MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Lewis v Verdum off..
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Armbar u zraku? WTF LOL Ko crtani
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad mu je konkurencija treca liga jug.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lee Ferguson odlična borba.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobar je bio event i ako su dvije bile nerjesene. Lee je zalutao jer nema Kabiba i Conora. Lik je pocetkom druge runde jedva hodao od umora. Yebalo ih skidanje kila.
    Ne znam sta ti gledas, ali su: Ian McCall, Joseph Benavidez, John Dodson, Ali Bagautinov, Henry Cejudo, Tim Elliott i Wilson Reis.. prva liga. Wilson Reis, BJJ strucnjak:

    https://www.bjjheroes.com/bjj-fighters/wilson-reis

    ..je izgubio od DJ-a polugom:

     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imas tu Benavideza kao vrlo dobrog, ostali u drugim kategorijama ne bi vidjeli title shot-a.
    Po pet rundi razvlaci sa borcima tipa Moraga, Bagautinov, Horiguchi, Elliot, Borg.
    80% ih je dobilo title shot sa jedva par vezanih pobjeda, i imaju lose win-loss score-ove.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    To stoji ali je nekoliko puta rekao da mu je glavni game plan da ne primi udarce. To je i sinoc ponovio. U jednom trenutku je plasirao oko 120 udaraca a Borg 11. Pogledaj ga kako izgleda nakon 5 rundi. Pogledaj kako tecno govori. A ne k'o braca Diaz, muka ih slušati.

    To sto su neki dobili šansu za titulu je zato sto se protivnici ponavljaju. To bi se desilo svakoj diviziji da šampion odbrani 11 puta pojas. Da je 125 tanka, tanka je nego sta ali nije baš Ž liga. I to ne umanjuje cinjenicu kakav je DJ skiller. Meni ga je uzivancija gledati.

    Imaj na umu da je DJ i jedan od najsitnijih boraca u diviziji. Jednostavno nema šanse da predje u 135.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Lee je imao infekciju, bio čovjek na antibioticima, za govna totalno iscrpe čovjeka.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Skidao je izmedju 8-10kg unutar 24h. Poslije kaze: "weight cut near killed me". Pa koliko je tezio pet dana prije borbe.. bog zna. Antibiotici su definitivno otezali situaciju ali nije tu samo problem staph infection. Na kraju krajeva, ni jedan borac nije 100% spreman. Svi su oni sa nekim ozljedama. Cain se htio boriti sa ozljedom ledja koja ga je mogla paralizirati.

    Vec skidaju previse kila. Pokusavaju imati prednost i borit se u nizim klasama i onda failaju kao Johny Hendricks. Ray Borg je mislim pet puta ispao iz eventa zbog toga zadnje dvije godine. Pa se isto desilo i prije par mjeseci. Mislim da nema eventa da neko nije fulao na vagi. Neka se nova pravila definitivno moraju uvesti. Khabibu su navodno bubrezi bili otkazali covjek se jos ne moze vratiti.

    Inace je po meni Lee svakako prerano dobio priliku za pojas. Bio je u borbi za titulu jer je Conor out kao i Khabib. Nisu imali koga drugo. Mlad je. Mozda nekada i postane prvak.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Speaking of..

     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Khabibu mi je iz vrlo dragog borca prereastao u totalnog seronju. Zahtjeva odmah priliku za belt a u četiri godine se borio četiri puta. Kada su mu i dali borbu koja je bila legit sa Tonyem, nije mogao uraditi cut. Hoće po parketu da ragdolla borce iz 155 divizije a ne bi mogao ni prismrditi što se tiče te dominacije ovima iz welter klase. Prelazi smradu u veću klasu ako ti je teško uraditi cut, isto važi i za sve ove "jadnike" što se iscrpljuju sa skidanjem kila.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Slažem se, s tim da mi je kabib uvijek bio odvratan. Koja je svrha ići do limita ako će kasnije u borbi ispuhati kao balon jer se borac nije oporavio od ubijanja za radi kojeg kilograma težine u borbi. Valjda je bolja opcija biti lakši u borbi koje kilo i biti pun energije. Zato kapa dole conoru, lik će sve prihvatiti.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako je Sean Shelby rekao, Khabibu je nedavno ponudjena borba. I odbio je.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    UFC 215 je imao 100K PPV, UFC 216 120K PPV. Poredjenja radi, Diaz vs. McGregor 2 su prodali 1.6mil, Nunes vs. Rousey 1,1mil, Alvarez vs. McGregor 1,3mil itd itd.

    Zadnji UFC koji je imao 100K PPV je UFC 47 iz 2 aprila, 2004, i UFC 51 petog februara, 2005.

    Ako prodaja ne poraste mislim da ce od iduce godine biti velikih promjena. Mozda otpuste USADA-u. Dosta se boraca zali na primanja pa mozda i ostali predju u Belator.

    Nikada oni nece vratiti 5bil.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fertite su otisli na vrijeme.
    Brdo katastrofalnih poteza (Reebok, ocajne PPV borbe, interim pojasi kad su prvaci zdravi i spremni, random title shot-ovi).
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    sad je belator na putu da postane najbolja organizacija. Izgleda da je vijek trajanja organizacije desetak godina na nekom većem nivou.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mainstream appeal citavog sporta je u opasnosti ako se nesto naglo ne promijeni, Bellator nema tu prepoznatljivost brenda.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    UFC ima max jos dva eventa sa Conorom gdje ce dostici oko 900K. GSP v Bisping mozda prodaju oko 600K ali to je to. Nece biti zadugo eventa koji ce dostici te brojke.

    Jon Jones im je bio jedina nada. Što se Bellatora tice, i dalje ovise o starim zvijezdama poput: Fedora, Sonena, Ortiza, Roy Nelsona itd. Borci koji odavno nisu top level. Scott Coker je uradio odlicna posao za ovo kratko vrijeme. Na dobrom su putu ali imaju oni jos dosta godina rada da stvore ime od svojih boraca.

    Manjak je karizmaticnih boraca koji su nosili hajp. Danas nikoga ne tangira: Stipe, DC, Bisping, Woodley, Max ili DJ.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator