Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa s obzirom na to da je inace 900€ u EU, a i kod nas ce biti preko 1600KM sigurno, ovo ne djeluje lose.
    Jedino je pitanje nesigurnosti oko uvoza.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do proljeća će biti upola cijene kao što je bio slučaj sa svakim LG telefonom. Ovako ćeš dati skoro 1400KM a upitno je kako ćeš ostvariti garanciju ako zatreba.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Sto jest jest, imas pravo tu.
    Nije da ne mogu cekati, ali sam sad nekad planirao mijenjati mob i cisto gledam ovakve ponude da sto bolje prodjem.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gledaj ti da kupiš novu grafičku a ne da popravljaš onu što je crkla. ;)
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    To je graficka od brata, njemu rjesavam :D
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa graficka kao graficka,nije bitno cija je...ako je riknula,riknula je
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Haha ma dobro nije u tome poenta, znam sta je Neo htio reci :)
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozz raja :) da li itko kupuje na Alibaba? Ne mogu se snaci u ovim silnim Trade terms ccccc koji je po mene najpovoljniji (placam trgovcu artikal + shipping, ali ne snosim odgovornost za oštećenja tokom transporta, naravno carina+pdv na moj trosak). Nešto kao na aliexpress :)
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Aliexpress je produžena ruka alibabe koliko ja znam... Ja sam na alibabi naručio bateriju za mob, preko chata prije dvadesetak dana, Kinez mi dao PayPal acc na koji sam uplatio i on mi javio da je poslano, dao mi tracking broj, jutros mi došlo. Ništa znači oficijelno kroz protokol stranice.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To mu ga onda dodje na povjerenje, kao pik :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ovaj tracking na posta.ba nesto ne radi danas, nema rezultata kad ukucam kod koji je radio juce.
    Mozel neko provjerit?
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Đođe, a dođe i artikal na vrijeme :)
    Ne brini, i na PayPal se može tražiti povrat novca ukoliko ne dobiješ naručenu robu...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    moguce da rade na sistemu, koliko sam porimjetio zadnjih dana poboljsali su tracking i sada prati dok posiljka ne stigne u tvoju lokalnu postu dok je do sad bilo samo do centralne

    vidim da ni kod mene trenutno ne radi a jutros je radilo normalno doduse ja pracenje vrsim putem aplikacije na mobu mada i ona podatke uzima sa posta.ba stranice
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Može, daj tracking broj da probam?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Evo popravili su, 7 dana paket ceka na carini hmm...
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije radilo cijeli dan. Ja pratim pošiljke na 17track app na windowsu i androidu. Kasne malo EMS-ovi sa bh post servisa, ali se uredno prikažu :)
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Kad krene s carine još dva dana najmanje na pošti zastane...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    ja za pracenje na androidu koristim app TrackChecker Mobile, podrzava tonu posti i speditera i radi odlicno

    a sto se tice nase poste uveli su sad pracenje do lokalne poste dok je prije bilo samo do centralne i carine pa ti bacaj grah kad ce stici u tvoju, sad lijepo sve pise i ako ti se ne ceka da postar donese znas bar da neces djaba ici u postu da bi ti rekli nije jos stiglo
     
    zoi likes this.
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je dobro što su uveli, nekad sam se tačno pitao do koga je što nema paketa.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kupuje li iko preko Shipita ovih dana?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk