlam
    i je li ovo ghost recon na slici...sjecam se prvog ili drugog ghost recona...u to vrijeme najrealnije igrice medju pucacinama
    evo stavio sam da mi se skida ovaj GRW,pa valjda cu moci na medium detaljima na svojoj r7 260x odigrati
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neces moci :), igra je nevjerovatno zahtjevna ali po meni i najbolja grafika u open world igrama. Program je MSI afterburner sa riva tuner statistikom i plus hwinfo64
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To ti je msi afterburner plus dodatak riva tunera. A jest ghost recon. I ja sam ga instalirao i igra je odlicna. Grafika prelijepa. Kod mene ide od 45 do 60 fps na 1050ti na medium i izgleda odlicno.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidim na ovoj slici da je grafika vrh...evo bio stavio torrent da skida ali ako necu moci imati ni 40 fpsa na low,da ne skidam dzaba 60 GB :D
    tnx za naziv programa...ja nekada upalim fraps ali on samo pokazuje fps
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probaj obavezno. Evo ja bas podignem na very high i opet imam 45fps i ne zapinje. Ako ti je mrsko skidat donesi mi hdd da ti prebacim.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma imat ce u najboljem slucaju 30 fpsa na medium ili na low :) Znam da sam gledo za 280x i ona na low ima 30 fpsa :D
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nije moguce da se 1050ti bolje ponasa od 280x?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    a sta znam mislim da igra preferira pascal, a mozda je na medium 30 fpsa :) Al sto je najgore grafika tek postaje drama na ultra, mozes mislit ako ti je dobro na medium :). Jer ja itekako osjetim razliku izmedju very high i ultra, a kamoli medium :)
     
    Last edited: Nov 12, 2017
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    A koja je kod tebe grafička?