1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne sjećam se, vjerovatno sam sa gearbesta, tada je bio 22$
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ga imam, i zeni sam kupio, za ovu lovu extra stvar.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Meni djevojka uzela citizen eco drive calibre 8700...ne znam koliko je kostao ali stvarno je sat imba,dosta ga je ljudi "pohvalilo".

     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Obicno je najpovoljnije sa Gearbest, i ja sam nedavno uzeo Mi Band onaj prvi bez sata, a evo haman je akcija sad za Mi Band 2, cijena 20 usd

    https://m.gearbest.com/smart-watches/pp_676923.html

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naručeno :)

    Hvala ekipa!
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    @Decerto

    Citizen je pandan Seiku, inhouse kalibar još perpetual. Samo ga treba u startu naštimati kako treba i dok ga nosaš ne trebaš brinuti o datumu.


    Kod mene nema prinova, a već me kriza fata, više od mjesec nije ništa uletilo.
     
    Esh likes this.
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Tudor 7016/0 Submariner ''Snowflake''

    1970, NOS

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Esh

    Esh HWB

    Imperija uzvraća udarac :D
     
  9. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Moze li preporuka za sat do nekih 500-600KM, svidja mi se bas tissot prc 200, ali je on malo skuplji..
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ne znam šta ima u gradu u ponudi, ali ja bi išao na Seiko Prospex kinetic ili solar.
     
  11. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ok, hvala ali mislim da je taj malo poskup za mene koliko vidim cijene na internetu. Uglavnom cu jos malo razgledati.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam ja prc 200, ali ne znam bili ga prodao, tj javim ti za par dana.
     
  13. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Ok, vazi. Posalji mi koju sliku ako mozes na pp ako se odlucis.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Evo nešta što se ne viđa svaki dan.

    Doxa u čeliku sa hi-beat kalibrom (36000 bph ''beats per hour''), ili 10 otkucaja po sekundi ko mitraljez rafala.

    Stanje vrhunsko za sat od +40 godina.



    [​IMG]
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ukaza se u Zenici jučer, i dobi novog vlasnika dok sam došao do Sarajeva nazad.

    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! and lolak like this.
  16. lolak

    lolak Aktivista

    Za nas sto ne pratimo aktivno, ako ti nije mrsko staviti i recenicu dvije sto je neki model specificican, bilo bi super.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    U pitanju je Omega Seamaster DeVille model, monoblock kućište (nema nazad poklopac već se sat otvara preko stakla).

    Unutra kuca Omegin inhouse (njihova izrada dok su još radili svoje kalibre) cal.550 sa ''swan neck'' regulacijom (što je danas rijetkost na high end modelima).

    Sve na satu je original od plexiglasa pa do krunice, stanje vrhunsko. Ja u zadnjih 5 godina nisam vidio Seamastera iz 60tih u ovakvom stanju.

    [​IMG]
     
    Alibegovic and Esh like this.
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

  19. ming

    ming Veteran foruma

    Ne znam šta bih ti rekao, generički modni sat. Unutra kuca Miyota (Citizen), kinez vjerovatno zadužen za kućište i italijansko ime = generički modni sat.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hvala. Vidim imaju neke automatik modele, sa day/night modom isto, ali je isto Miyota ako se ne varam.

    Mislio sam back-up ali radije preskociti i cekati da naleti nesto provjerno. I dalje "skupljam" za Nomosa sto si preporucio :D