Gamerski računar do 1300 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dundo, Dec 5, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Dvojezgreni procesor ne zadovoljava gaming zahtjeve danas. Kamo li dugorocno.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Novi i3 je super za gaminga jer ima četri jezgre. Te konfe su bacanje para ako kontaš igrati 4-5 god na dual core I 8gb rama.

    Već je bilo gore, ali bolje ganjaj polovnu ploču proc I ram nego to novo.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad je gaming u pitanju vec polako procesori sa 4 jezgre padaju a da ne pricamo o dual core.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista bez 4 fizicke jezgre, a i 3GB VRAM-a je malo.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zašto? Imam tu kartu i za sada nisam imao problem na bilo kojoj igri.
     
  6. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Svjestan sam ja da nijedna kombinacija nije idealna, ali u okviru budžeta je tako kako je. Po vašim komentarima mi djeluje da ste ipak više za Ryzen 1300x zbg 4 fizičke jezgre, iako je i3 7100 malo bolji u performansama trenutno.
    Nešto sam razmišljao, računar sa i3 7100 je za 50KM skuplji, iako je ovaj procesor jefitniji u odnosu na Ryzen 1300x, mislim da mi taj dobavljač nije baš najpovoljniji, s druge strane razlika u cijeni izmedju Ryzen 5 1500x i Ryzen 3 1300x je 75KM, možda bolje dodati tih 75KM na prvi računar, što je faktički za 25KM više u odnosu na drugi računar, a barem bi dobio Ryzen 5 sa 4 jezgre i 8 threadsa...ne znam da li mi se to više isplati dugoročno?

    @zoi i5 8400 mi je ipak preskup, obzirom da za te procesore 8 generacije trebaju i nove matične 300 serije, koje su dosta skuplje u odnosu na ove obične, tako da mi to puno probija budžet. Međutim, možda i3 8100 8 generacije (4 core 4 threads) sa 300 serijom matičnom bi se dalo uklopiti, mada bi računar bio skuplji za nekih 100 KM i više u odnosu na ove računare, ali ako je to puno bolje rješenje u odnosu na razliku u cijeni, možda bi mogao uložiti malo više pa uzeti to, ali opet kažem, ako to nije neka prevelika razlika u kvaliteti u odnosu na Ryzen 5 1500x ili Ryzen 3 1300x, onda ne bi ipak davao 100-120KM više...
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Razlika izmedju tog i3 sedme generacije i novog je ogromna u igrama i do 40% ako se ne varam. Ne znam kada toliko daješ kako ti 100km može biti odlučujući faktor. Kao što ti je kolega rekao, onda radije 1050ti i uštedi tih 100km.

    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 17, 2018
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Ako mozes potegnuti dodatno za Core i3-8100, case closed :)
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Idi sa Intel konfom, kasnije kad budes pri parama, mozes apgrejdati novi cpu i iz i5 ili i7 famelije, a taj i3 prodas.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  10. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Pokusat cu tako :)

    Uglavnom ako sam dobro sumirao, znači i3 8100>Ryzen 5 1500x>Ryzen 3 1300x>i3 7100. Hvala na savjetima
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

    To je to, nabaci fotku kad pazaris i sklopis.
     
  12. Archiebald

    Archiebald Novi član

    Jel neko kupovao mozda ovdje, imate li kakva iskustva? Jesu li provjereni i kako treba ili neki prevaranti? :D
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Next.ba regularan, fiskalni racun i garancija preko Kimteca kao servisa \ distributera.
     
  14. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Ja bi radije u startu probao protegnuti se za neki i5 proc
     
  15. Soviet

    Soviet Aktivista

    Da ne postavljam novu temu.
    Nego evo sve su sanse da sklopim PC, ovako nesto:
    AMD Ryzen 5 1500x, GTX 1050Ti 4GB, 8GB rama, Asus Prime A320M-K (ne mogu bolju), ssd 120GB i zasad HDD 500GB Sata 2 iz starog kompa.
    I malo bolje skontam da mi je bolje da izbacim kuciste i napojnu iz liste i usmjerim pare na GTX 1060 3GB i sve strpam u staro kuciste (zasad) i iskoristim staru napojnu Seasonic S12 II 620W Bronze, sta vi mislite moze li ova napojna, imam je vec tri cetiri godine i dobro je drzala veliku Gigabyte HD 6870 WF3 i uvijek klokovan procesor, gledam na piku i dalje je oko 170KM.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Slobodno ostavi tu napojnu nista joj ne fali i danas.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Djeluje kao ok ideja da iskoristis stare komponente i kupis bolju graficku. Nadam se samo da si nasao 1060 po iole normalnoj cijeni.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ovo moja 1060 ne radi ovoako dobro tacno bih je prodao samo i to da doživim da prodam hardware za profit :D
     
    Esh likes this.
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    jaran me zamolio da mu sastavim gaming PC, lova mu nije problem. Uzet ce se od Pikovaca, jel ok ovo:

    8700K 800 KM
    ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING 450 KM
    CORSAIR 16GB Vengeance LED DDR4 3000MHz CL15 - 335KM
    EVGA SuperNOVA 850 B2 850W 270 KM
    Vodeno hlađenje Corsair Cooling Hydro Series H100i 270 KM
    SAMSUNG 512GB 960 PRO M.2 615 KM
    EVGA GTX 1080 Ti 11GB GDDR5 SC Black GAMING 1600 KM
    EVGA GTX 1080 Ti 11GB GDDR5 SC Black GAMING 1600 KM

    Oko 6K izadje sve skupa ovo. Citam na netu da je ova EVGA napojna OK za SLI 1080Ti, al nesta mi pojeftina, pa jel ok ona?
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Grijeh je dati 270km za H100i, 150 eura je custom loop..