Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. black

    black Komšija

    Narode gdje ima kupiti 80/20 alu ili slican profil?
    [​IMG]

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. black

    black Komšija

  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Sta fali kod xiaomi, anker, blitzwolf sa aliexpress, gearbest, dx, banggood...
     
    adsubzero likes this.
  6. black

    black Komšija

    Koliko ja znam ne salju baterije u BiH.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Meni su poslali blitzwolf QC2 10000mah sa banggood prije nekih godinu dana u Tuzlu.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i ja sam cuo da ne salju, pa nisam ni razmatrao.
    Ovaj mi se cini nekako ko bolji. :D

    Je li neko moze da potvrdi da stvarno ne salju baterije?
    I ja sam prije godinu uzeo sa ebay-a ali sad ne znam kakva je situacija.
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    adsubzero likes this.
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ok pokusat cu, ali sta se desava u slucaju da im se vrati, jesu li duzni vratiti pare? Koja im je generalno politika, ako je neko imao slicnu situaciju?
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa ako na sajtu pise da salju, a roba ne dodje do tebe bez problema vratis novac ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kupio sam preko ebaya Android box, koji nije dosao, proslo je 37 dana, a on je stavio rok dostave na 46. dan.

    Problem je sto najednom taj seller ima stotine bad feedbacka sa istim problemom, uz to je stavio nevalidan tracking broj.

    Ne mogu otvoriti dispute, jer nije prosao taj period. Takodjer na paypalu kad probam otvoriti case, samo izbaci gresku na zadnjem koraku i pise We're sorry, something went wrong, please try again later.

    Sto mi je ciniti dalje?

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Upravo tako....Imao sam dva puta problem s njima i sa Gearbestom odakle sam kupio baterije...Uspio vratiti novac, malo teže, ali sam vratio.....
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam upratio, da li je problem kupovina samo baterija ili je problem svaki uredjaj koji radi na baterije (CR2032/AA/AAA itd) ?
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa sacekaj jos to par dana i mislim da ne bi trebalo biti problema barem sa PayPal-om.

    Ja sam narucio lipo punjac koji mi nije dosao za 2 mjeseca, kontaktirao prodavaca, kao poslao ponovo i ponovo nije dosao. Na Ebay mi je bio istekao rok od 60 dana, ali sam zato preko PayPal zavrsio za dva dana od otvaranja case i dobio lovu nazad 5 mjeseci nakon prvobitne transakcije.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li ko sta uzimao sa Amazona, kakvo je stanje sa shippingom?
    Imam neke poene koje sam skupio i mogao bih ih redeemati u Amazon Gift card, samo sto je US only, a nasao sam da bi shipping ovamo bio prilicno skup (npr item u vrijednosti 8$, shipping 55$)?
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Uglavnom ti je tako, osim kad kupuješ neke "Amazon stvari" tipa knjige i CD-ove..
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    uglavnom samo ako baterije kupujes. Meni se 2 puta vracala baterija za iphone sa carine i na kraju mi prodavac vratio novac.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima shipito, mislim da su neki i uzimali preko toga sa amazona.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, da, prvo mi shipito pade na pamet, pa me interesovalo ima li ko iskustva s tim, uglavnom sad sam nasao ovaj shipping calculator. Primjera radi, ukucao sam tezinu 0.5kg i izbaci mi opcije Local pickup 0.00$, AirMail Economy 15$, ostalo Fedex, USPS i Featured je ono kako sam i mislio, 50$+
    Value toga sto uzimam izgleda ne igra ulogu kod slanja. Znaci samo manji paketi, nista veliko i tesko ne dolazi u obzir, jer je vec 1kg duplo skuplji.
    Kontao sam uzeti tracker s HR.