Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima vec projektora poput DBPower T20 od stotinjak $ cija sijalica traje oko 40-50K sati. To je sasvim ok. Ali nece projektor nikada zamjeniti TV sto se kvalitete slike tice. To se uzima tamo gdje treba veci displej.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    To ti je isto ko desanka sakic, i dobra treba.:D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj Sony TV tj njegov OS je za poluditi. Opet problem sa Youtube appom:

    svaki video se vrti u 640p, nece da "povuce" vecu rezu da si pita. Netflix i Amazon vrte normalno 4K video, al YT nece pa nece, cak ni 720p. Resetovao sam YT app al opet isto. Zna li iko kako ovo rjesiti, do prije par dana sve ok radilo (4K + HDR bez problema itd)?
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne bih rekao da je do OS-a, jer je pun internet ljudi koji imaju takve probleme na svim drugim platformama, baš sa youtube app.


    Jesi povezao tv kablom ili ti je na wifi?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    LAN kablom povezano
     
  6. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I ja imam problema sa youtube aplikacijom na mom Samsungu vec par dana, ne znam sta se desava. Izgleda da je problem sa odredjenom verzijom youtube aplikacije.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma to je do YT vjerovatno, kod mene na PS4 mijenja rezoluciju svako malo iako je internet ok.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Do aplikacije nego šta. Ja sam imao problem da pokrenem 4K video, a ono ga prikazuje samo u FullHD ili 1140p, pa nekad skoči na 4K pa vrati na 1440p i slično. To se ponekad dešavalo, ne uvijek. Mislio da je do mog TV-a, bacim pogled na internet i vidim da je pun internet ljudi koji se žale na to sa svim mogućim TV platformama, dakle i na LG-u, Samsungu, Androidu itd. Dakle, trebaju malo urazumiti ovu aplikaciju jer očito nešto ne radi kako treba.
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ma youtube je najbagovitija aplikacija od svih ovih video aplikacija, ne sjecam se kad je u kontinuitetu radila preko mjesec dana bez problema. Cesto obara rezoluciju videa bez razloga i zadnjih dana mi ide samo na 480p i 720p a bandwidth mi odlican. Prije toga mi bez razloga radila interpolacija na youtube-u i kada ugasim istu na TV-u. Nekoliko puta mi se sama od sebe odlogovala i moram se onda opet prijavljivati da vidim svoje pretplate. Nekad mi uopste nece da se poveze sa mobitelom kad pustim neki video na mobitelu pa pritisnem onu ikonicu da gledam na TV-u. Da sam ja sad neka tehnicki nepotkovana osoba mislio bih da je do mene i nekoliko puta sam radio i fabricki reset i ostajali su isti problemi. I onda poprave sve i radi perfektno 25-30 dana i onda opet neki problem. Sa svim ostalim aplikacijama nemam ni 10% problema koliko imam samo sa ovim youtube-om.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo danas nije htjeo ni pokrenut YT aplikaciju, izbacuje da je certifikat 17.000 dana noviji neg sto bi trebao biti. I maloprije proradi, vuce sad opet i 1080p &4K, svasta..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma YouTube je i mene zezao na svakoj platformi, upravo takvi problemi.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije bas da visim na YT na svom H6400 al nije mi nikad kahnula YT aplikacija. Radi uvijek isto. Dodushe i net je rock stable.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Isto kod mene, a bas je cesto koristim. Ne znam kakav je status sto se tice podrske? Npr. hoce li aplikacija na starijim serijama biti update-ovana u slucaju da YT promijeni svoj API i slicno. Pretpostavljam da ne... Npr. dolazile su mi notifikacije za druge aplikacije kako vise nisu podrzane i ne mogu se koristiti. Jer ovaj TV kroz par godina vise nece biti SMART :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma uvijek ima ovih uređaja nabaviti za stotinjak KM, roku, fire tv, android boxovi itd tako da se to uvijek može nadomjestiti.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo opet sranje sa YT na TVu, vuce 640x480 i nece preko da si pita..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probas li mobitelom tad kad slabo ide da testiras net?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Net perfketan, 11MB/sec pici bez problema stalno. Na mobitelu ide 4K video bez problema takodjer

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    smanji gledanje youtuba :D
    btw.vec ste konstatovali da je nesto do njih,tako da tu nema pomoci
    kod mene za sada radi dobro youtube,mada ne pratim to kojurezoluciju vuce ali najmanje je 720p,jer je slika dobra
    inace mi je sony tv,koji je predstavljen nekada 2014.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kod mene sve ok.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Ni najmanjeg problema, cak 4k hdr radi bezprijekorno