1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene svaki vikend se vuce internet tamo pred vece. Sve je bilo ok do prije 15-20 dana, ocito su uzeli puno vise korisnika nego sto mogu podrzati.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci uzas TXTV, hvala na podjeljenom iskustvu.
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    ja ne znam imaju li problema ovi sto su na optickom Internetu ? ili problem samo imaju ovi na kablovskom Internetu ? Malo mi je glupo da Internet puca tako cesto.. BH Telecom-u se to desi 1 do 2x puta godisnje kratko i odmah se brzooo reaguje!
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma cim oni meni ne javljaju 4 mjeseca da li je moguc opticki internet sve je jasno. Zna li neko kakvo je stanje sa Telemachom u Tuzli?
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Telemach izgleda lagano preuzima Tuzlu. Otkupljuju ugovore od korisnika BHTelecoma ako je ostalo manje od godinu. A i TXTV korisnici prelaze kod njih.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    telemah je ok, i imaju solidan suport, mislim na ove lokalne koji pripadaju mom selu :) prije odreaguju nego ovi iz telekoma.

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imaju li i oni optiku?

    EDIT: Sad poslao upit na Telemach mail i odmah dobih odgovor.

    Veoma smo zahvalni što se interesujete za našu ponudu usluga. Za sada nemamo preciznije informacije o tome kada će biti moguće pružanje naših usluga na navedenom području. Od trenutka budemo pružali usluge, svi potencijalni korisnici će prethodno biti obaviješteni putem sredstava javnog informisanja.

    Na Vašem području usluge pruža kompanija Total TV, detaljnu ponudu možete pogledati na sljedećem linku :
     
    Last edited: Aug 23, 2017
  8. zdici

    zdici Aktivista

    bruka i sramota juce u Zavidovicima citav dan nije bilo TXTV televizije. Od 12 do 19h nije bilo signala!
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Da hoce Telemach preuzeti TXTV pa da smo svi rahat.

    U Zivinicama osim BH telekoma i nemas neku alternativu, jedino total tv al da mi je opet sve u kompletu da uzmem net i tv.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Opticki kabal 100m od moje kuce, danas sam bio kod njih da pitam za prikljucak a oni kazu ne moze. Ja im ponudio da platim cijenu kabla ne moze ni to.. Ne kontam sta je problem.
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    sigurno problem nema centrale u blizini opremljene optikom koja bi ti isporucila opticki Internet
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Evo da pohvalim TXtv Internet sada radi odlicno ! Imali su nekih gadnih problema u poslovnici TXtv Maglaj dosta je opreme crklo i zato je Internet tada radio ocajno lose sa prekidima u toku dana cesto! Sada evo vec 20 dana Internet radi perfektno samo sto nedaju pakete vece od 50 Mbps tek od iduce godine bar su tako meni rekli :) Sto se tice optickog Interneta kazu to je moguce iduce godine mora se nabaviti GPON i ubaciti u centralu kako bi imali mogucnost za prikljucak optickog Interneta a to im je skupo! Ako vlasnik vidi da nema puno zainteresovanih za optikom ne vrijedi mu nabavljati GPON.
    [​IMG]
     
    Last edited: Nov 28, 2017
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozes mislit vec 20 dana sve u redu :D Javi se poslije bar godinu :D
     
    NaLe! likes this.
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kod mene je ok od kako su novi router donijeli, znaci zadnja 2-3 mjeseca mozda. Poslao email od muke u po noci, frajer dosao odma ujutro. Kaze imaju tu neku seriju modema sto rade par mjeseci i onda pocne gusiti.
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Koji si sada pelikan model dobio :)
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Onaj CBN ili kako vec, to je isti onaj od onda kad sam ti pisao. Drzi se jos uvijek. Kaze ako pocne usporavati, samo zovi i mijenjat ce modem opet.
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    i kod mene je taj :) dobro radi samo steta sto ne nude Cisco modele kao telemach jer sam cuo da su Cisco jos bolji i stabilniji u radu
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    NPR TELEMACH

    6 godina, mozda ima ukupno 6-7 reklamacija :)
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    To u Sa nema u Tz :)
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vec 2 godine, ni najmanji problem. Doduse totalno nova infrastriktura,sa,optikom.