"Problematika" TV Sony KD-55XE8577

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sumeir, Dec 14, 2017.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Prijatelj uzeo gore navedeni TV pa se (tj ja)suočava(m) sa sljedećim problemima.

    Miracast neće da radi. nemože da se konektuje na monitor. Znači, nađe uređaj ali nije moguće se konektovati.

    Laptop koji koristi je Lenovo thinkpad OS Win 10

    Na druga dva LG-ova Tv-a može se konektovat preko bežično bez problema

    YouTube live streaming neće da radi.

    Ima kanale koje gleda, live stream na YouTube-u neće da radi, izbaci grešku. Iz arhive može raditi sve ali live stream jok!

    Isti kanal kada se konektuje laptop preko HDMI i pušta preko laptopa live stream radi.

    Jeli možda treba odraditi firmware update ili šta da bi se gore navedeni problemi riješili.

    Gdje se može vidjeti koliko je "odgorio" tv , čisto da se provjeri da se ko nije zabunio pa upakovao Tv sa stalaže.

    Htjedoh pitat u vezi update aplikacija na TV-u ali nađoh odgovor.

    Hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Na nekim starijim modelima je ova kombinacija radila za servisni meni:

    Jesi li probao uraditi fw update preko TV-a? Kad je spojen na net uglavnom javi ako ima novi fw. Možda i aplikacije treba nadogradit.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Nije bilo nikakvog obavještenja za update FW-a niti aplikacija.

    Kada se upalio Tv prvi put, bio je neki kratki update nečega i to je to. Nije pisalo o čemu se radilo.

    Gledao sam na stranici Sony-a kao ima update od nekik 1,6 GB ali nisam ništa čačkao.

    Sakupljam informacije šta i kako, kad odem da mu to završim.

    Hvala.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    OTA update nerijetko kasni i po par sedmica iza USB update-a. Treba prvo to odraditi.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kao sto kolega rece samo rucno odraditi update. Skinut ga sa oficijelne stranice stavit na usb stick i odraditi.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    @Neo Bahamut Zero

    @dino73n

    Hvala.

    Zamjenio je za "manji " Tv, tj 55"

    TV blizu gdje se sjedi, pa kaže "zamanta"mu se ,pogotovo kad gleda utakmice ili trke auta.

    Uradio mu je update automatski,gledao sam danas i FW mu je "aktuelni."

    OS je 7.0 N

    Ima li još kakvih savjeta da bi se trebalo uraditi ?

    Bežično spajanje još nisam uspio riješiti.

    Njegov lenovo nije se mogao spojiti, čak sam i novi driver skinuo, a na druga dva LG se spaja u 3 klika.

    Kod mene Dell XPS se spoji na njegov Sony ali zato na ova druga dva LG-a jok !

    Pa ti skontaj.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nek zamjeni laptop s tobom :D

    Gdje je kupio pa su mu dozvolili tu zamjenu? Jesu mu vratiti pare ili je uzeo nešto za razliku u cijeni?
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    Mobilmedia

    Takva je politika u radji i tako im piše na stranici.

    Naravno da su vratili pare. Nije ništa uzimano u zamjenu.

    Došli ljudi donijeli manji model a uzeli veći i to je to.

    Ozbiljno u vezi Wi Fi konektovanja laptop-a na Tv , ako ko ima kakv savjet bujrum.