Test 85 termalnih pasti

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by lolak, Aug 19, 2017.

  1. lolak

    lolak Aktivista

  2. selvin

    selvin Moderator

    Znaci nista se nije promijenilo u zadnjih 10 godina, i dalje je pasta za zube vise nego dovoljna :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Najbolje je ovo "Noctua old vs refresh" :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne vidim onu platoon. Mislim da je gora od paste za zube.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hajde barem za paste nije kriza osim ako nisi teski entuzijast, za par eura se uzme sasvim zadovoljavajuca.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    da mx2 je dovoljna za "normalne" stvari i ako mislis bar svake godine mijenjati pastu, dok ako mijenjas pastu ispod IHS-a CPUa obavezno ici sa liquid pro jer ove ostale vremenom gube na efikasnosti. Ja sam recimo kod direktnog montiranja kulera na jezgru cpua sa MX2 imao ok temperature 1 mjesec, da bi poslije podivljale, sa liquid pro nema toga (isto ko da zalemis hladnjak na jezgru :)).
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam mislio da je dobra za delid zayebanciju ali kada spominjes liquid pro, ona je el. konduktivna ?
     
    Last edited: Aug 21, 2017
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    da, ali to nije najveci problem vec sto jede aluminijum :D Ja bih je recimo rado stavio i na graficku ali ne smijem jer je aluminijum skroz blizu bakarnih heat pipes.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Anyway, kako rekoh, mx 2 sasvim dovoljna.. haha. Meni se stvarnio nije nikad' dalo zezati sa metalic pastama. A ovo sto kazes za mx 2, nisam primjetio. Trebam je ponovo naruciti i stavljati pa cu bas pratiti.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kod mene mx2 nema problema mjesecima. Gpu i cpu.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa da mjesecima, al bar jednom godisnje bi trebalo promijeniti. Ali kada stavljas ispod IHSa koji ces zalijepiti ne isplati se mijenjati svakih godinu dana i odljepljivati ponovo, to se uradi jednom i gotovo. I jos nesto, kod ove liquid pro se vise osjeti razlika sto je kuler bolji.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Liquid pro all the way i gelid gc extreme za one koje je strah liquida
     
    Last edited: Sep 3, 2017
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam stavio MX2 prije 3 godine na CPU i nema nikakvih problema.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kod mene je tako bilo sa proslim i5 3570k, stavio isto direkt mugena na jezgru i ok bilo 1,5-2 godine, ali eto sa ovim 3770k drugacije iskustvo. Kao da vece opterecenje prije "oslabi" pastu :D. Ili je do nove tube paste, posto sam kupio novu tubu od 8g, prije sam imao 4g pakovanje. A i kada stavljas direkt na jezgru vrlo je mala povrsina kontakta, nije isto kao kada razmazujes na cijelu povrsinu IHSa.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Ja mogu preporuciti ovu Cooler Master MasterGel Maker Nano, ja prezadovoljan :D mada sam imao i super rezultate sa Cooler Master E1 :D

    Kad su vec pastu za zube testirali kao termalnu, je li iko isprobao obratno o_O?
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Ako neko hoce Cooler Master MasterGel Maker da testira i javi nam rezultate, poklanjam jednu neotpakovanu :)

    P.s. poklonio
     
    Last edited: Feb 17, 2018