Najbolje budget kučište - MS CYCLOPS IV

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Aldiin, Jun 11, 2017.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav.
    Evo da odradim mini review/recenziju kučišta, jer doslovno niti na jednom forumu ne postoje informacije o ovom kučištu, detaljno.
    Potrudio sam se sa slikama, pa eto uživajte i ostavite svoj komentar na kučište.
    Čekam još jedan dio da mi dođe, pa da dijelove ubacim i da vam slikam kako je to sve ispalo.

    Što se tiče samog pakovanja, standardo pakovanje, karton unutra, MS upustvo, bezveze.
    Kada tek sam otpakovao kučište, na prvi pogled je fantastično ali je magnet za otiske prstiju. Nema šanse da ga dotaknete a da to ne ostane na njemu.. ne daj bože masnih ruku :lol:

    Kvaliteta i izrada kučišta za ovu cijenu su fenomenalni, lim se uopšte ne krivi na side panelima prilikom testiranja, a kučište je čvrsto i ne djeluje toliko jeftino.

    Pa da počnemo.

    KAD OTVORITE SLIKU, POVAČAJTE JU!

    [​IMG]

    Prva slika, izgled kučišta, veoma jednostavno i lijepo. Veliki pleksi window sa strane, koji je kvalitetno urađen, te zaštičen folijom sa obje strane zbog transporta.

    [​IMG]

    Pozitivno sam se iznenadio kada sam ugledao na top panelu, magnetisani fitler za prašinu koji prelijepo leži i ne bode oči.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Bez problema može stati 240mm radijator, što je i testirano.

    [​IMG]

    Kao što se vidi na front panelu imamo 1x usb 3.0, 2x usb 2.0, 1mic, 1headphone, reset i power dugme. Ispod se nalazi utor za cd/dve uređaje, koji rijetko ko danas koristi.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Jednostavan i lijep dizajn zadnjeg panela, i lijep detalj MS-a što se tiče otključavanja i zaključavanja PCI-E slotova. Brzo i efikasno.

    [​IMG]

    Što se tiče dugmadi, POWER je odlično urađen, responzivan i ne može se slučajno pritisnuti, dok restart nije moguće pritisnuti prstom, već morate noktom jer je premalen.

    [​IMG]

    Mali problem koji kučište ima jeste da side paneli teže skidaju i vraćaju na mjesto, loše su izradili te male nogie koje se kače na kučište, ali riješi se to u minut.
    Isto tako, možemo i na zadnju stranu ubaciti 2.5 ssd ili hdd bez problema, što je za svaku pohvalu.

    [​IMG]

    Iz priloženog se vidi da se MS potrudio da obezbjezi odličan cable menagment. Strašno puno prostora, bez problema se kriju kablovi, čak i oni debeli PSU, dok fit ležu kao mlijeko.

    [​IMG]

    Takođe' MS je odlično i kvalitetno odradio sleeving front panel kablova, te moramo pohvaliti dolazak mnoštvo šarafa, vezica, etc.. gj ms

    [​IMG]

    Na priloženoj fotografiji se vidi 2x mounta za 3.5 diskove, koji se veoma lagano izvlače i vraćaju na mjesto. Mali nedostatak što nema više od 2, ali kada se uzme u ozbir imaju dodatna 3 mjesta za 2.5 inche uređaje, onda nemamo komentar.

    [​IMG]

    Sa desnes strane se nalazi odlično ventiliran prostor za napojne jedinice, koji ima FILTER za prašinu, koji nažalost nije namagnetisan. Bez problema staje i najduže napajanje.

    [​IMG]

    Kada pogledamo unutrašnjost kučišta vidimo da ima mnoštvo prostora koje će zadovoljiti bilo kojeg korisnika. Water cooling ne predstavlja nikakav problema u ovom kučištu.

    [​IMG]

    Sa desne strane nalaze se 2 mounta za 2.5 uređaje, koji odma pored imaju rupe za kablove. Nažalost rupe za kablove nemaju gumenu zaštitu, ali to nije nešto što smo očekivali da bude u kučištu ovog cjenovnog ranga.
    Kavez za CD/dvd čitače je skroz nestao, ali još uvijek je moguće ubaciti te uređaje preko mounting bracketa koji dođe uz kučište.

    [​IMG]

    Front panel se preteško skida, i toliko snage treba da imate osječaj da ćete kučište slomiti na pola. Potrošio sam dosta vremena provjeravajući da nema neka caka u vezi ovog..
    Na prednjoj strani su još 2 mounta za coolere, 2x120mm ili 2x140mm, dok su back i top 120mm.

    Na kraju, ovo je kučište koje bi svima preporučio. Za cijenu od 50km, dobijamo usluge mnogih kučišta koji koštaju preko 200-250km. U poređenju sa nzxt, ovo je prava bombona.

    Pozitivne strane:

    Veoma jeftino,
    Mnoštvo prostora
    Odličan airflow, prostor i cable menagment
    Mnoštvo rupa za kablove
    Mounting system

    Negativna strana:

    Fingerprint
    Skidanje bočnih panela, i front panela
    Rubber grommets
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za 50KM, ja bih ga kupio.
    Fina mini recenzija, bila bi potpuna sa slikom neke platforme u njemu cisto da se vidi kako to izgleda.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    KOje su mu dimenzije i gdje si kupio?
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala drug moj, napisao sam gore da čekam neke komponente pa ću slikati kako je sve stalo unutra.

    Za kolegu, dimenzije su: 45,5x20,5x48,2 cm, kupljeno u plus.ba
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Visina 48,2?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  7. Bishop

    Bishop Novi član

    Inače sva ta kućišta sa naljepnicom MS su zapravo SAMA kućišta koja kupuje MSAN grupacija iz Hrvatske i stavi svoj logo (gledao sam na netu minimalna narudžba za Black Widow 500 komada po $25).
    U zadnjih godinu dana prošlo mi je par tih različitih kućišta kroz ruke i izrada je prilično solidna. Black Widow je stvarno fino uređeno - kvalitetan ripoff FD Define serije.
    Inače u zadnja tri mjeseca su počeli prodavati direktno SAMA kućišta na području ex yu, ima ih i na piku.

    http://sama.ltd/
    http://tinhocphuocson.vn/case-sama-d239.html

    Ima par recenzija tih kućišta na kanalu dole, a ovo im je zadnje - SPECTRUM Tempered Glass (u Srbiji 38 - 40 eura).



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobra recenzija, pohvale za trud. Za 50KM svakako se isplati, izgleda mi bolje za klasu od thermaltake v4 koje sam nekad imao a bilo je skuplje dosta od toga.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Solidna kucista, moderne koncepcije i prihvatljive cijene. Cim stane 240mm vodeno i veca graficka kartica to dovoljno govori.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Od jeftine periferije, MS Industrial mi je uvijek bio najdrazi. Uvijek su imali u tom donjem segmentu najsolidije komponente. Kućište je super samo javi kada sklopiš konfiguraciju da li šta tandrće, klepece, zvecka. Ako nema tih mušica da sebi jedno uzmem.

    Godinama cekam da nabavim bitfenix ghost case ali ocito nista od toga.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Evo i ja jucer uzeo ovo Falcon kuciste od MS-a,mogu reci da sam zadovoljan.Front panel dva USB 3.0 porta,dva 2.0,kontrola ventilatora,3.5mm jackovi.Unutra mnogooo prostora,na vrh se moze staviti 240mm aio kuler,kao i front,a iza moze 120/140mm aio kuler sa debljim radijatorom.Mnostvo "rupa" za kable managment,napojna je pod ovim shroudom (isto i prostor za 2 hdda,3 ssda).

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    zoi likes this.
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samo skineš MS brendiranje i nabaciš CoolerMaster i dobit ćeš 100% na vrijednosti kućišta :D
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Sasvim pristojno izgleda, mozda da je malo “nize” jos bi ljepse izgledalo.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ljudi su odradili nevjerovatan posao za ovako male pare.