Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Problem je sto flash nije postojao, mislim nigdje ga nije bilo moguce skinuti. Tek se sad pojavio na sammobile.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo proces je prosao bezbolno :D
    sada sam skontao da sam ja ubacio i neki rom,sa 2.1 androida sam ga prebacio na 2.2 ali evo sve je proslo bez posljedica ;)
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    S4 kitkat 4.4.2 meni baterija duže traje..evo 24 sata prošlo klasicna moja upotreba na 65% sam..a inace sam imao nekih 40-50% maksimalno.

    Jedino imam problem da mi zvucnik krci (nekad) ako dobijem kakav svucni signal, to mi se nije dešavalo na 4.3 verziji..kontam da uradim hard restore..
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako staviš ART runtime kao default, baterija će još duže trajati.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li ima za s4 custom rom baziran na samsungovom stock romu, ali bez bloatwarea onih nepotrebnih aplikacija?

    i u cemu je razlika izmedju android development i original android development
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za S4 je najbolji GPE-bazirani ROM.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    znam, ali ne radim to sebi vec nekom drugom, da sebi nabacujem custom rom, ja bih odmah nabacio GPE rom
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imas stock rom "ociscen", jos od prvog galaxy telefona imas Omega romove koji su stock ali optimizirani...
    Razlika izmedju android i original development je ta sto android development su uglavnom samo romovi bazirani na samsungovom softweru i uglavnom su official. Original su stvari tipa custom kernela, i romova koji su bildani od nule od strane razvojnih timova koji rade za s4 i nemaju veze sa samsungom. Bar je takva situacija sa HTC one podforumu na xda.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neko na forumu da ima S4 i da je nabacio neki rom koji nije oficijelni Samsunga?
    Vidim spominjete neke romove, nisam nikada igrao se sa android sistemom.. ali ako cu imat neke prednosti što da ne probati :)
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja mislim da su ovdje svi zapravo osim tebe i mene na custom romovima :smt003
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa haman da je vrijeme da se prebacimo sa rajom :D
    ja sam zadovoljan sa stock romom 4.4.2 ali ako mogu izvuci bolje od S4 zašto ne nabaciti neki custom rom..

    pošto ih ima mnogo zanima me koji su se pokazali kao najbolji?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako si zadovoljan, ostavi ga. Vecina tih kuhanih romova ima minuse. Ako ne svi. Ili ne radi ovo ili ne radi ono. Ima ovaj bug, onaj itd. Na starom telefonu sam ih promjenio na stotine dok na novom ni jednom. Nemam potrebe. Sve radi.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Od custom romova moja preporuka je neki vanila android rom. Potrazi ROM od Google Edition S cetvorke, to bi ti bilo idealno, sve radi savrseno em je bloatware free.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imam jedan problem koji me muci na 4.4.2 kitkat S4 OTA update.
    Zvucnik me zeza kad mi stigne poruka,notifikacija ili zvuk alarma/zvona cujem kako prvo pucketa mi zvucnik a to zna smetati.
    npr 10 poruka ok pa 11 malo zakrci i onda je ok..

    nisam imao problema nikakvih kod 4.3 androida. vjerujem da je problem update na 4.4.2 sistema.

    pogledat cu malo vanila i google edition S4 romove. hvala na preporukama
     
  15. daco87

    daco87 Aktivista

    kratko, primjetio sam da mi je auto rotacija prestala raditi (galeria, yt), kako da testiram

    telefon One Touch Idol (4.1.1)
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Provjeri da slucajno u setingsima nije ugasena autoratacija. Ako nije ni to, odradi jedan restore to factory setting pa vidi kakve si srece.
     
  17. rijads

    rijads Aktivista

    Preporucujem za one koji imaju s4, htc one da instaliraju GPE system i rjese se sense-a/touchwiz-a i dobivaju direktno update-e kao i nexus serija.
    Ne znam kako ide za S4, ali ako je neko zainteresovan za Htc One GPE (dosta ljudi su me pitali kako instalirati gpe umjesto custom rom), evo sta se mora uraditi:
    Ovo su samo smjernice sta se treba uraditi, a ne kako se radi, tutoriale mozete naci na XDA forumu.
    1. Mora se promjeniti CID, tako da bi se mogao oznaciti uredjaj da je kompatibilan za direktan google play edition update, a da bi to mogli uraditi mora se rootati mobitel, s-off uraditi i onda promjeniti cid.
    Da bi S-off uradili morate koristiti tool kao rumrunner koji nadje exploit na mobitelu koji dozvoljava da imate pristup particijama koje su zabranjene cak i kad root uradite kao sto je boot particija.(Dok samo rootanje mobitela je jednostavno, najjednostavnije skinuti cm installer spojiti na usb i jednim klikom instalirati cm i rootati mobitel, onda mozete instalirati koji hocete rom, ali to nije bio moj cilj.)
    2. Kada promjenite CID, mozete koristiti GPExxxxx cid, ili jednostavno superCID koji se koristi na developer htc uredjajima 11111111 i dozvoljava update svake verzije sistema direktno sa servera.
    3. Zatim sam skinuo GPE 4.4 firmware i flashao ga, nakon toga se ukine root mobitela, i instalira se obicni recovery umjesto TWRP/CWMR koji morate imati da bi mogli update-ati uredjaj direktno sa servera. Uradio sam update preko mobitela na 4.4.2, i jednostavno vratio Custom recovery i root mobitela sto mi daje cisti GPE uredjaj sa root-om. Takodje sam instalirao XPosed Framework koji dozvoljava mijenjanje sistema, i dodavanje funkcija koje drugi romovi imaju (ali vi izaberete koje hocete instalirati, npr mjenjanje pjesme dugim pritiskom vol. dugmeta, mjenjanje rasporeda quicksettings, advanced powermenu itd itd)

    Ja kada sam trazio po netu trebao mi je cjeli dan dok sam nasao kako sta treba, i za svaki korak razlicit tutorial pratio, pa se nadam da ce ovo nekom pomoci ko zeli cisti google experience.
     
  18. reni90

    reni90 Aktivista

    Moze li me neko posavjetovati. Imam s4 koji je bio neki SFR softver. Francuski provider. Imao sam Camera shortcut. 4.3 android sam instalirao neki njemački Rom jer nisam htio čekati da izađe od ovog SFR. Kad sam to zavrsio nisam shortcuts imao više. Na netu sam saznao da je izbačen u toj verziji. Sad sam updatovo na kitkat i opet nema shortcut. Odmah da kažem da znam kako ga treba u lock screen postavkama uključiti, ali nema ga. Na netu sam naso neko upustvo, gdje je lik neki csc fajl izbrisao ili izmijenio pa mu se pojavilo, ali za to treba root. Chache sam Sve izbriso, a cuo sam da factory reset ne pomaže pa nisam ni pokušao to. Kako sam ja skonto, taj csc je možda ostao francuski a Rom sad njemački pa to pravi problem, nisam siguran. Zna li neko kako da ovo riješim a da ne radim root?
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne bude zabude, taj demo, blur, je softverski nabacen. Nije DOF. Poprilicno lose izgleda.