Logitech rumblepad 2 problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adnan_sa, Dec 17, 2009.

  1. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Pozdrav,
    Ovaj navedeni gamepad imam vec duze vrijeme, oko 2 godine. Sve radilo kako treba do danas.Jednostavno ne radi, ne daje nikakve znake zivota. Ako je on ukljucen u USB port racunar se ne zeli upaliti uopste, kada ga iskljucim pali se(imao sam slicno iskustvo s nekim ranijim misem). Zadnjih par dana sam bas igrao s njim. Ostetio, lupao ga nisam.
    Pokusavao sam mijenjati USB ulaze ali nije pomoglo.
    Davao je malo znake zivota danas, ova lampica na dugmetu "mode" malo svijetlila a sada nikako.
    Jeli crk'o ili ima neke nade za njega. Mozda je neko imao slicano iskustvo s ovim gamepad-om.Mozda da otvorim ,pokusam nesto unutra "procackat".

    Hvala unaprijed :)
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Tvoji usb portovi do odredjene mjere mogu trpiti defektan uredjaj, cackanjem tog gamepada riskiras da spalis plocu i sb na njoj, radije uzmi novi gamepad
     
  3. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Ma da, ovaj je i bio dosta. Odradio je svoje. Vjerovatno cu uzeti ovaj x-box gamepad.
    Hvala na odg.
     
  4. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Da usput pitam. Jeli postoji mogucnost da koristim X-Box kontroler na PC-u. Jeli ima neki switcher ili tako nesto ?
    I jeli neko imao iskustva sa Logitech ChillStream gamepad-om.Njeg bih najvjerovatnije uzeo kao novi gamepad.
    Hvala
     

    Attached Files:

  5. Juka

    Juka Komšija

    Xbox 360 kontroler moze bez problema na PC, samo imas dvije varijante:
    -Zicani, koji je bas plug 'n play
    -Wireless, za koji ti treba poseban reciever koji ustekas i on moze primiti do 4 wireless controlera
     
  6. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Ja imam kontroler od prvog X-boxa ne od 360. Jeli ista mogucnost i za njega ?
    Jer ako mogu konvertovati nekako ovaj kontroelr od X-Boxa da radi na pc-u da i ne uzimam novi.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    uzmi X360 gamepad , mimo toga sto je veoma kvalitetan (ako ne i naj), svaka igra ga skonto kao MS X360 gamepad, tako da igra sama postavi kontrole, nema potrebe ista da cicas. Vrijedi investicija svakako ;)
     
  8. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Da, bas evo maloprije vidjeh i taj. Mislim da cu bas njega uzeti. To je ovaj : http://www.misco.se/product/product...String=Microsoft Xbox 360 Wireless Controller
    Ok hvala na odgovorima puno, onda ovaj uzimam a ovaj Logitech je i svoje odradio.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Za taj sto si naveo ti treba jos wireless reciver koji ustekas u PC (ne znam dal uz taj dodje i reciver, trebalo bi, jer je "For Windows" verzija). znaci ili wireless gamepad + taj reciver ili ganjaj zicanu verziju. Bilo je rjeci ovdje:

    viewtopic.php?f=26&t=18162&hilit=360+gamepad&start=25
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. adnan_sa

    adnan_sa Novi član

    Ok, hvala :)
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni je sekunda falila da frknem xbox 360 o zid samo zato sto je tesko smece za soker, nista bolji nije ni saitek p3600 bar za pes
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav je ovaj logitechov. Ja sam njega mislio ubost, ako ga igre prepoznaju kao Xbox gamepad onda bi valjda trebao biti ok.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jedino ako igras preko "krstica", analog je vise nego dobar. :)