MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa nisam nista ni ocekivao zato nisam ni gledao, jer sam znao da je u biti samo money match, tj. cirkus i nista vise. Ni sekunde nisam mislio da McGregor ima 1% sanse da pobjedi, pa i sa zalutalim udarcem. Daleko bolji borci od McGregora nisu pera mogli Mayweatheru, pa mi nije jasno bilo zasto je raja kontala da ce UFC borac moci sta. U paketu McGregor je masina, ali je ispod prosjecan boxer sto se i vidilo sinoc.

    Hype radi cuda, a u ovo doba se raja hype na sve i svasta, pa tako i na ove nerealne mecheve 'stoljeca'. Lol
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam ljubitelj ni jednog ali ste definitivno neinformisani gledali borbu. Mayweather je defanzivni borac koji ne upucuje puno udaraca. Barem ne u drugoj polovini karijere. No, njegovi protivnici udaraju jos manje. Zato ga niko ne voli.

    Conor, koji je 0-0, je uspio plasirati 111 udaraca unutar 10 rundi. Manny Pacquiao 59–7–2, koji je slovio za najboljeg i predvidjalo se da ce biti prvi koji ce poraziti Flojda, je uspio plasirati 81 udarac unutar 12 rundi. Saula Alvareza 49–1–1, 5-6 udaraca manje od Conora unutar 12 rundi itd itd.

    O cemu vi?

    Da ste kad pratili Flojda zna li bi ste da je prvih 4-5 rundi neaktivn dok je zbog toga Conor imao jedine sanse unutar tih par prvih rundi. I dobio je prve 2-3. Da ne kazem da je prije borbe svima bilo jasno da Flojd nece srljati i da ce od 5-6 runde povecati tempo jer je poznato da Conor ne moze izdrzati duze od petnaestak minuta. Takodjer, Conor nije nikada ni slovio za najboljeg boksera u MMA svijetu. Ne znam cemu se cudite.

    Borba je money grab ali je bila interesantnija od Mayweather v Pacquiao (ako se flojdove borbe mnogu zvati interesantnim). Mayweather v Pacquiao, najprodavaniaj borba svih vremena.

    Bilo je zanimljivo vidjeti kako neki borac koji nije nikada u zivotu boksao profesionalno stoji naspram najboljeg boksera današnjice. Vaš je problem sto ste mislili da ce biti vatromet.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    111 udaraca zato sto Mayweather nije ni blizu bio defanzivan kao sto bude protiv Pekmena, ili nekog drugog rivala protiv kojeg je se borio. Nekog protiv koga ima respekta. Vidio da ovaj nema hljeba u sebi, pa nije ni on bio super defanzivan kako obicno bude. Da je bio defanzivan kao protiv Pekmena zadnju, nebi to bilo ni blizu 111.

    Opet kazem nisam mislio da ce u opste biti ista blizu vatrometa, jer sam znao da nema McGregor nikakve sanse. Zato nisam ni gledao, nego odgledao snimak ko covjek kad sam ustao jutros. Da saa kladionicarski tip, kao sto nisam, stavio bi lagano pare na Mayweathera.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    111 čega? 3 solidna udarca, ako su ono ženskasto mlataranje rukama u klinču kontali kao udarce onda ok. Nema tu boksačke fluidnosti o zamaha, sve je to kruto bilo.

    I ja ne mislim da je tu bilo šta dogovoreno bilo niti da ga je puštao svjesno, to je glupost. Kao što rekoh McGregor je odličan bio za MMA borca i to je to.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Borba je bila kao svaka druga Flojdova borba i ko je mislio da ce biti spektakl, borba stoljeca, pao je na hajp. To je to. Conor nije kompleksan borac ni u oktagonu a neki ocekivali da nadmudri Flojda. Bullshit.

    Citam još malo ovo za Jonesa, pa lik je cijelu karijeru bio ON. Cak ni prvi test nije potvrdio da je bio pozitivan zbog dick-pills. Zadnja supstanca, na koju je pozitivan, se koristi kroz "microdosing" da tragovi u organizmu budu doslovno par sati a benifit je velika izdržljivost. Ne rad ise o mišicnoj masi. Nesto kao EPO i kratkog je vijeka tako da je morao uzeti dvadesetak sati proje borbe. Best ever my ass.

    Sada je Conor jedina zvijezda a UFC doslovno nema novca da ga plati. Kakvi debili. Ulozili svu paznju na Rondu koja se penzionisala sa dva poraza. Na Conora kojeg sada ne mogu platiti a ne postoji vise ni jedan borac, ni jedna borba koja moze prodati 800k ppv buys. DC v Jones je zadnja koja koja je dostigla tu cifru i sada im slijedi 100k on fox bullshit. Mozda GSP napravi dobru prodaju ali je i to kratkog vijeka.
     
    Last edited: Aug 28, 2017
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam osjecaj da cemo sada cesto gledati ove mix borbe, ufc vs box bas zbog novca. Conor zaradio u ovoj borbi vise nego u cijeloj karijeri...
    I ono sto sam ocekivao je njegova prica kako sudija nije trebao prekidati, kao mogao je nastaviti itd. Trebao je sudija pustiti da ga iznesu iz ringa, kad mu je jezik veci od pameti. A sam je rekao da se iznenadio kako je Floyd ostao neuzdrman nakon onog aperkata u drugoj ili trecoj rundi.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji to borac iz svijeta MMA moze privuci slican interes? Ovo je sada bilo i nikada više. Conor je jedini uspio privuci paznju publike koja nije mma publika. Pitaj nekoga da li zna ko je: Stipe, Holloway ili Woodley.

    Conor jedino moze ici na Malignaggia i to je to. A sumnjam da bi se i ta borba dobro prodala nakon sto je Conor pokazao sta je vec pokazao. A Paulie opet pokazao kakav je panj. Ja se iskreno nadam da Conora vise necemo vidjeti u boksu jer bih u suprotnom doslovne sve MMA i sportske medije stavio na unfollow. Spam Conor v Mayweather je zadnjih godinu dana bio nepodnošljiv.

    Što se sudije tice. On je gledao Conora kao 0-0 borca i za takve je tolerancija nesto niža ako se borac ne brani. Nije ovo UFC cirkus gdje puste u oktagon CM Punka kao relevantnog "borca".
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    "Fertitta brothers no longer own any part of the UFC after selling remaining stake"
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Jonesov B uzorak takodjer pozitivan. Game over.

    [​IMG]
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ovi interim pojasi kad je prvak zdrav su cisti bullshit ali El Cucuy vs. bilo ko je zagarantovana akcija, a Lee je isto lud.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Padaju ko kruške:

    "On Wednesday, the USADA announced that the Ultimate Fighter 25 winner Jesse Taylor has been flagged for an Anti-Doping Policy violation stemming from an out-of-competition sample taken on Aug. 22, two months after a submission win over Dhiego Lima at The Ultimate Fighter: Redemption Finale earned him a new contract with the UFC."
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Koliko ih je samo bilo na steroidima prije ovih USADA mjera. Upravu je Nick Diaz, svi su bili ...
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako bi bilo dobro da su i sada i da ova lakrdija od testiranja nikad nije došla.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Hoce li ko gledati GGG vs. Canelo ?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prdacina od odluke, cista GGG pobjeda u sjajnom mecu, ali po milioniti put se pokazuje korupcija u boksu.
     
  18. xman

    xman Komšija

     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jel ko jos naisao na rumore da je UFC 219 - McGregor vs Diaz?