Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je na tom h6400 loša slika, ne znam da li je loš model zapao ali pozadinsko osvjetljenje probija i crna je katastrofa
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Mislim da svakako taj model h6400 nema u 2017 godini nego stoji u radnjama godinu dvije.

    Vecinon su sad MU 6172 modeli iz 2017 godine. Taj model Samsunga ima gotov u svakoj radnji.

    Istražujem vec 10 tak dana pa ni sam više ne znam koji odabrati.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Bice da si imao defektan model. Sto se tice razlike stare generacije i nove, mislim da se i dalje vise isplati 4K varijanta.
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sad sam malo gledao po netu vidim da ima solidan broj 4k filmova pa vjerujem da cu izabrati model 2017 godine koji ima 4k.

    Malo mi je nelogicno da stariji model daje bolju sliku od novih.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    Pa sve zavisi od panela, troskova proizvodnje, kalibracije..
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Izgubio sam se u traženju TV-a.
    Vidjeo sam kod prijatelja Samsung h6400 varijanta oduševio sam se slikom, TV je kod njega vec 2x godine i glupo mi je sad da uzmem neki naslijednik te serije 6xxx model da nema bolji prikaz boje i ostaloga.

    4k sigurno uzimam ravnu plocu, 3d umire a i zakrivljen ekran ne donosi nista posebno.

    Samsung nekako bi odabrao ne znam koliko su Sony i LG u igri pogotov LG jer Sony je posebna prica uvijek bio.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. lolak

    lolak Aktivista

    @Eldorado za iste pare dobit ces bolji TV, samo budi realan, oko 1200 KM je i dalje niza srednja klasa.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ima li neki drugi brand tipa Sony i LG da su kvalitetniji od ovog Samsunga a da cijena ne ide mnogo više gore.

    Model Samsung MU6172 je bukvalno u svakom marketu dostupan.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Na LG zaboravi osim ako ne tražiš OLED, a od Sony-ja u toj klasi imaš jedino XE70 seriju.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje kod nas ima kupiti LG OLED televizora?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Stanić i Domod koliko znam.
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    4800 KM LG OLED C7.. sad pitanje je da li se moze skinut sta sa ove cijene? B6 iz 2016. godine 4400 KM u Technoshopu.
     
  14. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Je li iko uzeo ovaj tv samsung MU6172? Koji panel stavljaju ips ili va?
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izbjegavaj 40 i 43" modele, a za ostale posjeti radnju i izbliza vidi kako pikseli izgledaju.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Imas li Neo jos koji savjet za taj model?

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Gledao sam ovaj od 50", valjda nece IPS potrefiti. Gdje je najjeftiniji ovaj model?
    Nadam se da prikazuje bolju sliku nego na trenutnom panasonicu st50, sta mislite?
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Najjeftinije model mu6172 je bio u technomax cini mi se Zenica radnja preko pika imas i ekupi stranica. Do 31.12 ima garancija Samsung telvizora 5x godina.

    Ja cu najvjerovatnije kupiti upravo ovaj model u narednom periodu, cekam neke akcije al otprilike 1200km je 50" model.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako rekoh pravac u radnju i ponesi povećalo/lupu ili makro objektiv pa vidi kako izgledaju pikseli.