Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma nisam ni mislio ovdje u BiH, nego postoji li neka globalna berza za ovo ? Recimo da imam jedan bitcoin i da ga stavim na tržište po nekom prihvatljivom discountu ($1k ispod trzisne cijene), to bi, s obzirom na masovnost ove valute manje-više instanto trebalo proći ?
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Gle, u Bih nije lako doci do bitcoina, glupo ga je prodavati ispod ‘trzisne cijene’ kada na localbitcoinu likovi ga prodaju trenutna cijena + fina marža.
    Ja mislim da dosta ljudi zeli biti dio ovoga, i kad bi bio neki jednostavniji nacin, puno vise ljudi u bih bi ga i imalo.
    Apsolutno se nebi sekirao oko prodaje 1btc, mislim da bi to ko halva otišlo, doduse mozda ne odmah čitav da prodaš, nego od par puta po dio bitcoina, npr 0.1btc po cjeni od recimo 9k$/1btc, ako imas za prodat reci

    Edit: vidim da spominjes brzinu prodavanja, najlaske ga je rjesiti na burzi, ito po trenutnoj cjeni, ali posto smo u bih, trenutno neki lagan nacin povlacenja tog novca od prodaje nema, iskreno se nadam da ce se ubrzo nesto ucinti da se to ispravi.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemas sta trazit nekog kome ces prodat, prodajes uvijek po trzisnoj vrijednosti.

    Dizanje je problem, sto zbog regionalnih ogranicenja, sto zbog provizija.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam zaista odakle dolazi vrijednost bitcoina, kakva mu je socijalna funkcija i sl. Neinformisan sam, priznajem, pa neću da dalje spamam temu. Iskreno mislim ako bitcoin pređe u prihvatljivu valutu plaćanja računa ili ako zakoračim u prodavnicu i budem mogao kupiti namiru putem njega (ovo se u BiH neće desiti, ali recimo u Švedskoj ili Koreji) da je to i više nego očigledan znak da je bitcoin tu da ostane i kroz 10godina bit će nebitno da li si jedan bitcoin platio $10k ili $50ak prije tri četiri godine jer će ako se ovako nastavi vrijednost za 10godina glat preći $200k. Opet, logički gledano previše je globalnih monetarnih lobija da imam nadu da će se to desiti. Who the fuck knows ...
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jedna od najvecih Tech prodavnica u Svedskoj prima Bitcoin kao nacin placanja, tako da ako imas viska koionova i hoces nesto tehnologije imas gdje trositi :D Ima navodno jos dosta prodavnica ali su sve neke manje interesantne, ova je bila najpoznatija (meni barem).

    Zanimljiva prica za BitCoin @kvaju , znaci treba uzimati :p Haj ti prvi...
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja uzimam pomalo :)
    Inace steam, m$, i oni primaju bitcoin kao nacin placanja, polako, i ostali ce :)
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Ja planiram uzet hardware wallet, Trezor najvjerovatnije. Jel’ ko uzimao i kakva su iskustva?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa zar opet cccccc :(

    https://www.nicehash.com/

    Service Unavailable


    Official press release regarding the NiceHash security breach
    Unfortunately, there has been a security breach involving NiceHash website. We are currently investigating the nature of the incident and, as a result, we are stopping all operations for the next 24 hours.

    Importantly, our payment system was compromised and the contents of the NiceHash Bitcoin wallet have been stolen. We are working to verify the precise number of BTC taken.

    Clearly, this is a matter of deep concern and we are working hard to rectify the matter in the coming days. In addition to undertaking our own investigation, the incident has been reported to the relevant authorities and law enforcement and we are co-operating with them as a matter of urgency.

    We are fully committed to restoring the NiceHash service with the highest security measures at the earliest opportunity.

    We would not exist without our devoted buyers and miners all around the globe. We understand that you will have a lot of questions, and we ask for patience and understanding while we investigate the causes and find the appropriate solutions for the future of the service. We will endeavour to update you at regular intervals.

    While the full scope of what happened is not yet known, we recommend, as a precaution, that you change your online passwords.

    We are truly sorry for any inconvenience that this may have caused and are committing every resource towards solving this issue as soon as possible.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Je li iko investirao u IOTA?
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    bitcoin preko 13000 dolara ...wtf :D

    steta sto je jako tesko trgovati kriptovalutama iz bih...moglo se do sada nesto uloziti i pofin procenat zaraditi
    ja bi sigurno stavio barem 500 KM u pocecima,da se moglo to lagano odraditi
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pocecima je bas bilo lagano, bih nije bila na blacklisti, isplate bile instant na visa karticu, ne znam o cemu pricas.
    Dalje, sve i da si ulazio nakon blacklista, mogao si na piku da kupis bez problema.
    Sada ti je vjerovatno kasno, ja ocekujem uskoro da mu dobro obore cijenu, preskopo je ovo za velike igrace da investiraju (a dosta boranije ima velike kolicine)
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mislim na prve godine,kada je bio dolar...nego kada mu je pocela rasti cijena na par stotina dolara...
    ma ulozio bi ja i sada,nije kasno,vidis kako brzo raste...mozes za 2 sedmice zaraditi 20-30% na ulozeno...ali je sada sve komplikovano,posebno iz BiH a i provizije su velike
    ja mislim da ce cijena samo rasti...sada je vec svima bitcoin poznat i svi bi da se okusaju a to znaci vecu potraznju i vecu cijenu
    a sto se tice same cijene kao cijene...pa ona nema protuvrijednost ni u cemu...ovo moze rasti u nedogled...a vjerovatno ce doci do zasicenja kada se veliki igraci "namire"...eno ona braca sto je Zukerberg ukrao od njih ideju za FB,vec milijarderi...medju prvim su ulozili milione u bitcoin

    zanima me je li isti postupak kupovine i prodaje i provizija i sa ostalim kriptovalutama kao sa bitcoinom ?
     
  14. Al_Galone

    Al_Galone Aktivista

    Ti bi izgleda ulozio sada jedno 500km al da ga kupis po 100$ al da ga prodas po 15k :)
    Dosta price nadji oglas na piku i kupi, provizija nije velika kad ces sutra vec imati dobit :)
    Danas je bolje nego sutra...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ne bi..nije bitno koliko dobijes bitcoina za recimo 500 KM,fazon je da se procentualno zaradjuje...pa koliko god ulozis,na to dobijes 20+%
    moram malo detaljnije istraziti ovo za kupovinu iz BiH
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Zanimljivo je kako raja prica: Što nisam ulozio lovu dok je bio 100$

    Kada bude ista prica: Što nisam ulozio lovu dok je bio 15K ..haha
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Pa prije par mjeseci kad je bio 2k ta je priča bila..
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja kad bi 10 dolara ulozio sve bi krahiralo kakav sam baksuz :D
     
    Al_Galone likes this.
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A isti sam hahah