Preporuka napojne

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by NaLe!, Jun 19, 2016.

  1. black

    black Komšija

    Stari vent ima 76CFM a Corsair 65CFM. Mislim da to nije problem jer je isti vent sa 76 CFM koristen i na verziji od 1000W. Najbitnija mi je akustika , ovaj trenutni vent me izludi jer mi je racunar na stolu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za ove pare bih radije naručio Sanyo Denki ventilator sa ebay-a, osim ako ti ne treba u narednih par dana.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    malo offtopica
    kod mene danas riknu napojna od starog kompa,kineska neka trendsonic mislim da je brend od 400 W
    komp je kupljen krajem 2009. i od tada je radio svaki dan barem nekoliko sati :D
    ja ovu centralnu prodao drugu prije 10ak dana i danas mi javlja,ne moze upaliti...aj reko donesi,da vidim sta je problem ,kada nista se ne desava,mrtav komp
    odmah sam posumnjao na napojnu,odem elektricaru da mi izmjeri napone,svi naponi na izlazima ispod deklarisanih
    sreca za male pare nadjem drugu,iako nije imala sata konektor,nesto smo izmajmunisali i nakalemili sa ove moje sata konektor preko molex konektora i evo fercera
    interesantno je to da se sada sa ovom napojnom windows 10 dize za nekih 15-20 sekundi...covjek u servisu ne moze da vjeruje,pita koji je HDD,mislio SSD :D
    kaze digao je na desetine win 10 sistema i nije vidio da se na obicnom disku ovako brzo dize sistem a da budem iskren,nisam ni ja ,jer mu je do sada trebalo dobra minuta ipo do dvije da komp postane funkcionalan
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Imam ja takva 3 komada 140mm, na 60% rade, ko bubice tihe.
     
  5. black

    black Komšija

    Gledao sam Noctua P14s da narucim , navodno su to jedni od najboljih ventova sto se akustike tice.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. dubioz

    dubioz Novi član

    Napravio sam sad glupost i ugurao u zalmanovu modularnu napojnu kabal za graficku iz neke druge modularne. Upalio racunar i radi sve. Nakon toga sam pogledao na netu dal i kod tih kablova posoji neki standrad i nazalost ne postoji. Moje pitanje je. Posto nije pregorilo nista, imam li srecu da je isti pinout i da mogu koristiti taj kabal ili da ga ipak cupam iz napojne?

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    pa ako nije nista izgorilo onda je isti pinout, mada ja bih preporucio da koristis originalni PCIE konektor od napojne.
     
  8. dubioz

    dubioz Novi član

    Imam samo jedan :(

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa onda ga koristi ako vec nemas problema sa njim, ako je isti konektor (znaci nisi ga na silu ukopcao u napojnu) onda je to standard.
    Neke napojne koriste drugacije konektore , tj onu stranu koja se kopca u napojnu, tvoja ocigledno koristi standardni 6pin PCIE konektor sa obje strane kabla tako da nemas problema.
     
  10. dubioz

    dubioz Novi član

    Hvala kingt

    Sent from my ASUS_X003 using Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pozdrav raja. Prnula mi napojna u AMD kompu. Znaci Phenom II,ploca,2 hdd-a i to je to. Nema grafe nema optike i tako ce i bit. Treba mi znaci nesto najjeftinije da radi posao. Volio bih da je tiha i kvalitetna a snage mi ne treba ni 300w. Ima li ko kakvu preporuku.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Možda kontra pitanje, gdje si mislio kupiti? Možda neki Corsair 450-500 ako možeš naći?
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    imas pm, delta radila koji mjesec
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Da nastavimo.

    Ovaj isti komp gdje mi ciknula napojna (u medjuvremenu sam privremeno nasao neku staru MS Industrial 550W) i pokrenuo ga lagano i radio je OK par dana da bi juce kod paljenja sve normalno upalio al slika na monitoru ono kao da nema drivera od grafe. Rezolucija je 1024x768 i nema opcije da je dignem na 1680x1050.Maksimum je 1280x1024. GPUZ kaze da je grafa tu (HD4290 integrisana na ploci). Probam u device mangeru ono disable/enable display adapter al ne pije vode.Driver obrisi napisi isto ne pije vode. Probao drugi DVI i VGA kabal i Drugi monitor takodje bez uspjeha.

    Ideje?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj obrisat drivere sa Display Driver Uninstallerom iz safe moda
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vidis to sam skroz zaboravio. Odoh se baciti na posao. :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zdrab i ziv bio. :)

    Solved....


    EDIT

    Majku mu rano sam se obradovao. Samo se u po frke pojavi onaj zvuk kao kad ubodes nesto u usb,zacrni se ekran i prebaci se opet na 1024x768. Hmmm...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 24, 2017
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj promijenitit kabl, cime je spojeno DVI?
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Trentno je vga. A probao sam jutros 2 dvi kabla i nisam nista posigao.

    Medjutim dosta je star je OS. A djeca ga natezu kako stignu. Opalio sam jedan reset sad pa cu nastaviti stimanje za sat dva dok se reset zavrsi. Na kraju ako ni ovo ne pomogne ubacit cu kakvu pasivnu diskretnu grafu samo da baca sliku na monitor. Nece se na ovom kompu koristiti nikakve 3D aplikacije.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk