Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa sta reci Eizo su vjerovatno najbolji monitori danasnjice. Samo koliko je star, provjeri koliko je imao radnih sati (ili to nasao negdje novo?), koja je cijena?
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Polovno vec pazario evo koristim ga i ima milion nekih karafeka za stimanje pa me to zanima ako je ko u toku ima 2 dvi 2 usb i onaj mini usb ko na printeru, skidao neki software za njeg i kaze mi da treba spojiti usb kabal sa pc-em da bi radio.
    A sto se tice pazara 8600gt+20km :smt003 . (coek ima punu sobu monitora izvana njemu su svi isti :smt005 )
    I ako ko ima iskustva ili zna sta oko ovog modela nek se javi.
    A to za sate neam pojma kako se provjerava.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi u meniju ima li kakav info za backlight hours.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Veki levatu tu si 8600gt dobio dzabe i jos se žališ nešto :D
    I mene iznenadi kontao neka levatska marka kad tamo japanci. Još imaju 22 monitore 1920*1200 :shock:
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta je cudno u 22" 1920x1200? Koliko se sjecam bio je i popularni lenovo model svojevremeno sa istim specifikacijama.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisam se dosad susretao pa mi čudno bi.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Kolega hoce uzeti 22" ali sve gledamo 1080p rez.. ima li 1680x1050 oko 300KM ?

    EDIT: Ima u imtecu Nec AS221WM 340KM..
     
  9. apsolut

    apsolut Novi član

    DELL UltraSharp U2412M


    Zanima me da li ima neko iskustva sa ovim monitorima (licnog) , procitao sam 2-3 posta ovde na forumu koji ga hvale...
    ako mogu dodati 80km pa uzeti josh nesto bolje onda da sacekam..

    a da uzmem ovaj P2412 eIPS i TN su razlika (pa nek je razlika 10% meni je to super),plus 1200 naspram 1080 je velika prednost jer bi da ulozim pare u nesto sto necu mijenjati naredne 2-3 godine....
    glossy mi je viska stvar, ali zamislio sam se oko nekih review - za kvalitet plastike (odnosno neki zazori oko monitora naprijed itd..)... iskreno nisam ni stao ispred ovog monitora a u plus-u itd nemaju na stanju da pogledam...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze i ja sam se namjerio na taj dell U2412M u srbiji je do dzaba,430km izadje al bed sto ne moze pod jaknu stat preko grane,ovdje kod nas vidim jedino u banjaluci neki shop na piku sto sam nasao 529km,ako jos neko zna gdje ga nude i po koji cijenama nek pucaju da ga i ja vidim.I ja sam se nacitao review-a jos nista iz prve ruke.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja sam se namjerio na taj Dell, mozda kupim, ako skontam nacin kako da ga dopremim, ne znam bili bi to u busu uzeli.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U busu uz 50km uzimaju kilu heroina.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Probajte preko barico.net
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Barico.net da ne ispadne kod nekog brice :mrgreen:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Kako me sumeir navuce na stranputicu :D Ne znam sta mi bi pa ukucah "brico.net". Ali, skontao sam ubrzo.
     
  17. apsolut

    apsolut Novi član

    DELL UltraSharp U2412M ...
    ti Likovi iz banjaluke (rece mi jaran) ga mogu dostaviti za 24-48H..

    stim da je i kod njih oko 570KM koliko sam skontao..
    mene bi ovaj izasao oko 600km (ne znam josh 100% cijenu) ali u sarajevu, moj je savjet kako god, uzeti negdje blizu, jer pixel, kvar, havarija ko ce ga slat (minimalna posiljka 10KM u jednom smjeru)....
    ali eto imam jedno licno misljenje od prijatelja o ovom monitoru pa me zanima josh... ja sam ovaj skoro pa platio.. ali sve dok ne dodje mogao bi promijenit izbor :) a nebi volio...al ako ima sta bolje za ove pare il malko vise para, bolje ulozit pametnije onda..


    DELL P2412 - 505KM (a to je NT)
    DELL U2312 450KM (1080 eIPS)
    LG E2443T - 420KM ..ove cijene znam jer su mi to ponudili umjesto UltraSharp U24... ali mislim da ne moze puno preko 600KM biti...
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobar :)

    Očito se bilo "gladno."

    Zahvaljujem na ispravci
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj dell je vrh, kutovi gledanja & boje extremno dobri, nema ni sekunde onog bleacha bijele boje po rubovima. Mocno sto ga mozes zarotirati i za 90 stepeni, pravo dobro dodje kad radis neke doc dokumente i sl.

    Nakon TN monitora - ovo je preporod pravi.



    u Baricu sam 30.6.2012 uzeo DELL LED Ultrasharp IPS U2412M, sa PDVom me dosao 549 KM. Mozda mu je sad malo i pala, kontaktiraj Barico. Zbavit ce ti ga u roku od dana, max dva.