Host Server - Linux

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by gatar, Nov 15, 2009.

  1. gatar

    gatar Novi član

    Pozdrav!

    Imam flat net , 5 mb/ps brzina , javna adresa.

    zanima me da li da kupim racunar , instaliram linux (cento s 5.30) , i na njega instaliram kloxo http://www.lxcenter.org/kloxo.htm

    da li kloxo ima svoj c panel i da li ga jednostavno mogu koristit kao hosting , eseler da preprodajem i to

    ako nemoze sta onda da uzmem
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ok, je li to upload 5Mbps? moj ti je savjet da se ne zezas s tim sto si naumio ;) treba poprilicno dobra, brza i stabilna konekcija da bi mogao hostovati vise sajtova.... sta ces kad ti nako ubaci sajt koji ce biti dosta posjecen?
     
  3. gatar

    gatar Novi član

    pa necu ja to preprodavat ko servage , imam i upload i download 5mbp/s , to samo za sebe i za jarane koji ce mi placat , oni rade za firme stranice pa im treba , a meni ce placat , sad neznam da li je pametna stvar izabrat kloxo za instalaciju na linuxu. Zanima me da li kloxo podrzaje sve sto treba za hosting
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Da li zele da previewaju site, pa im treba hosting ili?
     
  5. gatar

    gatar Novi član

    ma treba im samo hosting , al oce od mene da uzimaju , to ce bit obicni sajtovi mozda velicine do 50 MB , i nece bit dosa posjeceni
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Koja to isp daje 5mb upload?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    vecina isp-ova van bih :smt003 jedan slovenski daje optiku 100Mbps/100Mbps za 40 eura a 10/5 kosta 14 eura
     
  8. gatar

    gatar Novi član

    ne u sloveniji , nego kupuje 5 mb upload i download .... euro pro net mi daje tu konekciju ako vas zanima
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za neupucene, nisu to paketi za mase. Takav link se uglavnom zakupi po ugovoru (dogovoru), cijenom nije isplativ za skidanje piraterije, tako da tu pricu zaboravite. Ovakve usluge nudi skoro svaki isp, i to nije nista novo (primjerice Business Pro paket kod bihnet-a). Momak je postavio konkretno pitanje, pa bih molio konkretne odgovore od onih koji imaju iskustvo. Dalji off topic ce se brisati.
     
  10. tux_

    tux_ Aktivista

    Gdje ce ti biti taj "racunar" ? Nadam se da ne mislis na obicnu kucnu konekciju i kucne uvjete za drzanje servera. Koliko ja imam informaciju kolokacija servera u EPN sa 1/1Mbit bandwitha kosta oko 300 KM.. U vrijeme kada hosting kosta 1$ sam skontaj u sta se upustas