4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ali i dalje nije ugašena analogija.

    Nešto kao sranje bez spuštanja gaća... :smt003
     
  3. black

    black Komšija

    Vjerovatno ce prvo na vecim frekvencijama pustiti signal pa poslije nekad na B20 800MHz kad ugase analogiju. I u Njemackoj su prvo uveli 4G na vecim frekvencijama pa tek poslije na B20.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Bez povećanja mizernih limita ovo mi puno i ne znači.
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zar nisu godinama govorili dok se ne ugasi analogni signal nema 4G mreže !?

    Sad može jedno i drugo :)
     
  6. black

    black Komšija

    Imas 4G na dosta razlicitih frekvencija. B20 800MHz je u spektru analog TV ali imas zato na vecim tipa 2100MHz. Tu ti je opet problem slabija pokrivenost, pa je za ruralna podrucja 800MHz pogodniji. U gradu svakako imas vise baznih stanica zbog potrebe za bandwidthom.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Dok se ne ugasi analogna mreža, 4G će biti na nivou zadovoljstva "vidi 4G ikona na telefonu".
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma kakav 4G, kad sam isao u Zagreb, u pola Dodik landa nema opste signala, hahha.
     
  9. black

    black Komšija

    Hoce li moja djeca docekati ovaj 4G haha, rekose za 4-5 mjeseci ali ako bude za godinu bice dobro.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  10. lolak

    lolak Aktivista

    Mislim da se opet kasni sa nekom opremom za RTV, a sute i telekomi..
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam cuo eronet da ima spremnu opremu i sve, al RAK mora odobriti to nesto, al ovaj kolega sto je to rekao, sumlja da ce se to u skoroj buducnosti desiti.
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    I BHT ima opremu, RAK i politika koci sve.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema ovde ni 3G da valja, a kamoli 4G.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    cim izadjes iz urbanih dijelova,3g ocajan u vecini mjesta
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Oko Trebinja jedva ima ikakvog interneta, kakav 3g
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Od Stoca prema Trebinju nema uopste 3G signala samo 2G Internet jedva radi !! Upozoravam na to vec 3 godine BH Telecom nista ne poduzimaju..neodgovoran BH Telecom sto se tice Hercegovine
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas tako. Svako ljeto sam dole, katastrofa
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pa pretpostavljam da 99% korisnika koristi Eronet, a Telecom bi trebao radi turista negdje u zabitima da trosi uzaludno pare na 3G opremu? Bas bi vi negdje ulagali pare gdje imate šaku korisnika na 10 000 km2? Kakve vi gluposti pricate.
     
    zoi likes this.
  19. zdici

    zdici Aktivista

    halloo Trebinje nije zabit vec grad u kojem nema 3G signala..sramota velika! Eronet i mtel imaju 3G BH telecom kaze dajemo vise idemo prvi..ne idu oni prvi nemaju 3G u Hercegovini i tu su zakazali..sramota ali je tako
     
  20. selvin

    selvin Moderator