Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Upravo taj 1709 Stiho :)

    Znaci
    1. ne radi system restore - nemam pointa (a imao, kreirao, spasio).
    2. Ne radi go back to previouse version (baci gresku)
    3. Jedinos to sam uradio reset and dont lose your data (ali moram instalaciju aplikacija).
    4. Danas cu uraditi acronis true image i kad sve odradim spasiti image cijelog diska.

    fakat kretenski su odradili. Koji fail jbte, jel iko odgovara za ovakvo sta?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Sinoć mi 3x krahirao radeon driver.
    User folder se nakon updatea vratio na ssd umjesto da je na raid polju.
    Pictures ne možeš odspojiti sa onedrive-a. Lakše je ugasiti popup prozore na rarbg nego onedrive na w10.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    desava li se vama od ovog zadnjeg velikog updatea da se racunari sami sinhronizuju ako su na istom ms accountu
    naime ,desktop mi je kao default a koristim jos i laptop sa istim mailom i u zadnje vrijeme mi se mijenjaju stvari same od sebe...
    promijeni mi se podloga,kao sto je na drugom racunaru,promijeni mi se region i ostale postavke
    ono sto je smijesno,je da iako sam prvo conektovan na ms account na desktopu,kada sam ukucao mail na laptop,povuklo mi postavke sa laptopa na desktop
    ne znam moze li se ovo gdje iskljuciti,ako neko zna,recite...jer ja sve nastimam,kad se samo shebe ...laptop mi je light koristenje a desktop koristim za vecinu stvari
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Enise,

    de mi reci jel ima plaho ovih problema sa ovim 1709 uipdateom. Ev sad mi ide update i na desktop.
     
  5. lolak

    lolak Aktivista

    Baci pogled https://docs.microsoft.com/en-us/az...rise-state-roaming-windows-settings-reference
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako pustite da se uradi 1709, nema više trajnog defer update-a, možete odložiti do 60 dana, nakon toga bez vašeg znanja radi update.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je ovaj zadnji veliki update zeznuo drivere za sve gamepade... DS4 je imao nativnu podrsku na Windowsu i sad su opet zeznuli, mora se koristiti DS4Windows. Speedlinkov wireless gamepad ne radi nikako jer je Windows iz nekog razloga force svoje drivere, a bili su vec instalirani i radilo normalno.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    mene strah, vec mi je jebalo sve na laptopu.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa napravi backup ako te strah
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam vec odgodio slijedece updajte,da mi sta ne useru
    @lolak
    hvala drug,nisam se ovog cuda sjetio...bio mi ukljucen sync
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    backup, a igre mi na c:\| :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    cime mi je najbolje napraviti backup,. da se ne peglam, mozda da na stick stavim startup ?
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa neces njih bekapovat, njih prebacis na hdd u slucaju vracanja backupa
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja u registriju iskljucio update, i dalje sam na 1607
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam fan, ali na neke sisteme se mora instalirati neki softver za potpunu blokadu feature updejta.
    Korisnika nije briga što je dobio "novi i bolji" Windows...
    Pa meni rondaju na telefon...
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sa ovakvim nacinom nadogradnji i prosirenja opcija na windowsu,mi smo svi fakticki testeri sada ,insider nikada ne otkloni sve greske i onda kada puste svima nadogradnju sa greskom,bude bruku problema
    ja mislim da sa ovim najvise problema imaju firme i organizacije koje su na win10 i gdje se svako malo nesto promijeni
    ja sam vise za ono kako je bilo prije,da izadje veci update svakih 6 mjeseci ili godinu,da se isprave greske i onda da si rahat barem taj period
    ovako svako malo,upalis komp on okrece update,hoces u nesto da udjes,ono ne radi kako je radilo prije
    te neke sitne stvari najvise i nerviraju,mada bude i krupnih,kao sto se meni desilo da nisam mogao odabrati nativnu rezoluciju,morao formatirati na kraju
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Možeš ti njega i sada odgoditi na godinu dana. Spominjao sam ranije:

    [​IMG]
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    I sada izlazi glavni update svakih pola godine, a u međuvremenu samo popravljaju neke uočene nedostatke i slično.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plus i manji ne idu tako često, plus možeš odrediti u kojem vremenskom periodu da instalira, plus pita te hoćeš li odmah ili kad ti je ćeif.

    Jedini problem je ako bude veći bug, ali to mora da nekom napravi problem, tu igraju ulogu i drugi faktori.

    Ja otkako Win koristim ovo mi je nakbolji, za razliku od desetke kada je tek izašla miljama su je unaprijedili.

    Jedino glupost za drivere, winu je sada fetiš da ih sam skida :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E pa vidis da si u krivu. Ja u instituciji imam preko 60 brendiranih masina na win 10 i nemam nikakvih problema, updati uredno rade. Kuci takodjer. Samo ti sa svojom skalamerijom imas problem haha :) daj se vise vrati na win 7

    Sent from my MI 3W using Tapatalk