Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    koji monitor za gayming do 450 - 500 KM da je ips? gledam ovaj lg LG 24MP59G-P ima freesync, 75hz, ips a relativno jeftin ne mogu naci podatke o input lagu. isplati li se ici na ovaj dell U2417H on je oko 550 dok je lg 450 najvise?
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa dellovi monitori nisu baš za gaming, ali su savršeni što se tiče bilo čega drugog. Uzeo od kolege gore Dell U2414H, top (Y).
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    mogu proci nemaju input lag, imaju solidan odziv a ovaj lg na papiru je ok samo nemogu naci recenziju nigdje
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    na kraju uzeo u2417. za malo uzeh LG ali nisam jer nisam mogao naci ni jedan test, a i stalak izgleda anemično.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    [youtube]
     
  7. Paddy

    Paddy Novi član

    Pozdrav svima. Imam namjeru kupovati novi monitor pa mi treba savjet. Monitor se pretezno koristi za igranje. Koliko sam skontao iz vasih postova full hd monitor preko 24 incha nije bas sa najboljom slikom, a ja imam namjeru kupiti nesto od 27 incha. Za oko mi je zapao ovaj:

    https://www.didakta.ba/proizvodi/monitor_acer_kg271_gaming_144hz_1ms.

    Hvala.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Kako misliš da nije sa najboljom slikom? Na svakoj dijagonali imaš bolje i lošije monitore, sa nižom ili višom rezolucijom, odnosno različitim tipovima panela, podrška za G-Sync, FreeSync, itd.

    Konkretno ovaj monitor iznad bih preskočio zbog rezolucije. Ako ćeš na 27", trebaš ići na 2560 x 1440. Koja ti je grafička? Ako imaš AMD, ne bi bilo loše i da ima FreeSync podršku. Budžet?
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vjerovatno je i mislio na rezoluciju...kao sto @Esh kaze...za vece monitore treba barem 2K rezolucija a sada je pitanje ,moze li ti graficka gurati 2K rezoluciju na barem 60 fps-a
    napisi i kakva ti je graficka
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto na tvu od 43 inča može 1080p a na monitoru od 27 inča ne može?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zato sto tv gledas sa 3 metra a monitor sa pola metra...takodjer nije ista velicina ni pixela na monitoru i na tvu
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zato sto u monitor buljis sa pola metra a u tv sa 2-3m :D
    Sta ja znam ja ne bi nikad uzeo 27 inca fhd mada citao sam tu da nekome i ne smeta. Ja sam se vec naviknuo na 4k (ne u igrama) na 27 inca i nema sanse da bi se morao vratiti na fhd na ovoj dijagonali.

    edit: prestize me zippo haman neko od nekog prepisuje :D
     
  13. Paddy

    Paddy Novi član

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nema na linku nista...tj. nije odredjena graficka...napisi naziv
    uglavnom,mozes ti igre igrati i na FHD na vecem monitoru...tu ces teze primjecivati neku razliku...dok ovako kada koristis monitor u radu,primjecivati ces zrnatost,kao na mobitelu od 5 inca sa 480 p rezolucijom
     
  15. Paddy

    Paddy Novi član

    Sorry, nisam dobro kopirao link. Ovo je grafička :

    www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-R695OC-1GD#ov

    Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S tom grafom ces se slabo poigrati i na 1080p a pogotovo na 2K. Toj grafi je jedno 6 godina.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. Paddy

    Paddy Novi član

    Cak i vise. kupljena 2009. godine. Hvala za savjete u svakom slucaju. Pozdrav
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nista tebe ne sprecava da kupis dobar monitor. To i jest najvaznija komponenta dobrog racunara. Ako sad budes ganjao monitor prema grafi trebace ti neka 15ka sa 800x600 rezom :D

    27" sa 2K rezom je ono sto se danas kupuje. Ako ti je grafa iz 2009 ni ostatak konfiguracije ti nije bas u nekoj mladosti. Morat ces ti to sve polako izmjeniti ako se mislis igrat novijih igara.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  19. Paddy

    Paddy Novi član

    Upravo tako i upravo sam na netu i gledam moguce kombinacije za novi PC. Hvala!
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    monitor je komponenta koja traje dugo i vrlo je bitno da je kvalitetan...jer je to ono sto je nama racunar,tj. sto vidimo...uzmi neki sa 2K rezolucijom i miran si 5 godina...dok 4K ne dodje u mainstream
    kod mene je trenutni monitor sigurno 6-7 godina...nije mu prikaz slike bas neki vrhunski ali nije ni los...a nisam ga nikada ni kalibrirao,mozda bi se i moglo sta popraviti ali bitno je da radi kao i prvog dana kada je kupljen