Igre 2022

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Dec 6, 2021.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Igra sigurno nije loša, kako se kome sviđa. Navode linearnost kao manu, a meni je to najbolje od svega. Ono što mene ne privlači je što mi ima previše akcije. Više mi liči na kakvu akcijsku igru nego na survivor horror, posebno sa ovim gadgetom što baca protivnike kuda hoćeš.
    I tehnička strana igre svakako, opet polu završena igra izašla na tržište. Taman za nekog sniženja.

    Inače koliko igra košta za ps5 i steam. Gledam na Xbox storeu izađe 26$ kada pretvorim lire.





    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Zer0 likes this.
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pa eto kazu da je prvi dio igre horor iskustvo, drugi dio da se bazira na akciju, pa se moze mozda svako malo pronaci u tome. Ispod 60-70 $ tesko da se moze naci za Steam ili PS5.
     
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Evo kome se gleda prvih 30 minuta, naravno sadrzi spoilere:

     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ovaj HCL mi je katastrofa, lik pokusava na silu da bude duhovit konstantno.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakva katastrofa, Igor je zlatan kakvi su ostali.

    Opet likovi su orjentisani za mladju raju.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zna li neko kakav survival strategy game najslicniji frostpunk-u? Znam da treba sad izaci nastavak svakako :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    They Are Billions.
     
    Reznor likes this.
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jesi odigrao dlceve za frostpunk? Ja sam nedavno i meni su odlični. Mislim da nema ništa kao frostpunk, ono je baš posebna igra :)
     
    Reznor likes this.
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Pogledaj IXION Sci-Fi survival strategiju.
    Meni se činila veoma interesantna pa sam je kupio. Zanimljiv koncept, nije prekomplikovana. Tvrde da je slična Frostpunku (ne bih mogao potvrditi, nisam igrao Frostpunk).
     
    Reznor likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvi put cujem za tu igru. Gledam na YT gameplay, ne izgleda lose.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Aldiin Thx nadjoh negdje preporuku, isto survival, ali sa zombi temom :D
    @zoi Vidim imaju jos dvije misije koje se trebaju kupiti na store, mozda uzmem, base game dobih free na Epic-u, a isto tako imam i preko Game Pass-a za Xbox One
    @Ragnarok Djeluje mi drugaciji koncept, ali izgleda zanimljivo, thx pogledam, kao sto @zoi rece Frostpunk je bas jedinstven.
    Ovo su neke koje su navodno slicne https://diamondlobby.com/similar/games-like-frostpunk/
    Plus ima jos RimWorld, Surviving Mars i Aftermath, This War of Mine je od iste kompanije, Fallout Shelter, ali radnja je ovdje bas unique, prezivljavanje na ekstremno niskim temperaturama :D
    @Reventon radnja je bas zanimljiva, mada nemas puno misija, brzo predjes, to je jedini nedostatak, medjutim imas levele Easy, Medium, Hard + Survivor mode :)
    Doduse, lako failas i Easy ako imas los management resursa i napravis pogresne odluke :D
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To mi se desilo u Surviving Mars. Dugo igrao, pravo dobra igra. Samo sto vremenom postaje sve komplikovanija, a ako nisi sve poslagao kako treba j*eban si :D
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Reznor Ima tu dosta novih stvari u ta dva DLCa, ja sam baš uživao.
     
    Reznor likes this.
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, posebno The Last Autumn, ide u period prije nego je krenulo hladno vrijeme, konstruises generator od nule, i moras stalno odrzavati motivaciju da bi narod imao volje da radi :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav je sada Cyberpunk, jedu li ga popravili?

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja bas sinoc igrao. Rekao bih da jesu.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam zavrsio Cyberpunk prije par dana i nisam naletio ni na jedan bug.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel iko igrao RE village na PS5 ili Xbox s/x?

    Na store-u ima gold verzija i "obična" za gold piše da je x/s optimized 4k ray tracing... Za ovu običnu ništa.
    Kontam da i ova obična ima sve to s obzirom da je igra prije godinu izašla, ne mogu da vjerujem da npr nema 4k rezu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Call of Duty Modern Warfare 2 je free to play do nedelje.

    Pa ko nije kupio moze isprobati. Ja igrao kratko, onako, nije lose. Ne znam da li ubacuju botove u ovaj klasicni MP mode? I da, pravo sporo se ulazi u meč, prije udjem u meč na BF 2142 gdje ima 128 igraca.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Slabo ljudi igraju Ground War i Invasion kako su WZ2 i DMZ izasli. Invasion je 20p + 20 bots VS 20p + 20 bots. Znaci 40 igraca i 40 botova na mapi. To ti je lame mod. Samo za farmanje sluzi. Ground War ti je conquest 64p kao BF. Ali i njega zaobidji. Ako ti se ne svidja klasicni COD na malim mapama, i WZ, nemas ga sta ganjati. Meni se na prevu dopao DMZ ali su me smorile BR igre.

    Evo gledam, ulupao sam 28h u nju (PC), ne znam ni ja kako. Nisam je dotakeo dvadesetak dana. Neke su stvari impresivne. Neke zaostaju 15 godina. Netcode je meni najslabija tacna. Tikrate kao da je 2.