All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je u Vitezu polovinom juna blinknuo crveno, bio sam ubijeđen da me klepio, međutim nikad nisam dobio kovertu... Jednom me u Orašju klepio, ali nije bilo crveno, nego baš kao blic i čuo se zvuk objektiva fotoaparata :) ne znam kakva su druga iskustva...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Kad svijetli crveno znaci da je postavljen unutar onog svog "kucista na stubu" i aktivan posto tu imaju manje radara nego kucista pa ih ponekad premjestaju. Kad te uslika javi se jak blic i primjeti se cak i po danu.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok, hvala, dakle nisam uslikan, bio sam malo preko ogranicenja ali ocito nedovoljno da me uslika.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vjeruj mi kad te uslika vidices blic :D
    Crvenkast je i bas bljesne. Mene je ljetos u Njemackoj, uletio u baustelu prebrzo, i ufatilo me, 20kmh prebrzo, 70 eura :D
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]

    Kakva prevara, jel istina ovo da novi Polo u najosnovnijem paketu nema radia uopce?
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    to neki los render ;)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ukrali mu pa stavio čep :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Base model nema ni klimu ni taj display, tako da pretpostavljam da nema nikakav ni radio jer nema ništa umjesto tog display-a :D Mozda dobijes sta na volanu da saltas radio, ko zna. Ne vidim kako ce vozilo koje kosta 25k u osnovnom paketu sa najslabijim motorom biti konkurentno kod nas. Mozda bude niza cijena kod nas nego sto se pise sad, ali svejedno ce po svim prilikama trebati 30k+ da vozis normalan motor sa minimalno potrebnom opremom u danasnjem svijetu. Pa golf 7 su kad je dosao kod nas sa dobrom opremom prodavali po 26-27k po akciji, ako se ne varam, mada naravno sa najslabijim motorom.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koji je to golf bio za 26k nov, ja sam ih vidjao po 45k highline oprema dizel, tako da neki benzin bio 38k minimum :)
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hej, ni novi iphone nemaju outlet za slusalice pa je to sad trend. Mozda je i VW izmislio nekakav algorithm koji ti salta pjesme bazirano na tvojim jubito pretragama, uvijek ce biti "gdje me nadje".

    Prije par sedmica smo isli gledati auta ja i kolega, isprobavati malo i porediti opremu. Bukvalno je svedeno sve na to da "standard" ne ispunjava neke osnovne potrebe (za prosjecnog korisnika - mene), a da nabijes na neku adekvatnu opremu moras barem jos 10k Eura izdvojiti (minimalno, i ovisno o proizvodjacu).
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Govori cojk u eurima glat :D

    VW je skup ali kvalitetom su dobri i tu se koplja lome ili ih volis ili mrzis nema sredine :D i kod svaba drze dobro cijenu recimo golf 4 i sad na oglasim po 1500-2000 eur za auto staro skoro 20 god... Citao sam da VW zaradi tek par stotina eura po prodaji auta i da vecina prihoda ide od servisa, dijelova itd i da ih njihova Skoda sustize radi jeftinije radne snage (do 3x) i da ce ih gusiti da ih ne bi ugrozili.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma gluposti, VW zaradi po autu vise nego bilo ko drugi. Pa jos se vade na famu Golfa 2 i Golfa 4.

    Npr sa Golfa 5 na Golfa 6, isto auto, a mnogo nizi troskovi proizvodnje (o cemu svjedoci puno losija pouzdanost sestice, narocito TSI problemi i 1.6TDI EGR/dizne problemi), dok je jedna Astra J dobila preko 200kg u odnosu na Astru H. Pa nek je 200kg lima, puno je. Sigurno nisu ustedili na njoj.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Objesi ti tu kvalitetu macku o rep.

    Vozio passata B6 2008, rikno mjenjac na 60000km. Inace vrlo solidan model po meni, relativno zadovoljan. Jah i ovom je xenon rikno....
    Vozio passata B7 2014, hrdja na gepeku, hrdja na blatobranima, riknula brava gepeka, xenon, svaki put po 2-300 eura, sreca pa imam jarana sto drzi mehanicarsku radionicu. Nisam nikad brze auto promjenio. Nisam ga ni 2 godine vozao.

    Probao sam skodu kodiaq prije ljetnog odmora. Prijatno sam iznenadjen. Sa svom opremom me izadje duplo jeftinije nego volvo xc60.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja pratim statistiku sto sam citao a mozda i svabe lazu :D uglavnom su tu po kvarovima odmah iza japanaca, audia, merca i bmw.

    Kad smo kod kvarova danas se jaranu pojavi check engine, Laguna 2012. 1.5dci, 81kW, 120k km. Ja odkad znam za lagune dizele a laik sam ja ne znam da je postojao problematicniji auto svi su bjezali od njega a lafo ovi iole noviji pouzdaniji...

    [​IMG]

    Dodao je aditiva malo ga propuhao po autoputu Sa-Kakanj reko da nije i u njega zacadio od stalne gradske voznje i nestao je error u medjuvremenu.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka plati cvaju za dijagnostiku i neka vidi errore. Ako se ugasila lampica ne mora znaciti da je problem nestao.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nema to nista sa Lagunom, taj 1.5dci se ugradjuje u pregrst modela, pa cak i u novu Merc A klasu.
     
    dams82 likes this.
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hrdja na passatu 2014 ti je ulazila u garanciju (i dalje ulazi), tako da si to trebao reklamirati.

    Ja evo na 45.000 sa svojim golfom nisam zapazio niti jedan problem. Za mjesec dana mu je 2g i drugi servis je bookiran, pa cemo vidjeti. Jos jedna godina garancije i jos jedan besplatni servis i to je to, tad nastaju muke :D
     
  19. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma photoshop nije moguce da se francuzu to desi.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Oui.

    Kaze fap filter, ocistio errore pa sta ce bit vidjet cemo.