Mikrofon preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Shibby, Sep 28, 2014.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pozz, nadam se da nisam fulio temu, jer ne vidim da ima za mikrofon posebno. Namjerio sam da uzmem jedan dobar profesionalni dinamicki mikrofon za nekih 100-150 KM. Pretezno cu glas snimati, tipa komentator, necu instrumente, ako moze sta pomoci oko izbora. Slabo se razumijem u to, ne znam ni gdje imaju prodavnice za to (zivim u Sarajevu). Imam neke mikrofone u vidu, ali zelim da cujem jos od nekoga misljenje. Eto ako se iko razumije, dobro bi bilo.
    Hvala! :smt003
     
  2. GV

    GV Komšija

    Imaš u Kranjčevićevoj radnju, raskrsnica kod željezničke stanice.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. Reznor

    Reznor Overclocker

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Doslovno nemam gdje da ga stavim niti imam BT konekciju na PC-u. Treba mi nesto osnovno samo da ne kupujem headset. Sa zadnja dva G230 primjerka sam zavrsio sa headsetoima.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nadji kakvu logitech kameru s mikrofonom. Ja imam hd510 i mikrofon joj je vise nego odlican. Imam i neku slabiju. Hd270 i na njoj je mic isto strasan.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Porucit cu ovu gore sa ebaya za pocetak.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako neko zna gdje najpovoljnije uzeti ATR2100-USB i da ima šiping za BiH, neka javi. Hvala.
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ako hoces industrijski standard pouzdanost i kvalitet shure sm57, s58, beta57a i sl. obavezno dinamicke mikrofone za te upotrebu uzimati, jer kondenzeri kupe previse okolo i moras imati proprilicno zvucno izoliran prostor. a mozes uzeti i nesto tipa Sennheiser e835 i sl.
    ako hoces da prodjes jeftino, a da imas solidan mikrofon za svoje potrebe Behringer XM8500 oko 40-60 km kosta, ili jos jeftinije xm1800s.
    svirao sam u bendu godinama, kupovao opremu, snimao nazivo i u studiju, pa se dosta razumijem u tematiku. Kakav audio interfejs imas?
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    https://www.olx.ba/artikal/38023091/mikrofon-redragon-blazar-gm300/

    Da li se moze uzeti nesto bolje od ovog a jeftinije? Ovaj je sasvim dobar, ne kupi zvukove u pozadini sto mi je veoma bitno.

    Na piku ima dosta nekih audio mikrofona ali, ne razumijem se ni 1%. Vidim koleg @thes1nt se razumije pa ako bude citao, nek citira.

    Nemam nikakav audio interface, tipicna zvucna od ploce, nabavio bi nesto ako bi mogao uklopiti.
     
    Last edited: May 6, 2020