Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Film ima jacinu to nije upitno. Al je podosadan za gledanje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Film je dugo drzo 10 ili 9.9, ja ne znam sta ljudi vide u Nolanovim filmovima, da nije preplacen na IMDB :)
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Meni je kingsman smece. Fantazija u akciji, lik bog, de ba.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    nemas osjecaja za humor :)
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada pogleda i ja Dankirk...ima tu neko dozu umjetnosti,prikazuje rat iz ugla vojnika...film skoro da i nema govora i dijaloga
    meni nije bio dosadan u tom smislu ali svaka ocjena preko 7 je prevelika za ovaj film
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja evo pogledo, sranje nevidjeno. Nikakve radnje, ko dokumentarac, da su makar scene akcije dobre vec ni to. Ovaj film nije kosto ni 10 mil $ :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga WW2 nije bio infinity war, nije zanimljiv bio...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Vazi batice.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa spasavanje vojnika Rajana?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Da je bar neki akcijski datum iz ww2 pa bi i bilo neke ozbiljnije radnje. Nego je rescue mission i to iz neke uvrnute perspektive. Nekom se dize na to,meni ne. Hacksaw Ridge je isto ww2 i isto je pospora radnja al mi je izmislio zivot za ovaj.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam gledao, pričao sam sa par ljudi koji s gledali u kinu i koji generalno prate tu tematiku oko WW2 i kažu da je film dokumentarac, nije blockbuster. Realan prikaz sranja u kojem se ljudi nađu..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  12. xman

    xman Komšija

    Realan ili ne film je par random nabacanih "kriticnih" desavanja koja kod mene licno ama bas nikakav emotivni odziv nisu izazvale. Ima neki slabiji art dojam i neku tezinu koja je tako povrsno i plitko prikazana da ne vjerujem. Prica se o 400 000 ljudi a na ekranu 5 likova za koje te nije briga hoce li poginuti...
    Jedan od najlosijih ratnih filmova koje sam pogledao.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je Dunkirk ekstra, nema dijaloga, fokus je bio na spasavanje toliki broj vojnika i sam taj pokusaj da se vratis kuci koja ti je prakticno pred 'nosom' uvijek te nesto sprijeci.

    Jbg, ovaj film ima sigurno svoju ciljanu grupu, a ta grupa nije ona koja voli napucavanje.

    I u hacksaw ridgeu glavni lik nije isao na napucavanje ali jesu suborci oko njega.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jebiga danas ako lik ne pobije bataljon i film ne pršti od efekata onda je smeće. Sad se možete vratiti na super junake :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ili to ili da ostavi neku emociju, a ne ko ovaj apsolutno nista.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Film uopste nije smece,to sam odmah rekao,film je pravi master piece al je dosadan za gledanje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. xman

    xman Komšija

    Fury je smece npr,ovaj film je jednostavno los. Meni. Film je fulao elementarne postulate emotivne u ukljucenosti. Imas par bezlicnih likova,bez ikakvog karaktera i upoznavanja sa istim kako bi ta "stradanja" i borbu za zivot ja kao gledaoc dozivio jer znas da XY lik koji kuci ima zenu,djecu itd, se bori za zivot. Ako si htio da zaobidjes karakterizaciju likova i prikazes borbu za goli zivot u cijeloj svojoj brutalnosti onda moras imati muziku koja ce tvojoj podsvijesti reci kako da se osjecas,ili neke nevjerovatno jake scene te borbe da se ukljucim emotivno u sve to. Film nema ni to. Bratsvo,korejski ratni film,najbolji kog sam gledao, ima spektakularnu scenu gdje brat reanimira brata usred ratista dok sve prsti okolo. Ta scena gledaoca mora pogoditi jer ta braca imaju pozadinsku pricu sa kojom si upoznat,imaju ime i prezime i stalo ti je.
    U Dunkirku scena u brodu na kom svabe vjezbaju gadjanje (?) je meni licno bila komicna,jer tu par likova do kojih mi sekunde nije stalo odjednom smatra da treba jednog od njih istjerati kako bi se ostali spasili?? Ok zelis prikazati grcevitu borbu za zivot dok bjezis pred hordama zla koje zele da te ubiju,ali eto njima je bilo do vjezbe gadjanja?? LOL
    Film je takodje fulao i sve moguce postulate dokumentarnog filma jer bez gledanja pravog dokumetarca o Dunkirku iz ovog neces nista istorijski nauciti sto vec i najveci WW2 laik ne zna. Nego stices dojam da pedesetak likova u tri kolone ceka neke brodove koji nece doci nego u jednom momentu ide desetak camaca i nastaje euforija,a par minuta kasnije pilot ugasenog aviona skida stuku koja je odjednom prikazana kao smrtna prijetnja za 400 000 ljudi na plazi...
    A horde zla koje im bacaju letke iz aviona najmerno nisu prikazane jer strah od nepoznatog je uvijek veci od ociglednog jer tvoj um popunjava supljine ili kreira taj strah po svom "ceifu" i to je odlicna ideja,pusti me da zamislim te silu svaba koja ider da ih pobije ali mi pomozi u tome prikazivanjem panicnog bjezanja i sebicne borbe za zivot,a upravo u tome je film najvise fulao.
    Band of brothers npr ima fantaasticnih epizoda u kojima metak nije ispaljen tako da ne znam odakle ti ideja da ratni film mora imati efekte i napucavanje. Al ok,100 ljudi 100 cudi.
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sto si ti toliko navalio na Horde Zla

    Poslano sa mog GT-I9100 koristeći Tapatalk
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Dunkirk meni najgori Nolanov film.

    Nula karakterizacija, niti ima kakvog karakter arca. Čitam intervjue poslije gledanja, kaže lik nije htio da prikazuje švabe niti krv jer se ne radi o ratnom filomu već o preživljavanju. Tako da imamo historijski pogrešan film, bez karakterizacije likova. Ono što je zacrtao fulio je.
     
  20. lolak

    lolak Aktivista

    Hvala na preporuci za Wind River, dobar film.