All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Benq

    Benq Komšija

    Hvala raja , s obzirom da sam finansijski bio ogranicen , ipak sam kupio TOP Line accu , 680A start snage. Prije toga sam kod elektricara sa aku-testerom provjerio svoj trenutni accu i pao je na 460A.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Nemojte nasjedat na tu lafinu o akumulatorima. S iste trake silaze i oni za prodavnicu i oni što idu direktno u fabriku automobila, samo što se ovi drugi malo rigoroznije testiraju.
    Ono što je kod nas problem je kombinacija neodgovornih uvoznika, distributera, prodavaca i servisa, a i proizvođači nam vole poslat robu koja dobije lošiju ocjenu na testiranju.

    Malo nas je, al' smo govna; tako se prema nama i odnose.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma sjedi ti u passata a on u mondea , pa ces tek onda vidjeti sta ces mu uciniti :D.
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    bilo mi je mrsko da zovem i pitam te detalje, ali ja koliko znam postoji oznaka za orginal a ukoliko se radi o repariranom ili ekonomi dijelu ima dodatak u oznaci i prodaje se kao orginal ali je naznačeno i naravno da ide jeftinije.

    Žena je CEO u jednoj firmi koja radi dijelove za audi,bmw,opel,vw i u njihovom proizvodu ne postoje prva ugradnja, zamjesnki i sl...Što ne prođe sve kontrole mora se uništiti , nesmije se čak ni reparirati.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ma to se druže uništi na papiru, a u stvarnosti ti dijelovi opet završe na crnom tržištu. Šta sam ih sreo kroz život, nude trgovci, pričaju kako je ukradeno u fabrici i onda ti nudi po 100-200 komada nečeg, pa ne može se toliko ukrast nikako...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    [​IMG]
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kako ovdje nema ljubitelja classic starih auta? Nigdje nisam pročitao da neko voli ta stara auta..
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    zato sto je to skup hobi :D
    mada na drugu stranu...ima i previse ljubitelja "classic starih auta"...recimo fiesta prve genracije,golf 1 i 2,astra,ascona,kadet,...lista je duga :D
    samo sto se ne voze iz ljubavi,nego iz nuzde :D
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Kadet GSI i Golf mk1 GTI :cool:
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Jel ono suza suzu stize hahah

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ahahahahaha ja budale sto me nasmija.. jako.

    Ovi generički old-timeri se kod nas i dalje vozaju dok su egzotični skup sport.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ovaj bome goni :D
    [​IMG]
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    u tuzli i oko tz ima manji broj ljudi koji rade restaracije fića, buba, vw kombija, mercedesa , jaguara i sl, nije nešto jaka 'scena' ali postoje ljudi koji iz hobija, ljubavi to za svoj ćeif ili čak ekonomske prirode. Možda niste upratili ali dok su bili stranici oni su pokupovali većinu tih oldtajmera sa ovih prostora dodžabe. sad je već teže naći nešto za raditi...
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Sad mu samo izibiti dizalicu :D
     
  16. n3r0n

    n3r0n Novi član

    :D mislim da bi se razletio na komadice :D
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Pocelo mi skripati kad kocim na Q7, javlja mi majstor ovo:

    Prednje disk plocice orginal 590Km zamjenske 200Km zadnje disk plocice orginalne 400Km zamjenske 182 KM

    Sta velite, sto se tice sigurnosti i kocenja smijem li uzet ove zamjenske? Da ce krace trajat od origi to mi je jasno

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesu li ti potrosene plocice? Kod mene znaju nekada zaskripati ali samo kad je mokro, imaju mesa na sebi. Zna uletiti i kamencic.
    A cijene za te originalne je bas visoka, 1000 KM samo za plocice, pa sta je to, Brembo za utrke jbt?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Q7, valja zakocit 3 tone.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bez obzira, puno je to. Pa nije Q7 nista tezi od ostalih terenskih auta, Nissan Patrol su oko 500KM diskovi i plocice.
    Sad ne znam kakvi su to originalni dijelovi, sumnjam da je kao prva ugradnja.