Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Majku mu, dijeta nije gladovanje vec kontrolisana ishrana. Neke stvari se trebaju izbaciti iz ishrane for life. Kada cujem cheat meal, samo je pitanje vremena kada ce se osoba vratiti u staru "formu". Ja sada kada vidim čokoladne krofne, palacinke sa nutelom, milku i slicne gluposti, bude mi muka bez da probam.

    Kada ne koristite to smece preko godine dana, organizam se navikne i vise vam se i ne jede. Procitajte koju o gut microbiome. Bakterijama u stomaku i kako iste kontrolišu apetit za tim carb pizdarijama. Bio sam veliki ljubitelj čokolade a sada mi je odvratna. Jedino slatko sto se pojede svakih 2-3 dana je voce i to je to. Evo jutros dorucak: batak, riža sa špinatom, supa sa brokulama i drugim povrcem a poslije dinja. To je to. Naravno, bez ikakve tjestenine.

    Ovo skidanje 20 kila je za svaki respekt. Nedavno je jedna zensak osoba u familiji skinula sa 100kg na osamdesetak. Cijeli zivot kuka kako nije do nje dok se nije opametila. Sve se moze samo treba discipline.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nista se ne mora izbacivati, ima mjesta i za cokoladu i cheeseburger
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako se mozes kontrolisati, super. Nece ti nista biti ako to jedes ponekad ali je problem sto je vecini ljudi to stalno na mislim ako su na nekim dijetama pa imaju cheat meal. Samo je pitanje vremena kada ce to preci u svakodnevnicu Imam jarana koji kaze da jede zdravo. A jede toliko slatka da samo cekam kada ce reci da je dobio dijabetis tip 2. genetika cudna pa se ne deblja. Neki dan bili na rucku u restorano i narednih sat vremena, kao narkoman, jede mu se slatko. Nije zasladio pa nije zasladio. A bili u autu pa nije imao gdje kupiti. O tome pricam.

    Ja nisam religiozan oko ishrane. Pojeo bih milku s vremena na vrijeme ali sam se jednostavno odvikao. Nismo svi isti, naravno.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Isto trudnice kakve, da se upisas od smijeha, jebene prikaze
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja poštujem ovakve jer ne mogu ni zamislti šta je potrebno da postigneš ovako nešto.

    Bodybuilding se danas sveo na probijanje ljudskih granica, njihovih mogućnosti, genetike.. možda se nekad vrati golden era 60tih.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Smijesne su te dijete, ja dok sam isao u teretanu prije operacije, sa laganom trakom i jednim suplementom sam za 4 mjeseca 25 kg skinuo.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Jedino može doći hulk era, sumnjam da postoji povratak.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Naravno da postoji, samo treba da se promjene kriteriji kod sudija. Meni BB nije nikada niti bio zanimljiv, ali sada ne gore nego ikada.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    nikom ko fol nije zanimljiv a svi u teretani :) Al smijeh je na onom videu sto je cura koja im urucuje nagrade visocija od njih ahahhahah :D
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Upravo dmr, a svi žele da dobro izgledaju.

    @Sena ne shvaćam tvoj post? Kakve ti imaš veze sa ovim što sam ja napisao? Hoćeš reći da su mr. olympia natjecatelji smiješni i da to svako može? ROLF.
    btw. kakve veze ima ako neko koristi suplemente ili ne? Obični dodatak prehrani..
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakve veze ima teretana sa klasicnim BB. Ljudi idu iz razlicitih razloga u teretanu i ciljeva koji žele ostvariti.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Jel' ko trcao na B2B Run-u jucer?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Jutros se vagao, 92kg što je cca. 28kg manje od ljetos. Nadam se do kraja godine da idem ispod 90.
     
    Pelikan likes this.
  15. Esh

    Esh HWB

    Samo da potvrdim da je @ming sada autoritet na temu mršanja :)
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Svaka cast @ming. Impressive!
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sulu, je li ti to neki sat nije mogao stat na ruku? :)

    Sad ce s tanjim rukama bit svaki sat veci. :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    To low-carb metod ili samo suplja kasika?
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kalorijski deficit metod :D
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma