Dva HDD-a postala RAW

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Qler, Nov 18, 2017.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Znaci iz cista mira, dva diska su RAW i ne mogu im nista. Dynamic particije, jedan WD black 1TB podijeljen u dvije particije i jedan seagate baracuda 500GB jedna particija.. ima li neko neku ideju neki savjet sta da radim?

    [​IMG]

    Spoji sam jedan 2.5'' HDD 500GB da kopiram ovaj jedan da vidim moze li sta jer ovaj partition Wizar kad odem na explore particije vidi sve sta je na disku evo primjer

    [​IMG]

    Neki pametan savjet? Ili je format neminovnost ako ovo gore ne uspije?
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]
    Na F i G particije su se same napravile, njih nije bilo prije...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj iskopirati na neki drugi hdd to sto vidis, ako ne uspije s tim programom onda idi sa get data back ntfs i iskopiraj sve na drugi hdd, pa ponovo formatiraj hdd.
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Treba ti neki program koji ce vidjeti podatke bez obzira što Windows to vidi kao RAW. Pod uslovom da je disk ispravan podatke bi trebao moći vidjeti sa programom tipa R-Studio i iz aplikacije kopirati na ispravan disk. Druge opcije su rizičnije, pretpostavljam da bi bilo moguće povratiti particije sa nekim od partition recovery programa.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    R studio nisam probao, a probao sam par partition recovery programa i ne radi, ni kloniranje diska ne pomaze... Probam kasnije ovaj studio, sad sam van kuće...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    Evo ovaj nesto radi :) malo traje, ali sabur :)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ti rekoh gdb ntfs a ti ne slusas, kako hos :)
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo vrtim sa njim ovaj jedan seagate, ali izgleda da ne radi, za sad vidi samo neki FAT32 table, a disk je bio NTFS...
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Rekoh da instaliras ntfs verziju programa, a ne fat!? Odaberi na pocetku suddenly lost partitions i preskeniraj zacas.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    do mene, evo radi nesto
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom mini partition wizard na kraju kopirao dvije particije, ali sam izgubio jednu na kojoj su mi bili svi star trek i svi James Bond filmovi u HD sve sa titlovi a, i jos neki serija... Jebi ga. Spasio sam opet dosta...

    Sent from my Huawei P10 Plus