All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Autoput odličan, dosta gorih ima po Evropi i u daleko naprednijim zemljama od naše.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam skoro sedmicno jednom isao tim putem i mislio da je do mog auta, cak vozio na servis da provjere :D Ali opet nas autoput je cak iznadprosjecan kakvih ima.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma kazem ono u principu,to je jedino sto valja.
    Ostalo ja ne znam, u capitolu pa krs od onih tramvajskih pruga. Da se razumijemo ima ih svugdje, samo se kod nas rade ceste i traju minimalno.

    Ubi nas nacionalna retorika, nepotizam, neprofesionalnost i sve..


    Al pored toga, imamo krseve na putevima koji zagadishe boga oca.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Jesi li se vozio nekim drugim autoputem osim nasim? :D
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    Nije ni bitno jesam li, ni na jednom putu onakvo treskanje kao kroz navedeni tunel nebi tebalo da prodje pod "ma moze i ovako" a kod nas to uveliko prolazi. Evo i primjer put sarajevo -> vogosca kojim se vozim svakodnevno, proslo proljece ga krpili i "popravljali" i sad kad vozis po njihovim popravkama gore bude nego po dijelu koji nisu dotakli, meni kroz magalu prije haman 3 godine radili novi sloj asfalta, nanovo radili i odvode za otpadnd vode ali put nageli u suprotnu stranu pa svake kise stanovnici te strane kubure sa vodom i jos je more takvih primjera.

    Najgore od svega je sto se kod nas nista ne radi kako treba nego je isplativije (znog kojekakvih talova ili sta vec) raditi isti posao iz godine u godinu nego u startu odraditi kako treba.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Mozda je u pitanju slijeganje terena ili nesto tako, jer su tuneli bili savrseni do skoro. Nisam se vozio do Tarcina od proslog proljeca cini mi se. Je li se to treskanje desava na 100km/h ili na 150+?

    Pitam jesi vozio drugim autoputem, jer samo uzmi za primjer Hrvatsku i Srbiju, autoput je katastrofa od Bg do Zg. A1 je ok na vecini dionica, vozio sam od Bijace do Baske Vode, do Splita itd. Rijeka -> Pula je osrednji. Ako poredis i sa Madjarskom i Austrijom, nas autoput je bolji, vjerovatno jer je nov, vidjecemo za 10ak godina dok se iskrpi. U Njemackoj su uglavnom dobri, kao i Norveskoj, ali svugdje imas dionica gdje ce ti treskati.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ovo ti je standardno pljuvanje na sve naše. Ništa nas ne valja, nigdje nije loše k'o kod nas itd a realnost je sasvim drugačija. Nije to neko opravdanje za takvo stanje puta ali ne treba ni osuti drvlje i kamenje na sve naše.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Sto se tice dionice od tarcina najvise se primjeti kroz tunele, postoji i na drugim dijelovima ali manje ali kroz tunel koji je u traci tarcin->sarajevo se bas primjeti na svim brzinama, a i to haman vise u desnoj traci nego u lijevoj, jednostavno asfalt nije ravan i cupkanje se osjeti bas kako heroic kaze u prvi mah sam mislio da nije do mog auta dok nisam sa drugim autom prosao istim tunelom i ponovo primjetio cupkanje.

    Ja sam to prvi put primjetio mislim nekad proslo proljece ili jesen prije toga, u tom periodu a prije ili nisam obracao paznju ili ga nije bilo.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Moze biti svasta, mada ja nisam primijetio proslo ljeto, samo je prekratka dionica da bi se isplatilo... Do Zenice super, kroz RS skoro isao, isto super.
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    jbg haman su kod mene i heroica onda francuska auta pravo neudobna :D

    objasni mi bgti kako je ukazivanje na nesto sto je lose pljuvanje po svemu sto je nase?
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naš autoput je praonica para. A onaj PGDS što smo imali 2008, tj najveci broj vozila je u konstatnom padu.
    Pa pogledajte poražavajuće podatke o brojanju saobraćaja u FBiH. Izlaz iz Tuzle 2008 je imao gotov 30k vozila.
    danas je to 18k. Isto je i u Sarajevu.
    Znači sve je manje Saobraćaja, ljudi odlaze, bit će nam dovoljne i kozije staze.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    ja na autoputu samo osjetim one sastave na mostovima, vijaduktima i gdje već imaju to je ono baš tup tup a ostale neravnine avdija dobro pegla...
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da si poslusao sebe a ne zenu i kupio francuza, nebi nista osjetio. Ovako ces imati trajne posljedice.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli je danas najmanje tuzlaka, naselili se iz okolnih opstina na hiljade. Zato i jeste manji broj na "izlazu", ne izlaze vise iz grada :) isto je i za Sarajevo. Drugi dokaz je sve manje slobodnih parking mjesta.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tale i Francuzi, haha.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Znaci ne umisljam :D Identicno sto si opisao.
     
  17. n3r0n

    n3r0n Novi član

    Mrzim ta sranja, pređeš preko njih brzinom od 150 km/h, užas, mora da dobro uništava naše aute
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. Vedo

    Vedo Moderator

  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Skupo mi nešto ovo izgleda, mislim da možeš sasvim kvalitetne i dobre uzeti za dosta manje love.
    Usput, zar ne trebaju ići balasti uz xenone(ovo je pitanje samo jer nisam siguran), većina ovih što sam ja čačkao su imali.