FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni LastPass radi i na novom FF-u
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni samo fali sljedece, kako kuci rijetko laptop palim, na poslu na Chromeu samo napravim novog korisnika i logiram se i povuce sve moje za 1min, bookmarke addone.
    Kada zavrsim, samo delete profil, i sve ih makne s kompa instantno.
    U ff danas pokusao se logirati sa svojim acc, i nakon 3-4min nista nije povuklo, no kako mi je trazilo ono da preko maila kliknem signin link, na mobu sam to kliknuo pa mozda zato nije htjeli, mada sumljam, jer sam bio logiran na kompu uredno.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako je Quantum izasao iz bete, meni je YouTube totalno usporio, delay ogroman, recimo kad kliknem da se otvori onaj slide s lijeve strane, pa cekam po 4-5 sekundi da se otvori, isto tako i kad kliknem na subscription list.

    Čistio, reinstalirao, ali ništa, sve ostalo funkcioniše, ali samo YouTube zeza.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni radi bez greske. Nesto je do tebe. PRobaj prebaciti na classic view ako vec nisi. Kada kliknes na svoj profil, dole negdje zadnja opcija je vracanje na stari izgled.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ni ja nemam nikakvih problema...quantum radi odlicno
    desava li ti se taj delay i sa drugim browserima?
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Na Chromeu dok scrollam sub. listu, ima nekih trzavica, bas cudno.

    Vratio sam se sad na stari izgled, nisam znao da moze jos stari izgled. Na prvu radi kako treba, vidjecemo jos.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    imam neobican problem koji mi se vice vec neko vrijeme a prije ga nije bilo
    radi se o problemu sa flashom ili cime vec ali samo na mozili,ova nova quantum i ne na svim uredjajima
    naime na desktopu imam problem kao sa slike,da je pozadina bijela kao i slova,kao kada selektujes nesto i nista se ne vidi
    evo primjer ovaj bolchat ,mogu uci u chat ali ne vidim sta se pise,sve bude bijelo i blijedo
    u chromeu,u edgeu nemam ovaj problem...zadnja je verzija flasha
    takodjer na laptopu nemam problem
    vise sam puta brisao i instalirao flash,instalirao starije verzije,par puta sam radio "refresh firefoxa",koji je vrati na "fabricke postavke" i nista nije pomoglo :D
    znam da ce neki reci,pa koristi to u drugom browseru ali nervira me ovaj problem i zanima do cega je
    p.s. nemojte mi pisati sta ces na bolchatu hahha,ovo je primjer :D
    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vidi svega mi bolchat postoji jos :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ebo te bolchat,imas li rjesenje ? :p
    postoji...udjes,vidis one tetkice iz dijaspore od 50+ godina na socijali i izadjes :p
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li neko problema sa firefoxom zadnjih dana
    konstantno imam problem sa flashom...slova mi budu blijeda/isprana i bijela i bukvalno se ne vidi citati,kada je i background bijel i nije nista pomoglo
    koristim i developer edition i ovu zadnju quantum

    zadnja 2-3 dana imam novi problem...ne otvara mi youtube video i pise kao ovo sa slike
    prije nego ovo izbaci,zaledi mi racunar na 2 sekunde,pojavi se krug koji se okrece i prodje za 2-3 sekunde ali onda se pojavi ovo sa slike
    ovo se desava samo na mozili,svi ostali browseri uredno rade...chrome,edge,opera
    ova quantum je izgleda pravo smece,iako me na pocetku odusevila brzinom...sa njom 100 problema,koje nisam imao nikada prije

    [​IMG]
     
  12. lolak

    lolak Aktivista

    Resetuj settings, izbrisi cookies.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    resetovao...radi i onda sutradan opet isti problem
    ovo traje vec 3 dana
     
  14. lolak

    lolak Aktivista

    Bice da ti problem pravi neki sajt koji posjecujes ili malware.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo cesljam malwarebytesom...izbacivao mi je defender neke viruse...jer sam skidao neke sumnjive programe ali sam to sve ocistio
    vidjeti cu hoce li ovo cudo sta naci
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    malwarebytes odradio posao...naslo kamaru nekih trojanaca i coinminera....sigurno je to pravilo problem
    evo youtube radi normala sada
    tnx...ja i zaboravio na viruse a zaboravio sam i instalirati malwarebytes
     
  17. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Zašto flash pored HTML5?

    Ja ga nemam ni instaliranog kao dodatak i ne sjećam se da mi je u skorije vrjieme trebao.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa zato sto neke stranice traze izricito flash
    takva je i bolchat.org ...osim ako ima neka caka da se iskljuci flash a prebaci na html5
    btw. flash nije proradio nakon sto sam ocistio viruse i dalje je blijedo kao gore povis na slici
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    a jesi li enable-ao flash content u browseru?
     
  20. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    ni meni ne treba tako cesto, ali kad mi zatreba, ne zelim da moram paliti drugi browser samo radi toga...