Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je i glavni problem novih filmova, pojma nemas valja li icemu.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja bez review-a/ocjena/preporuka i ne gledam nista.
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija


    ista stvar, baš neki dan gledao http://www.imdb.com/title/tt0107048/
    i http://www.imdb.com/title/tt0105236/ ponovo :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne bih mogo gledat film koji sam gledo vec, nema sanse. Nekad sam gledao po 5 puta isti film al sam bio dijete :) Neki dan sam odgledo gravitaciju ponovo, jer sam prvi puta gledao u kinu i u 3d i sto mi je pravo dobar, al opet nije to ni 30% kako je bilo prvi puta.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    dobro nebi ni ja mogao 2x u kratkom roku isti film pogledati, ali beskonačni dan sam gledao prije 10 godina i znam da sam se ismijo ko budala kad sam ga gledao, reko odo opet ga gledat.

    a kao mlađi sam pogledao kuka (petar pan) mali milijon puta, znao ga napamet, skoro čitav dialog, isto tako mortal combat prvi dio.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira ne mogu ni filmove od prije 20 godina, jednostavno kad ti je sve poznato nema smisla, jedino ako bas zaboravim skroz sto se hvala Bogu ne desava :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako mozes jednu pjesmu vise puta slusat :D u jednu rupu godinama skakat :lol:
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja mogu vala gledati jedan film vise puta. To mi ne predstavlja u opste problem. Imam neke filmove koje maxuzija svaku 2-3ce godine izvadim da pogledam. Da se obnovi gradivo. :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod mene Pulp Fiction ubjedljivo vodi po broju ponavljanja. Jednom godisnje ga ponovim.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja Shawshank Redemption, mogu gledati svako malo.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je druge vrste umjetnost, isto mogu jednu igru preci desetak puta :)
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Star Wars serial i Bladerunner vode ubjedljivo kod mene što se tiče ponavljanja...
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Pogledah može preporuka

    Her

    Žanr: Drama | Romance | Sci-Fi

    Glumci:

    Joaquin Phoenix, Amy Adams, Scarlett Johansson

    http://www.imdb.com/title/tt1798709/



    Priča o liku koji se zaljubio u svoj OS.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. rama

    rama Aktivista

  15. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ima filmova u kojima ne mozes pohvatati sve detalje iz prvog gledanja, a s druge strane ima filmova koje nema smisla ponavljati jer im je akcent na twistu i sl. Neke filmove treba pogledati ponovo nakon duzeg perioda jer covjek se promijeni, sazrije, ima drugacija shvatanja i poglede, pa je ponovno gledanje istog filma novo iskustvo, dok neke koje smo gledali u djetinjstvu ni pod razno ne treba reprizirati jer razbiju iluziju kvaliteta koja nam je ostala. Slicno je i s drugim vrstama umjetnosti.
    A sto dino kaze, cesto je bolje ici na sigurno, nego protraciti 2 sata na glupost.

    Btw - In a World..., About Time (dosta podsjeca na Groundhog Day) i The Spectacular Now bih preporucio. Laganini drama/komedija/romantika.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Slazem se jednim dijelom pocetka izlaganja :) Ali to su filmovi koji stvarno imaju jaku umjetnicku vrijednost, tipa taksist ili apokalipsa danas. Evo bas razmisljam da obnovim apokalipsu. Isto tako poslije rimejka Carrie koji je bezveze evo obnovio original i odlican i dalje, dosta stvari sam zaboravio ( nisam ni znao da Dzontra glumi :)) a i film je iz '76. Ali obnavljati svake godine neke filmove kod mene ne pije vode, mozda svakih 30 godina :).
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Odakle ti da In a World podsjeća na Groundhog Day.Možda u jednom segmentu po žanru ali radnja je u potpunosti druga. About Time može se reći da ima sličnosti ali In a World nikako.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Djeluje mi da je samo na About time mislio. I mene je film podsjetio na Groundhog Day.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

  20. daco87

    daco87 Aktivista