All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To od linije do linije nista ne znaci i nije ti to tacno to ti garantujem. Samo od cepa do cepa cak ni board kompjuter nije 100% precizan, kod mene recimo bude razlika u odnosu na cep tehniku ali decimala 0.2 u prosjeku.

    Stevie i ti ga pretjera. 10l ti mali benzinski motori uzimaju mozda ako je neki bas stari razjeban i rastiman karburator ili ako vozi hladan po par km distance onda moze uzeti preko 10l ovako nema teoretske sanse jedino ako ga vozis ko manijak. Kod mene prosjek recimo benzinac motor 7l nekad vise nekad manje, po gradu recimo Rijeka bude i 10l jer je puno semafora i specifican grad jer je puno brda dok recimo zna po boardu kad uhvatim zeleni val Travnik Vitez biti ispod 5l. Moj je moto ko ga jebe nek trosi i 10l samo nek se ne kvari.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, ispod 10l ce po minusima tesko ic ikakav benzinac. Ako pricamo o striktno gradskoj voznji, vozis auto 3-4km i ugasis, a tek se poceo zagrijavat motor.

    Pa i dizel tada uzme mnogo vise nego inace...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Tu se se slazem a kontam da ce i dizel u istom rezimu uzeti 2l manje u prosjeku. Recimo ja do posla nema ni 1.5km opet idem autom jbg lijen :D nemam pojma koliko tu trosi ne zamaram se previse tim jer godisnje necu nabit preko 25k nema sanse.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze, nasuo 21l i za ostatak po Zenici presao preko 100km. Ne moze biti u autu vise goriva nego sto sam nasuo.. hehe.

    Nije ni bitno. Poenta je da sam ja zadovoljn a EP i INA gorivom tako da moze biti i ovo sto Reventon govori. Da je povuklo kakvog hamelja itd.
     
  5. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Majku mu jebem i potrosnju. Lagali ne lagali ebe mi se ali kod mene 1.6 HDI trosi zimi po gradu i do 10l sigurno iako nisam mjerio ali vidim odoka po potrosnji. Kad ga derem ko manijak ode to preko. Ljeti po gradu je oko 8 s klimom da se ne lazemo, mozda i malo manje. Otvorena je oko 5 s tim da je mogu spustit i ispod 4 po boardu kad vozim bas umjereno. Jbg zavisi i od reljefa + x drugih parametara. Samo sam realan i kazem ono sto moje oko vidi po sipanju i opadanju kazaljke za gorivo. Nekad se sam iznenadim kako ovaj fildzan motor guta gorivo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    U mene 1.2l TSI benzinac, 2016g pa uzme ~10l gradske sigurno. U prosjeku sam tu negdje oko 7-8l potrosnje kad idem do kuce, a to je 30% autoput i 70% gradska. Doduse i ta gradska nije toliko zatvorena, ali volim biti na gasu pa turbo se pali cesto (doda i to na potrosnju sigurno).

    Ono sto sam primjetio je da se potrosnja drasticno pada ako se ne pali turbo tj. ako ga zena vozi.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Turbo se na tsi pali ja mislim na 1550 rpm i moras bas peglat da se ne pali.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Manji motor ne znaci manja potrosnja. Motor treba biti uskladjen sa velicinom/težinom auta. Ljudi prevlace tešku industriju a imaju motor ko šibica i onda se cude kako trosi (ne mislim na vas). U 5008 1.6 turbo benzinac, THP ili kako li se vec zove, pojede boga oca. Ubij me ako ne troši upola više od mene. Kak ogod da ga voziš. Totalni promašaj za onako veliko auto.

    Drugo, gradska u Zenici je dosta fluidna. Nema niti jedan semafor a imamo bulevar i magistralu. Nema mnogo stajanja ako nije izmedju 14h-17h kada su guzve tako da ima i toga.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    kod mene skoda 1.4 86 ks 16v benz 2007 i renaul megan 1.6 16v 2006 105ks

    skoda potrosnja gradska dvoje ljudi u autu, sarajevo - 9-11l
    renault -||- 10-12l

    Otvorena voznja

    skoda 5-7l
    renault 6-8l
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sestrina skoda fabia 2009/10 godiste, benzinac, ne znam koji tacno mislim 70-80ks.

    potrosnja sasvim ok, mogu se fino navozati

    nedavno isao na more, nasuo pun rezervoar u bihacu, dodjem u zadar, malo kroz grad trazio parking, iz zadra se vracao, isao na knin, pa grahovo drvar i bosanski petrovac, kad sam stigao u petrovac ostalo pola rezervoara.

    auto je bilo puno, umjerena brzina, nisam ga ono handrio previse.


    a jednom relacija, bihac petrovac, losije vrijeme bilo, pocela magliti stakla unutar, upalim grijanje, popi gorivo samo tako.

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Kazaljka na pola ne znači da je pola goriva potrošeno.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Danas sam zadnji out sipao na Gazpromu i ne planiram više. Jučer našem I samo kažem dizel, vidim kasnije nasuli onaj lošiji. Danas opet našem i kažem gdrive kasnije na računu vidim opet onaj lošiji. Još sam se na čekao s obzirom da samo jedan radnik sipa gorivo. Nije mi EP bio usput oba puta, inače kod njih uvijek sipam i za sad nikakvih problema.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nije kazaljka vec ono 'digitalno' al nejse
    shvatas sto zelim reci, otprilike da se zna koliko sam potrosio.


    sa umjerenom voznjom moze se ustediti na gorivu, dok recimo vozim oko 120 onda se vec crpi osjetnije gorivo, a i motor vise bruji, da je tu bar sesta brzina onako da se rastereti motor mozda bi eventualno nesto pomoglo.

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    More bit da je nagluh pumpadzija :) ja sam dva puta sipao ove sedmice i nasuo je gdrive do vrha :)
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja znam kad ubacim u šestu, na sličnoj brzini, i vozim autoputem ili otvorenim dionicama širom BiH, auto troši kao upaljač.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod Tiguana 2012 mi se desi kad se upali rezerva, zakljuca se onaj poklopac za gorivo. Jedva nekako otvorim, ni sam ne znam kako. Zasto se to desava, i kako uopste otkljucati iz prvog pokusaja, ovako pritiscem za otkljucavanje auta dugme na kljucu, pritiscem onaj poklopac vise puta.
    Pokusao sam vidjeti sa strane kroz gepek ima li kakva sajla za otvaranje da dodjem do nje, ali nema.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    I have found a workaround for this issue, already explained to 2 friends and worked for them.



    Just have to make a little pressure in the cap while locking/unlocking. Usually we lock/unlock and then we try to open but we never touch the cap while unlocking. Just try, little pressure when unlocking.



    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prijatelju se nenormalno sviđa E36, i gledali smo na mobile.de, za 500 eura se može uzet u veoma dobrom stanju. Međutim, da li se uopšte može uvesti kod nas zbog onog euro standarda?

    Zna li neko kako ide procedura, postoji li neka rupa/šansa? Hvala
     
    Last edited: Aug 25, 2017
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo info Tz-ZE-Peljesac i loko voznja od 200 km,sa rezerve nasuo 53l, presao 1248 km do naredne rezerve, vecina otvorene voznje.
    2.0 HDi
    Meni mnogo srkne zimi ovaj motor, ja nenam koliko na to ima uticaja blokiran egr.