Problem sa MikroTik-om i mrezom!

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by gatar, Aug 18, 2009.

  1. gatar

    gatar Novi član

    Pozdrav! :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

    E ovako. Imam racunar pentium 3 , acess point air live WL-5460AP, MikroTik 3.80 na cd-u , Konekciju od 5 mbps - 30 GB bandwith , Switch 5 port. Eh sad me zanima kako ja sad da spojim aces point sa racunarom i modem sa racunarom a da na racunar postavim mikrotik koji ce regulisat tu konekciju i davati je aces point. Kako da to sve uvezem. Kako da nastimam aces point da samo salje signal , a da kad se korisnik konektuje na moj ap da kreira pppoe konekciju i da upise username i pass koji mu ja odredim na mikrotikovom softveru. Kada se korisnik konektovo sa user i pass kako cu mu odrediti kolko gb smije da potrosi i kako cu mu konekciju ogranicit npr: na 1 mbps.

    Molim vas pomagajte pocetnik sam sa mikrotikom

    Hvala!
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

  3. gatar

    gatar Novi član

    Hahahah , ja sam davno to citao ali nema nista od tog

    Ako ima kod vec ko je to radio da mi objasni
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    auuuuu drug. ti mislis da je to par clickova i gotovo. treba ti dosta toga znati. kao sto kolega rece, manual u ruke pa citaj...... ili plati nekom da ti to rijesi, jer tu ima dosta posla..... uostalom, vidim da imas mikrotik, koji ne mozes instalirati bez da si ga kupio... taj mikrotik koji ti imas je demo verzija, koja ce ti raditi 24h (cisto da probas).
    edit: naravno, mozes se javiti na pvt, objasniti sta zelis postici sa svom tom opremom, pa cemo se dalje dogovoriti.