Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jos malo do Forze, samo paprena cijena :/
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja je mozda kupim, iako mi je zabranjeno kupovat igre, Xd.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ja sam vec odlucio uzeti, na cdkeys je 50 eura standardna verzija, ne dam 30 dodatnih za ultimate, kontam da u car pass-u nece biti nikakvih "must-have" modela.
    Mozda spuste na cdkeys jos koji eur prije release-a, takva im je politika inace, ali opet ne znas sa windows store verzijama.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja cu ganjati hard copy verziju, imam jednog dobavljaca kod kojeg uzimam, pa mi spusti cijenu.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma digitalna je super jer ide na obje platforme.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nemam pc, hehhehe, i tesko da cu ga imati u skorijoj buducnosti.
     
  7. lolak

    lolak Aktivista

  8. lolak

    lolak Aktivista

  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sutra Forza demo.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja cekam full pa da ceifim, hanhaha, jso od gt4 mi fali dobra, a ne preteska voznja na konzolama.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    pCARS ti je bas za konzola. I ona izlazi, pCARS 2, mislim ovaj mjesec.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne treba volan?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kakvi. Jedina je zamjerka sto igra nije vise sim. Ovo sam odvezao sa x360 gamepadom:

     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je ove igre besmisleno igrati bez volana. Sa druge strane dobar volan je velika investicija, a i pegla za koristit, zauzma prostor i treba set up napraviti.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja bih stvarno investirao u dobar volan, ali nema mjesta u sobi.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Je li igrao jos ko demo ?
    Odvezao ove tri utrke sto dodju, naravno malo za neki realan zakljucak ali nekako se bojim da ce previse licit na Horizon sa ovim stazama tipa Dubai i po onome sto sam vidio laganijim gameplay-om od ranijih Motorsport izdanja.

    Vizuelno fina nema sta, pogotovo kisni efekti, ide glatko 1080p ultra/max sa GTX1060 6GB.
    Samo sto sam primijetio glupo iskoristenje CPU-a, u utrci hajde tu i tamo, jedan thread na 95+%, dva na 50% i jedan na 20%.
    Ali par puta se desilo da steka u meniju i jednom u utrci jer iz nekog razloga spusti sve thread-ove na 10-20%.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja ne vidim nigdje da ima demo u win 10 storeu?
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Search-aj "forza demo", raspored u store-u im je ocaj.
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Thx, nadjoh. Kad odes na Forza 7 nema ga nigdje, a kad kucas Forza 7 demo nadje ga. bas wtf
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni se igra vuce na low, nema sanse dobacit do 60 fpsa. Konfa iz siga

    GPU-z pokazuje GPU usage od 40-50%, cak grafa nije ni na full 3D clockovima.

    https://imgur.com/a/jAiAc

    Xbone ima smece od CPUa i vrti ovo u 60fps, pa ne bi smjelo bit ni do mog Xeona.

    Sad stavio na high, opet ide tanko, al je GPU usage na 95-100%. Al ono, kad ti igra pojede sav v-ram

    https://imgur.com/a/nTH13

    xD
     
    Last edited: Sep 20, 2017