Perilica, susilica

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Jan 6, 2018.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. lolak

    lolak Aktivista

    Dobro izgleda, mada mislim da je glavna stvar oko garancije i servisa, posto se mashina kupuje na barem 10g..
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa ljudi u mojoj blizoj okolini ima te combo I svi imaju neke probleme. Beko, Samsung su u pitanju po dvije... Ja sam iz toga razloga stackao jednu na drugu. Masina za veš 9kg i na njoj susilica isto 9kg i miran :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja sam tako pa sušilica crče sad pa sad taman kad joj je garancija istekla. I to je samo zimi koristimo. Gorenje je u pitanju.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Kako sam ja čuo niko se ne hvali tim kombiniranim, i ja skoro razmišljao da kupim, čitajući iskustva ipak sam kupio novu perilicu, a sušilicu imamo odvojeno. Jedino ako baš nemaš prostor za dvije...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uzeo LG combo, pere 3-4x dnevno, nikad nikakvih problema. 1200 KM u Domodu bila, sve preporuke

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Kada imas kombo, koristiš ga duplo više nego sto si veš mašinu prije toga. Takodjer, na modu sušenja mašine znaju da vrte dosta brze nego kada je centrifuga (barem u mom slucaju) i treba pratiti koliko ima veša ili da se koristi mod za sušenje bez centrifuge i ako traje duze. Moja je zbog toga prolupala.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Znaci fifty fifty iskustva.

    So far, ma nemam prostora za dvije nikako. Ovu bih izbacio, a novu ubacio.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam obje po oko 900KM platio ja mislim.tu su negdje bile. Samo u razmaku od par godina :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma znam, al kontam koristit je samo zimi (susilicu) ljeti bi vishe islo na balkon i to.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mi sudimo sad cijele godine u njoj. Veš mekši ljepši iz nje..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    aham, ma nesto kontam da je opet najbolje vani na vjetru osusit, al zimi je ne moguce.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne mozes porediti, ves iz susilice bude meksi i prijatniji nego kad se susi na zraku
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I dodatno termicki obradjen pa ako je koja bakterija prezivjela pranje,susenje je sredi.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. n3r0n

    n3r0n Novi član

    svaki majstor ce ti reci da je bolje uzeti odvojeno, ali ako nemas izbora s obzirom na prostor, onda uzmi...
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozdrav raja,

    Ako moze pomoc za prepruku veš mašine. Dakle samo perilica. Koje marke su pouzdane, šta gledati.

    Možete i poslati neke od njih kod kojih je najbolji omjer uloženo-dobijeno, a da su provjerene marke.

    Ono što je must have jeste min broj obrtaja od 1200, a težina 7kg.

    Hvala puno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    https://www.shop.imel.ba/artikal/masina-za-ves-samsung-ww80j3283k?sort=p.price&order=ASC
    Provjeri imali gdje jeftinije

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Prije par mjeseci kupio Beko ves masinu, 7kg, 1200 rpm, inverter motor. Mislim da je za kes izasla oko 670km na kraju. Za sad poprilicno zadovoljan. Moja preporuka je da se raspitas ko ima najbolji servis tu gdje zivis.

    Kvaliteta je vise manje ista kod vecine poznatih brendova.

    Nisam siguran, ali mislim da su nam u Technoshopu rekli da za Samsung ima bukvalno jedan serviser na citavu tuzlansku regiju i njega onda ovi iz Sarajeva salju na teren. Cim smo to culi, odustali smo od Samsunga.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je nakon cca 8 godina Ariston se pokvario, lezajevi otisli, cula se kao da avion rula po pisti. Epilog, novi bubanj i grijač, 300KM (286 tačnije) i nove dvije godine garancije na to.... ali masina bukvalno svaki dan pere, nekad i po dva puta... 9kg je i A+++ je razred...
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    A ko ti je servisirao? To mi je glavni problem ako bih uzeo taj brend.