Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Baci oko na shopove što prodaju prodajne laptope pa usporedi na osnovu Intelove generacije procesora.
    Za drugi laptop što ima problem "oko baterije", potrudi se da nabaviš novu bateriju i ustanoviš problem, inače ga nikad nećeš moći prodati zbog situacije "mačak u vreći".
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma nisu moji laptopi...a na kraju se ne isplati,baterija kosta preko 70eura i to u Njemackoj...mada je uredjaj bukvalno nov,opet je puno para i onda se za isti novac moze uzeti ozbiljniji laptop
     
  3. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    da ne otvaram novu temu

    Je li iko imao iskustva sa kupovinom komponenti u inostranstvu pa da ih dovuce autobusem u bih?

    sastavio sam racunar ali bez kucista pa bih u torbu i preko granice.
     
    Last edited: Nov 24, 2017
  4. Almir

    Almir Komšija

    niko te neće dirati vani do naše granice na našoj granici je lutrija al baš lutrija, da se može prenijeti može da se prenosi prenosi sad sve zavisi kkve si sreće da upadneš i u njihovu generalku kad sve gledaju :)
     
  5. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    to i pitam. ima li problema, koliko su ucestali...
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Pomažem prijatelju oko kupovine laptop-a i kupje se van Bosne

    Ovo su tri modela koja su u budžetu. Drugi i treći su gotovo identični po specifikacijama, ali ne zna kako sva kućišta u ova tri modela, zagrijavanje i sl ?

    Ako ima neko šta preporučiti, a da je u navedenoj cijeni, bujrum.

    Hvala.

    HP ProBook 470 G5, Core i7-8550U, 16GB RAM, 1TB HDD, 256GB SSD 1192,79 €

    https://geizhals.at/hp-probook-470-g5-2ub61ea-abd-a1690482.html?hloc=at

    HP Omen 17-w244ng 1229 €

    https://geizhals.at/hp-omen-17-w244ng-2cv74ea-abd-a1661442.html?hloc=at

    Schenker XMG A707-nyd 1245 €

    https://geizhals.at/schenker-xmg-a707-nyd-10504032-a1581687.html?hloc=at
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Taj ProBook ima staru 930 grafu, ja to ne bi, sporo - trosi vise. Ovaj Omen je dobar, jos da je 1050Ti u njemu bilo bi super.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    ^Jos taj omen ima puno jacu bateriju
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

  10. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Ja bi molio mišljenje o ovom Lenovo laptopu, Lenovo IdeaPad 320-15, kakvi su inače Lenovo jer nisam dosad imao niti jedan. Uzeo bi ga ovdje, čini mi se u redu cijena https://www.idealno.ba/Proizvod/377305/
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Vodi te dalje na Genelec stranicu gdje dobiješ obavijest da model nije dostupan.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  13. n3r0n

    n3r0n Novi član

  14. nivla

    nivla Komšija

    ok laptop, samo vidi da dogradis RAM memoriju na 8 ili 16GB, povecava cijenu ali je neuporedivo bolje za koristenje, ili eventualno nekad u buducnosti kad spadnu cijene memorije uradi nadogradnju
     
  15. Heller

    Heller Novi član

    Treba mi laptop, možda i desktop. Ugl za ACAD. Polovno do 700-800 KM a može i jeftinije. Šta bi preporučili? Naravno može i jeftinije :D
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisi sta radis u autocadu, za manje 2D crteze dovoljno je 4GB rama i i5 procesor, pozeljno i kakav ssd. Mozes naci laptop sa tim spec. za 7-8 stoja.
    Za 3D vec treba masina i to nece ici za te novce.
     
  17. Heller

    Heller Novi član

    Ma ja 2D crteže, recimo namještaj i slično preko 3D crtam jer mi je lakše. Da vidiš na kakvim sam kantama radio :D
    Nemoš objasnit ljudima da tebi treba bolji računar nego komercijalisti.

    Mada ja bi uzimao neki polovan, nekih bi 8gb rama, SSD, 15,6" jedino oko procesora nisam siguran ispod koje generacije i5 ne bi trebao ići.
     
  18. black

    black Komšija

    Pogledaj Lenovo ThinkPad T440/p, T450, T540 seriju.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    T440p je beton laptop, i to armirani :D
    Cvrsta konstrukcija, dobra baterija koja na ovom mom traje jedno 4h uz maksimalno koristenje
    Jedino bi ekran koji je TN HD+ mogao biti bolji, a ima varijanta s FHD IPS ekranom koji je daleko bolji.
    Mala sitnica koja mozda hoce nekom smetati je odsustvo led indikatora. Druga sitnica je tastatura, ima swapane fn i ctrl tipke, ali se mogu uloge zamjeniti u biosu.
    Ima samo 2 ledice i to za power i thinkpad koja ne sluzi nicemu korisnom mada su neki Linux hakeri remapirali da bude nesto korisno npr za hdd.
    Gotivna stvar koju prije nisam imao je da usb moze biti aktivan i kad je laptop ugasen, npr za punjenje telefona.
    Ovaj svoj sam dao clanu porodice posto mi je trebao Macbook zbog prirode posla (Xcode).
    Mene je izasao tad 1100 KM u univerzalno, neka akcija bila.
    Pogledaj i Dell Latitude E7440

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
     
    Last edited: May 10, 2018
  20. Heller

    Heller Novi član

    Koji procesor ganjat u kategoriji do 600 i do 800 razmišljam i o desktopu. O polovnom govorim.

    Ovaj recimo https://bnc.ba/product/hp-600-g1-tower-i5-4590-33-4-250/ i ubaciti još rama, grafičku i ssd? dal je to dobra opcija?
     
    Last edited: May 10, 2018