NBA Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Jun 25, 2009.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako CP bude zdrav, oni su favoriti protiv Houstona. Houstonu je vise SAS odgovarao. Los im je matchup LAC skroz.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Bulls-i dobili prvu tekmu u gostima kod Cleveland-a 92:99. Citavu utakmicu vodili. Clippers, bez CP3, dobili Hou. Jedna odvratna utakmica, jer hack a... je bilo na sve strane. Fuj. Kao sto sam i rekao u gornjem postu, LAC je uzasan matchup za Hou.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Ispadose ti bullsi(ajde nek je Rose zdrav najbitnije) a mojim raketicama ide pravo dobro... svaka cast...
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ispali zasluzeno. Pisao bi ja to davno, ali vidim sam sa sobom vodim konverzaciju, pa i nisam. Mislio sam da cemo nivo igre dignuti u PO, ali on je ostao isti kao u regularnoj sezoni. Plus nam se Gasol povredio u game 3, a to je u sustini sav nas ofanzivni ucinak pod kosem od nasih velikih. Mada i pored tog hendikepa morali smo bolje proci, i imali smo svoje sanse. Veoma lose je ovaj PO vodio i nas trener. Postujem ga mnogo, ali covjek je imao dosta propusta. Sad mu je ostanak u Bulls-ima upitan. Uvijek ima iduca sezona. :)

    Cestitke na prolasku! ;) Hou, ne znam ni sam kako ste prosli u finale... Game 6 se i dan danas cudim da je LAC to ispustio. Vodstvo od 19 razlike u 4/4 te utakmice, i Brada na klupi (citavu 4/4), da bi vi dobili tu cetvrtinu 45-19 cini mi se. Tako nesto. A iduca im (Clippers) sezona nece biti lagana, jer Jordan je free agent, a trazit ce max ugovor, sto sumnjam da LAC moze sebi priustiti. Griffin me je pozitivno iznenadio ovaj PO. Digao je svoju igru na novi nivo. CP3, opet u kljucnoj utakmici nestao. Gledam game 7, pa citavu skoro utakmicu Crawford je glumio PGa. Prenosio lopte svo vrijeme, dok je se Paul, sakrivao u cosku kao da je rukometno krilo. Umjesto da uzme sve u svoje ruke. Drag mi je igrac, ali kao lider te ekipe morao je pokazati muda.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Hebat ga, ispadose Clipersi koji su mi bas gotivni bili..

    Za veceras moj odabir :mrgreen:

    Curry asist 6.5 over
    Howard 18.5 over
    Harden 27.5 under
    Ariza 13.5 over
    Green 12.5 over
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja se ne kockam, ali imam kolegu koji to ganja, i bas igra u zadnje vrijeme iskljucivo na NBA. Zadnje 3 utakmice, sve 3 tiketa mu prosla. Po cenera ulagao, pa sad u plusu 400km.

    Evo mu jucerasnji:

    [​IMG]
     
  8. Esh

    Esh HWB

  9. Esh

    Esh HWB

    Brooklyn Nets su izabrali Džanana Musu kao 29. pik prve runde drafta.. Iako su ovi Netsi problematični, što zbog vlasnika, organizacije, rezultata i sl., te nisu baš neka poveznica sa Draženovim Netsima, Musi sretno, pa se nadam da će dobro raditi i da nije prerano otišao.
     
    Vedo likes this.
  10. selvin

    selvin Moderator

    Je li moguce da ga vrate u Evropu jos sezonu ili bi se to vec znalo? Slabo sam upucen oko ovih draftova i tradeova :D
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Navodno se dogovorio s njima da odmah ostane, mada pretpostavljam da ce ga ipak poslati u ovu razvojnu ligu..
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gdje će LeBron nastaviti karijeru?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    LA, gdje drugo?
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Boston :D

    Kakvi cavsi, red je da osvoji barem još dva prstena.

    U la mu valja igrati u jačoj konferenciji, istrošit će se više...
     
  16. Esh

    Esh HWB

    LA je Showtime ;)
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    U Boston da ce otici su male sanse. Ako ce na Istoku ostat, to ce biti Kavaljeri. Prije ce ga dovest Houston, nego LA. Chris Paul mu najbolji pajdo, a oni mu i nude najbolju sansu da pokori GSW, jer da se Paul nije povredio i propustio tekmu 6 i 7, to bi Houston uzeo. Sa Jamesom bi bili favoriti, jest da nebi imali klupe, posto bi Hou, morao rasprodati dosta da ga dovede i uglavi u salary cap. Sa kim ce igrat u LA? Kawhi kao bi trebao u LA, ali to zavisi od Spursa, jer on nije unrestricted free agent. Paul Gorge vjerovatno ostaje kod indijanca Westbrooka. I sa kim bi igrao u LA, sa Lonzo Ball i babom mu?
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ma realno je samo LA ili Cle. Cle s ovim rosterom nece moci vise u finale Istoka. CP3 ne moze odigrati vise od pola sezone, a hoce sad deal od 150M.. LA je makar show..
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    James je sada u LAu, ali to nista nije neobicno, jer tamo odavno ima 2 kuce, i uvijek pre season pripreme tamo krece.
    Docice u LA, samo ako dobije potvdno da ce doci igraci kao Kawhi (ne ovisi o njemu, jer Spursi moraju odobriti trejd, a nisu zadovoljni sta im LA nudi za njega), Paul Gorge (veoma blizu produzetku sa Oklahomom na 2 do 3 godine), ili Durant (navodno je James slao poruku Durantu da zajedno predju u LAL. Durant je upravo produzio ugovor sa GSW na 2 godine, i ima 3cu godinu player option).
    Isto ona situacija kad je presao u Majami, kad je iza kulisa se dogovorio sa Boshom i Wejdom, da predju kod Wejda u Majami.

    Pa ako OPET ode iz Kavaljera, stvarno ce biti previse supacki. :D Sad razvalio tim gdje je Irving pobjegao radi njega, trejdao (on je u Klivlendu igrac, trener i GM. Nista niko ne smije bez njegovog odobenja ) sve sto je valjalo mlado, i ako on ode, Kavaljeri opet u istim govnima kao i kad ih je napustio prvi put. Ni ovaj put nece Kavaljeri dobiti nista, jer je on unrestricted free agent. :D

    Danasnja NBA, skoro da ne postoji lojalnost. Tu i tamo imas kojeg igraca, od ovih 'superstarova', da je voljan pokusat sa svojom draft ekipom ostati. Koliko ne volim indijanca Westbrooka, toliko postujem njegovu lojalnost. Svi uglavnom ganjaju laksi put do prstena.
     
    Last edited: Jul 1, 2018
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dao im je prsten, to mogu bez njega samo sanjati, tako da im više ništa nije dužan. Ni blizu situacija kao prvi put. Toliko puta ih je odveo u finale od kako se vratio, očito su tanki za toga, ne vidim kakvu bi on vise lojalnost trebao imati? Da truhne u klivlendu do kraja karijere? Pusti se te priče. Ako je ko pokušao sa svojom ekipom onda je on. Ne ide, idemo dalje. Nadam se da će dospjeti u tim dostojan da osvoje još nekoliko prstenova.