AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Text je meni majka i dalje.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preporucujem level1tech, ljudi su nerdovi pravi, Vendel pogotovo.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Level1Techs je nesto ozbiljniji kanal. On je sa tek syndicatea. Bili su prije zajebancija ali su imali dobrih stvari, dosta dobrih emisija sa ljudima iz industrije. Sada su full retard kako su otisli Vendel i Kane.
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Vendel je mrcina,jos od kako je pravio klipove sa Loganom,stalno neke ozbiljnije teme itd...
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Eto ljudi ja sam sebi danas kupio sve komponente za Rayzen sistem i morao otic do Nürnberga samo da bi kupio usrano kuciste. Imam jedno pitanje koje nije bas iskljucivo vezano ua temu Rayzena ali bi mi jako pomoglo. Koji ima open system da se moze koristiti jer ovdje u Njemackoj nema piraterije a potrosio sam se dovoljno da bih jos dao 100 Eura za win 10. zahvaljujem uaprijed.
     
  6. lolak

    lolak Aktivista

    Novi Linux kernel podrzava Ryzen, ali neces valjda browsat sa Ryzenom ;)

    Sto ne skines Win 10 trial pa kad skupis lovu kupi?
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Kolko traje taj trial mjesec dana ili?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uzmi na ebay-u OEM ključ za par Eura i vozi.
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Dobro si reko Neo. Tako cu i uradit. Nije neka konfiguracija rekao bih entry level i opet me ispade oko 900 Eura a gorivo trazenje dijelova i utroseno vrijeme ne racunam.
    Rayzen 1200
    Mb MSI Tomahawk
    RAM Ripjaws V 16 GB
    Gigybyte 1060 6GB
    Crucial 525 GB
    eto to je ukratko, jos je sve razbacano po sobi nista nisam ni sklopio jer nisam imao kucista do maloprije.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa bolan sto ne naruci online milion radnji tipa caseking i sl. Najjeftinija opcija. Win skini sa windows stranice i kupi sta neo kaze i mirna bosna.
     
  11. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Last edited: Sep 2, 2017
    Decerto likes this.
  12. Esh

    Esh HWB

    Taman negdje tamo od legendarne XP serije..
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Sa TPU:

    PC enthusiast Der8auer, with access to a Ryzen Threadripper processor, took it completely apart for science. It won't be the first time that a Threadripper HEDT processor was de-lidded (its integrated heatspreader removed), revealing that it has four "Zeppelin" 8-core dies, making it practically identical to AMD's 32-core Epyc processors; however, it's the first time that someone completely removed the dies from the package.

    Ryzen Threadripper processors are built by completely disabling two out of four "Zeppelin" dies on an Epyc multi-chip module (MCM). Two diagonally opposite dies are disabled. The disabled dies can't be reenabled, at least not on an X399 chipset motherboard, as the Threadripper HEDT platform lacks DRAM, PCIe, and possibly even power wiring for the disabled dies.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Navodno će AMD u 2018. izbaciti reviziju Ryzena u 12 nm procesu, a tek poslije toga dolazi Zen 2.

    [​IMG]
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. vutra

    vutra Komšija

  17. lolak

    lolak Aktivista

    To je APU ili unaprijedjeni Ryzen?
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    ryzen 2.0...raven ridge je novi ryzen/vega apu.
     
  19. black

    black Komšija

    Lijepo vidjeti da sad redovno izbacuju nove procesore pa makar i revizije.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Volim kod AMD-a sto mozes koristiti barem 3 generacije na istom socketu, dok kod Intela svake godine novi socket, e to me tjera da uzmem zen 7 umjest0 i7