Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sta je ovo okinuse sve valute 20-30% preko vikenda. LTC bio 90 :)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ko je znao pa da kupi :D :D evo vraća se polako
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Pitanjce... Evo ja sam recimo iz BiH i nemam nalog ni na jednom exchange-u, imam nešto malo valuta na mojim lokalnim walletima i interesuje me sada na koji exchange da idem gdje mogu prebaciti svoje valute bez problema, gdje mogu dodati karticom/paypalom love za trejdanje bez problema i po mogućnosi povući lovu na PayPal ili na karticu/bankovni račun bez problema? A evo recimo ako imam account i na Poloniexu i na Bleutrade, jel' ja mogu jednostavno prebacivati lovu sa jednog na drugi?
    Grazie.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Jesi li gledao ovo što je pisao drug @kolinsb par stranice prije? Pretpostavljam da je još uvijek aktuelno, ali evo javit će se i on sigurno.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    @Loki lovu neces moci prebacivati s jednog na drugi account, ali BTC-ove i ostale coine mozes, ovisno sta koja od stranica podrzava. Izgnerises adresu za odredjen coin i to je to. Pri withdraw-u određenog coina ukucas tu adresu, vjerovatno mailom potvrdiš da si to ti i pokreće se proces prebacivanje coina s jedne na drugu adresu (lupam sa poloniex na bitstamp). Ja sam prije 3 mjeseca povukao određen iznos $ sa bitstampa na svoju karticu (bank transfer) i to je prošlo bez problema (fee je 15$). Pretpostavljam da se može i keš sa kartice prebaciti na bitstamp. Ja to nisam nikad radio, tako da ne znam 100%. Uglavnom, prebacivanje coina s jednog na drugi sajt funkcioniše bez problema (naravno uz određenu proviziju za transakciju). moraš imati izgenerisane adrese za određen coin i to je to.
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    @kolinsb Zahvaljujem... jel' postoji neka posebna razlika između Poloniexa i Bitstampa recimo? Mogu li ja recimo otići u kupiti Potcoin na bilo kojem od ovih exchange-a?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Razlika je u cijeni bitcoina, i sto ne mozes sa svakog sajta povuci lovu na karticu

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Vala, volio bih o ovome bitcoinu malo naučit stogod, ali meni ovo sve djeluje prekomplicirano.
    Čak bi i platio nekome da mi objasni ko nubu
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ustedi sebi para...kupi novi broj bug magazina,kosta oko 10 KM ili ga skini sa neta i imas u septembarskom izdanju temu oko rudarenja i bitcoina
    http://www.bug.hr/bug/
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

  12. Esh

    Esh HWB

  13. Esh

    Esh HWB

    Još jedna ploča za minere sa 8x PCIe slotova:

    Colorful C.B250A-BTC PLUS V20

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

  15. igor.g

    igor.g Komšija

  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Prodaje li tko s foruma ovih kriptovaluta?
    Ja sam zainteresiran za kupovinu, pa ako tko ima nek se javi.
     
    Last edited: Sep 17, 2017
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj BitConnect, jel moguce da je ovoliki ROI, ili je ovo scam neki?

     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meni djeluje kao navlakuša. Previše je dobro da bi bilo istinito ccccc
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prodajem ja, koliko bi uzeo?
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    imaš pm.