All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Pa i jest brembo sistem na q7... Skupe su i te zamjenske... Može se to riješit jeftinije... Naravno da valja...
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    po meni orginal, ja sam sa orginalnim pločicam prešao 100 000 i ljetos promijenih, kad pređem sledećih 100 :) idu i diskovi, cijena isto sitnica oko 5 stoja da je bio 3.0 onda bi sigurno bilo više.
    ps. tvoji diskovi su ko necije felge lol
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Nisi puno ni prešao, mogu one i više, a zamjenske pločice mogu biti u istoj kvaliteti kao i originalne jer ih naravno proizvode isti proizvođači (ne sve), ali najčešće traju duže jer sam sistem kočenja nije više isti, pa počnu da pomalo blokiraju i potroše pločice prije... Znači prve uvijek traju najduže...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    auto je bilo u fabrickoj garanciji pa nije bilo opcije o zamjenskim, pitao sam čovjeka za kilometražu kaže solidna, ima slučajeva koji potroše za 35 000 hiljada vjerovatno zbog stila vožnje.

    ja bi izbjegao te zamjenske baš zbog opcije majstora 'ja mislim' kad se počne javljati škripanje, trse i sl bolesti na većim brzinama...
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    E pa treskanje nema veze sa pločicama, to je u pitanju Disk odnosno glavčina točka, a škripanje može biti do kvaliteta pločice, a može biti i do vozača, ako pregrije kočnicu onda počinje taj zvuk. Ja poštujem originalne dijelove, ali često su precijenjeni...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    A vidi, za BMW E60 prije par godina jaran je dao 800KM za sve 4 plocice (530xi) a neki dan je jaran mijenjao na 530xd doslo ga oko 600KM meni se cini... Meni za mondea su preko 200KM original... Tako da te zamjenske nisu skupe ako su OK, a ne znam kako mislis rijesiti? Je li nabaviti plocice jeftinije covjeku ili nesto prepravljati?
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni su skripale recimo na semaforu pa ljetos zamjenim sve 4 jos kazem stavi kvalitetno necu stedit, 300km platio sa punjenjem klime, zamijeni i ulje kociono i sve super bi do neki dan, cujem zadnje kocnice kako struzu kad kocim u leru recimo a nisam od zamjene od augusta presao ni 10 hiljada km. Diskovi su dobri. Jos vozim po ps kocim motorom ne vozim ko idiot.
    Jaran na bmw stavi kvalitetne original boschove plocice kod svabe i kroz par mjeseci skripi. Drugi haver uze Aurisa nema auto 40 hiljada na satu cvili ko da brata zeni jos kocnice nove glat stavljene haj budi pametan.
     
  8. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ljudi ovdje uzimali ATE diskove i kocnice pa se zalili kako skripi nakon par hiljada. Ja prije cca 10k km uzeo ATE diskove i plocice, platio naravno masno i zasad je sve ok...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Jesi ovo mene pitao?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    jesam, nisam vidio drugu stranu :)
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Nema igranja s kočnicama,nikakvo prepravljanje ne dolazi u obzir,mislio sam da se može nabaviti povoljnije u kvaliteti,s moje tačke gledišta 382KM za prednje i zadnje pločice je skupo,možda djeluje jeftino poslije onih cijena originala,ali i dalje je skupo... @Vedo ako želi nek se javi u pm da mu dam ponudu nekih zamjenskih pločica koje idu u prvu ugradnju...
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Brembo kocnice cvile, cak i one sto idu na keramicke diskove na sportskim autima. Zato sam pitao Vedu jel gledao jesu li potrosene plocice pa struzu od disk ili onako cvile.
    Bitno je da koce, a ako su bucne pojacaj muziku :)
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    koji q7 je tacno, vidim neke cijene od 70(abs) 100 trw za zadnje do nekih 270 za prednje, od ovih cijena, poprilicno su normalne sve, comline ne bih
    za ove sa posebnim pojacanim kocenjem, ne vidim u katalogu koliko su
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    @nivla - 3.0 tdi, 240 konja. Gdje gledas to?
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    u katalogu autodijelova za majstore kojem imam pristup
    inace za mnoga auta i rezervne dijelove bez cijena mozes naci part numbere na repxpert stranici nakon besplatne registracije, u infu od dijela cak mozes naci ako odgovara drugim vozilima i naravno koji sve proizvodjaci imaju za taj dio
     
    forzamilan likes this.
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni jutros prema poslu 2-3x ko da je zacvililo kvacilo tj. papucica pri mijenjanju brzine. Kasnije sve osluskivao nije se nista culo. Jel' moguce da ce me uskoro zapasti mijenjanje seta kvacila? Hebo majku, taman dogovorio ove subote da odradim veliki + mijenjenje ulja u mijenjacu + zamjena vodilica i sajli od rucne (5 i po stoja), sad mi jos treba i to...
     
  17. Almir

    Almir Komšija

  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Gledam na mobu pa ne vidim, ovo GBP ili Euro?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja koliko vidim da je u eurima, 234€. Vedo mijenjaj tog majstora, hoce da te odere ko janje za maj :)
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    ne radi se o bam :)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk