Gran Turismo Sport

Discussion in 'Igre i konzole' started by Pelikan, Oct 3, 2017.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima li iko sa foruma (ili neko od vase raje) da bi iznajmio PS VR na dan, cvaju dajem. Da probam kako fercera sa volanom i GT Sport ,da vidim vrijedi li ga kupiti?
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    VR je limitiran samo na 1vs1 sa AI u arcade modu, cloudy vrijeme. Ne mozes ni time trial. Da moze bas bi beton bilo.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema veze, zelim da vidim scale i osjecaj da sjedis u autu. Imam onaj Samsungov VR headset, i kad gledas planete u "Titans of Space"imas osjecaj da stvarno letis kroz svemir i da mozes obgrliti planetu. A svi hvale da je VR kao napravljen za racing, pa cisto da probam.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gledao sam neki video, covjek vozi na TV-u Driveclub, nikako da koci na vrijeme, ili ranije ili kasnije. Dali mu VR, sve odveze kako treba. Kaze vidi tacno kad treba kociti kao u pravom autu. To je najbolja reklama koju sam vidio za VR, a nije uopste reklama :D
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Tako je, ko god je od sim racera probao Oculus uz Assetto Corsu kaze "Once you go VR there is no turning back", kazu ljudi da jednostavno dobijas taj pojam velicine i razdaljine. Jedina zamjerka je sto je rezolucije jos uvijek losa na Oculusu i Viveu, pa ako ne znas napamet stazu onda je nekad tesko uociti okuku, jer je sve malo mutno.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mogu misliti kako glava zaboli od toga, ali ako igdje ima vr smisla onda je to sim utrkivanje.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kakva trka na Northern Isle Speedway stazi. Ono Nascar staza u krug. 4ti startao. Nakon 2 kruga padnem na 8, jer me neko sa ledja opali i zavali u zid (jos sam radi toga dobio 5sec kazne. Sreca kaznu sam rijesio do zadnjeg kruga). Onda sa 8og comeback na prvo. Trku sam cak zavrsio sa pozitivnim SR. :D [​IMG]
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od osobe do osobe i od igre do igre. Ima korisnika koji VR ne podnose nikako a neko se igra i po 2+ sata. Jedino je kocka naruciti bez probavanja.

    Ima dosta VR verzija pa i headset koji rade japanci sa dva 4K ekrana tako da u buducnosti rezolucija ne bi trebala biti problem. Ali je sve to daleko od mainstream upotrebe. Ja se nadam da ce VR progurati streaming sportskih dogadjaja. U suprotnom ce propasti jer ga igre sigurno nece odrzati na zivotu.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Malo se na livery editoru igrao[​IMG]
     
    Pelikan likes this.
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja prvo sto sam uradio je kupio 911 GT3 RS. I onda spickao sve miles points da mu upgradeam snagu & smanjim tezinu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A jest lijep. Meni je 458 bombona. GT R isto.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Vozao Nordschleife, lijepo izgleda, al dal radi postavki kamere staza izgleda 30% uze neg u AC ili iRacingu.

    Fbb opet tanak, na Flugplatzu kad odskoci auto i doceka se na tockove nikakve reakcije u volanu. A sjecam se i na starom NFS Most Wantedu ako poletis pa sletis volan se snazno trzne (tad sam imao stari Logitech MOMO). Bas mi nejasno..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kako balansiras izmedju previse snage i premalo tezine? Jel stavis snagu na max, a tezinu na sto manje, ili igras pa trazis balans?

    Ja pokusavam da balansiram to na svom M6, za sad nisam zadovoljan, ali mjenjam odnos, pa valjda utrefim.

    Upgrade sam ga max bdw.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma imas ona 2 slidera , level 1,2,3,4, to sam samo cicao

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    S levelima samo otkljucas range. Onda moras manuelno povecavat/smanjivat.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To, to. Otkljucao sam lvl 3 (sto je max) za m6 snagu i tezinu... pa onda slajderima povecavas/smanjujes snagu/tezinu. Po malo dizem snagu, a smanjujem tezinu, pa valjda utrefim najbolji odnos. Vec mi je kad izlazim iz okuka poceo letat cim malo vise gasa stavim, ali i dalje mogu kontrolisat sa postepenim gasom.

    Bdw, jel ova ili ona gore verzija bolja?

    [​IMG]
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobra su oba. Igraj se malo i sa mijenjanjem transmission. Mozes napraviti da auto ima strasno ubrzanje, ali naravno manji top speed.

    A ovo za FFB ne znam, dosta ih na GTPlanet govori da je u closed biti prije par mjeseci radilo kako treba, a da su sad nesto zeznuli. Drugi opet govore da je sasvim ok. Ima li kakve veze koristis li ove zvanicno podrzane volane...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    T300 je zvanicno podrzan. Cak sam mu uradio i firmware update putem PCa neki dan, reko da nisu sta ispravili, al jok, opet isto. Mislim tezak je on u okukama, drnda rumble u njemu itd, al nije to ni blizu kako bi trebalo biti.
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobi ovo na daily milje odvezene. :)[​IMG]
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jel to onaj sto ima pravo lijep cockpit