All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. black

    black Komšija

  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Baš neki dan pogledah ovaj video:

     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vjerovatno neki fazoni za airflow
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sipate li aditive?

    Recimo isplati li se u benzinjaru s vremena na vrijeme nasuti toga cuda u tank, vidim liqui moly popularan? Ne mislim tu na snagu nego da se ocisti motor i sistem za gorivo, ljepsi rad motora itd.
     
    Last edited: Dec 7, 2017
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da se isplati. Koristim ta cuda vec 20 godina. Samo naravno moras znat sta radis. Ljudi su znali nasut u motor aditiv za ispiranje taloga iz kartera pa ga vozato par hiljada misleci da je neki za bolje podmazivanje pa onda crkne motor i kazu aditivi su sranje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. anel007

    anel007 Komšija

    Koliko ja znam ako imaš zimske gume lanci ti nisu obavezna oprema mada ih ja u gepeku vozam uvijek a takodjer vozam i one kao carape za zimu za koje sam bio skeptican ali se prosle godine pokazalo da radi super.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Daj preporuci nešto od liqui moly za čišćenje benzinaca. Znaci na full tank saspes ili koliko je već naznačeno.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za pocetak naspi injector raineger.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Za diesele meni majstor dade ovo, pred neki put, kad dodjes na pumpu saspes ovo i onda full rezervar naspes goriva preko. I tako 1-2x godisnje. Kaze pomaze diznama pravo.

    https://imgur.com/a/GawpS
     
  13. dino31

    dino31 Aktivista

    Izvadio danas i egr i dpf. Dpf bio zacepljen 36%. Niti ima vise trzanja niti gasenja a auto je osjetno startnije.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Nadam se samo da ces ga vratiti, u BiH kamen prevrnes - rak, a ako pridonosis tome onda jbga.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod oca je bilo do filtera isto, ovdje sam pisao. Nije fap, ni nema ga u ovom modelu Peugeota 307, neki drugi, ne mogu se sjetiti. Auto je kao novo sad, zapravo nikad bolje nije bilo. Prije je uvijek bilo priguseno malo, razvije brzinu ali treba mu vremena. Sad poleti odma :D Rekao je majstoru da mu nadje kakav polovan, ne daju mu se pare na novo, 200tinjak KM Bosch, nesto manje kinez.
     
  16. Benq

    Benq Komšija

    Zna li neko na koji nacin se vrsi odzracivanje sistema u autu ?

    U pitanju je Ford Focus 1.8 tdci 2004 , auto je normalno palilo , u voznji ni najmanji problem nema. Nismo ga palili dva dana i sad motor samo vergla , dodje bihamk , covjek ga upalio sa start sprejem i auto je taj dan normalno radio , sutradan ga upalili normalno , vozili , sve ok. Jutros da ga upalim nema sanse , samo vergla do besvijesti , pokusam opet sa start sprejem ali nakon sto to potrosi odmah se ugasi. Na instrument tabli se pali samo zuta spirala. Na prijedlog covjeka iz bihamka zamijeniti smo filter goriva ali nije to to.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Moraš ga duže držat na spreju, vratilo se gorivo u rezervoar, negdje vuče zrak i kad dugo stoji ne može upaliti. Kad ostane radit tad je sistem odzračen...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  18. Benq

    Benq Komšija

    Jutros sam ga normalno upalio , sve bilo ok. 3 sata poslije nece da upali , samo vergla. Na start spreju sam ga drzao 10 sekundi i cim prestanem sprejat on se ugasi. Prije 5 dana kad mi se ovo prvi put desilo , tada ga niko nije palio 2 dana, uz malo spreja je upalio odmah i nastavio samostalno da radi, poslije palio i gasio bez problema.
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jel ti ta žuta spirala stoji tada upaljena ili blinka.
    Upaljena znači grijači otšli a ako blinka to je najčešće problem sa diznama/dovodom goriva.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mozda su dizne zacepljene

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk