All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Neko uvezao Ferrari f488 za pola miliona maraka :)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I onda ga nemas gdje voziti. Bolje da se odselio za te pare.
     
    dams82 likes this.
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Taj ne treba da seli, snašao se i ovdje (očito)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    A što to, nema bolje zemlje za takav auto.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemas ti gdje ni divljat s takvim autom.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa baš ima. Samo to kupuju ljudi radi statusa, obično entuzijasti i kad imaju lovu ne kupe ferearija
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne znam kako iko spizdi pare mimo Huracana. Pouzdanost auta kao kod Audija, a auto jede malu djecu izgledom i performansama.

    Sjecam se kad je Salomondrin vozao Ferrarija niz Hollywood, kvacilo (automatik je) se pregrijalo od guzve i stani & kreni. Dok npr. Parker iz Vechicle Virginsa ima super-charged Huracana (VF Engineering) od 800 i kusur konja i auto ni nakon par sati deranja po stazi nema nikakavih problema.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa ne bi ni taj ferari imao problema poslije par sati staze jer to mu i jest namjena.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Napredujemo, poceli smo raspravljati o autima od pola miliona KM i odmah nasli mane :)
    Ja bih bio zadovoljan sa 2.0 turbo benzincem od 200KS, i kakav dobar blow off :)
     
    forzamilan likes this.
  10. Almir

    Almir Komšija

    nebi da komam ova auta preko 100 milja :)
    neko je spomeno hrđu, ja sad neznam na koju hrđu vi mislite ali ako je :eek:sa vanjske strane lima to ne ulazi u garanciju :) ni kod jedne marke već se gleda hrđa sa unutrašnje strane, a na tu hrđu s vanjske srane lima gledaju kao egzoneni faktor i jako je teško naplatiti reklamaciju ako nemate kasko...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma


    Ludi japanci, auta u fabrickom satnju im imaju vise konja nego sto je navedeno u papirima :cool:
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ne radi li bmw isto nesto slicno?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    To je sa Viperom bio "problem". Zavisi koji te model zapadne.

    Inace, ovaj slucaj je kroz 4-5 klipova ali u suštini, velika kisa doslovno uništila premium auto koje kosta skoro $90K. Zamjena motora oko $70K.



    Poslije ga je neki diler kupio i pokusava da popravi motor.

    Inace je lik zapeo za C63s da je i drugi koji je dobio bio pokvaren. Go figure..
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sumnjam da svabe smiju tako nesto uraditi, sa njihovim euro normama i rigoroznim TUV testovima. Pogotovo jer time prakticno varas osiguranje i placanje poreza.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    TÜV su zapravo udruzenja za tehnicku inspekciju, preciznije je HU/AU (glavni pregled/ispusni plinovi) koji se radi svako 2 god, pametujem jer sam i ja krivo govorio do neki dan dok nisam naucio. Ne znam mogu li tu otkriti jer ja sam radio tehnicki prije par sedmica i klasika slicno isto ko i kod nas samo dosta rigoroznije i nema stele :D

    Evo na adac.de sto sam iskopao google translate na engleski btw oni nikako ne preporucuju bilo kakvo cipovanje:

    Yes, any changes to engine performance must be checked and approved. If this is not the case, then this can cost as much as the chip tuning itself. If a chip tuning is not registered, registration and insurance cover - with fatal consequences for the vehicle owner. Therefore, the additional motor power must also be reported to the insurer, which may then increase the premium
     
    Last edited: Oct 23, 2017
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Upravo sto sam i govorio, nema kod njih sive zone. Sad zamisli da fabrika isporucuje 50KS vise nego u papirima, bili bi kaznjeni ne samo od drzave nego bi jedva docekale druge kompanije da ih prijave. Drugo, ne bi prosli euro normu gdje se mjere ispusni gasovi.
    Ili zamisli kod nas, da ti auto ima recimo 90KW umjesto 80KW, razlika je u osiguranju, registraciji, porezu i tako za milione auta... Rizik je to ogroman, a japanci su to mogli tada uraditi jer i nisu bili namjenjeni za evropsko trziste nego americko.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nissan GT-R nijedan nije iste snage, barem po onome sto kazu.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, ovaj R32 je star preko 20 godina i vjerovatno je vremenom motor i izgubio nesto snage, fabricki je mozda imao i 350KS :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Japanci su tada imali "dogovor" da Max snaga smije biti 270ks ili koliko već ne sjećam se, naravno, svi su furali više. Za švabe ne znam, gledao sam kada motor trend testira M5 i AMG i svi su više davali, s tim da to lako može biti test primjerak za novinare.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za 1.7CDTI od 130KS iz druge ruke (prijateljev prijatelj) znam da izbaci 140KS na dyno. A nije sigurno jedini. 10KS vise nije problem ni za osiguranja i poreze.