Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Isto i kod mene evo 4K sa HDR ili bez, pa i 4k/60fps videi idu na telemach 40Mb/s bez problema. Jedino što mi se dešava jeste da na nekim videima otvori 1440p, ali je to nekim čudom vezano baš za određene kanale. I na ovim videima mi nakon nekog vremena digne na 4k ali starta na 1440p.
     
    Last edited: Jan 16, 2018
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    avaka caat za video,nisam imao pojma kako detaljno fercera crt tv
    znaci isto "zmija" koja se krece velikom brzinom i tako pravi sliku
    ne znam ni je li prije kada ovako nesto snimljeno
    takodjer ovo za OLED tv...crna je bas crna zato sto se pikseli ugase skroz ,ako sam dobro skuzio
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja samo da se javim nakon preko mjesec dana :D da kazem da sam zadovoljan TV-om pravo...
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ono IPS panel :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hehehe jeste :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Isto sam zadovoljan nakon više od mjesec dana tvom, i drago mi je da nisam ips odabrao :D
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    jeli iko natjerao na onom baksuznom samsungu mu serije ci karticu da radi, meni izbaci error 17, nema sanse d ase upari, to je kartica iz oleda pa za probu prebacim, inace cu zvati one iz telemaha pa meka oni cupaju zivce jer cu ga ja baciti kroz prozor ako ovako nastavi, kupio z aspavace sobe lg 43uj701, bolji od samsunga u svemu 2 klase, jedino, ali jedino sto je kontrast manji, ali slika definitivno bolja, bolji software, nasao 291 kanal naravno trazi karticu za zakljucane, debilni samsung nasao 49 analognih i kapak, zato cu za dodatnu karticu uvaliti samsunga neka se levat pati, ja nema snage.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' kartica sa plavom ili crnom naljepnicom?
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    To k'o Matrix ;D
     
    EL NINO CFC likes this.
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Crvenom, komunistička u lg-u rastura, u Samsungu nula bodova
     
  12. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    LG- najbolji OS, najlosiji LCD paneli, OLED-i perfekcija.
    Samsung- osrednji OS, veoma dobri paneli.
    Toliko ljudi ima Samsung sa modulima i to jos najnize serije a nemaju nikakvih problema a eto kod tebe samo zeza. Jesi li probao mijenjati zemlju prije pretrazivanja kanala? Znam da dosta Philipsa ima problema sa pronalaskom kanala ali promjenom zemlje problem se rijesi.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ma sve to znam, mogu staviti zemlju koju bocu nema ponovi, djeve mu panel kada LG ima daleko bolju sliku, samo ga kontrast jebe, mada to ne smijem gledati nakon oled-a nego pustim koji sat da oci zaborave oled pa onda gledam ove, a za karticu zovnem Telemach, uzmem dodatnu pa neka se oni pate, nije poenta u državi nego u uparivanju kartice, i tv-a
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Uradio factory reset tva i sad opet uredno vuce 4K na YT. Ja koji cirkus..

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Koji apsurd u tome sto pises. Bolja slika ali losiji kontrast jel? Pa kontrast ti je temelj svake slike i uvijek ce TV sa boljim kontrastom imati bolju sliku od onog sa losijim kontrastom izuzev u ekstremno svijetlim scenama kojih bude mozda 10%-20% u nekom sadrzaju (filmu ili seriji). Sto vise citam tvoje postove sve vise imam osjecaj da serundas(bez uvrede).
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Ti serendas, nije slika samo kontrast, nego boje, ostrina, pokretna rezolucija, i sl samsung jedino sto ima kontrast, aalika realno je za qurac, sve mu je losije, same boje ko isprane, pokretna slika nikakva, ostrina losija sve, ali bas sve nula bodova, jedna od vecih greski u kupovini barem za mene, za sve mi je referenca oled, ali to je druga prica.
    A sto se kartice tice samsung je nevidi, nepronadje vise od 49 analognih kanala dok lg hladno nadje 395 samo nemozes sve koristiti jer su zakljucani, ono smece nemoze da nadje kanale, pa barem da znam da to radi, mijenjaj ti zemlje, postavke nema sanse, stalono cim stavis karticu pa treba da se upari napise error 17, zvat cu one iz telemacha nek se oni hebu, ja necu vise.
     
    Last edited: Jan 20, 2018
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Nerece ti kakve veze ima boja
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pretjerujes stvarno. Nisam neki samsung fanboy, ali mene moj ks8000 odlicno sluzi.
    U movie modu sa svim ficersima imam 25 ms input lag, ja ne znam da to moze neki drugi tv.
    Ima mana,naravno.
    Ali da je smece, nije. I veoma je daleko od smeca.
    Oled jeste bolji, vidim na telefonu, ali isto tako vidim sat na S8 koji sestalno pomjera gore-dole da ne bi doslo do burn in-a.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 20, 2018
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da su plave fleksibilnije, crvene imaju neke dodatne zaštite i enkripcije ja mislim pa može biti do toga. Otiđi u CI meni pa vidi može li se nešto isključiti u vezi toga.
    I šta će ti analogni kanali, skeniraj samo digitalne i to na 'quick scan'.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Malo si pobrkao, smece su serije 5 i 6 a serije 7 i 8 su ok, nemoj to dvoje mijesati, u tim serijama s samsung paneli dok su ovim bog te pito koje kinesko smece,ti nasao porediti seriju 8 sa serijom 6 cista socijala, nemoj zezati, oled ce dobiti burn in ako drzis 10 sati istu sliku na istom mjestu, e hebi ga onda nije oled za takve ljude.
     
    Sena likes this.