All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Ti si iz ove diskusije ona strana sto pretjeruje u hvaljenju udobnosti koju spomjinjem, ako nisi skontao, jer inače ti ide slabo.

    A anatomic pise da se vozile osobe po 180cm i da im je bilo neudobno u a4. Tako da, čitaj ti malo. Octavia je bila prica od prije.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pobrkali su udobnost podvozja, drzanje ceste i mir i tisinu preko rupa sa prostorom za dvometrase.
     
    Reznor likes this.
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Presao 3000km za 3 sedmice sa A4, nista me nije zaboljelo :D ima strasno dobru zvucnu izolaciju kao i vecina novijih auta, sjedista imaju podesiv lumbar support. Ja sam se i u A3 vozio pozadi do Bosne i nije mi smetalo, a 187 sam visok. Ovi kosarkasi ili leze u autu ili imaju krivu kicmu, pa se mora zavaliti.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj brat sa w204 250cdi prije cca 2 mjeseca za 12 dana 8k prešao :) kaže nije se umorio :) najduža vožnja u Cuci švica sarajevo
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da je u glc-u sad bi bio na bolovanju :D
     
    Qler likes this.
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Slagao te buraz. Da je kraj bazena sjedio umorio bi se a ne još voziti pored toga svega
     
    Neraa likes this.
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma on volin da vozi. 40 mu godina i dalje uživa u svakom km…
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ima li neko preporuku nekog sredstva za odrzavanje kokpita tj onih plasticnih i gumenih dijelova a da nisu sprejevi nego mozda neke kreme ili tekucine?Hvala

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
    kvaju likes this.
  9. p4ja

    p4ja Komšija

    Kad smo vec kod toga, na havu ide hahaha
    [​IMG]
     
    dmr likes this.
  10. ibran

    ibran Aktivista

    A negdi si ga u nizbrdicu ušperio, pa nema potrošnje hehee.
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma nije brate po ravnom je, nego sam ugalgulio malo da trolam ove kolege sto im auta satro trose po 3 litra lol
    Peace to all!
     
    Aldiin likes this.
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja uzeo u DM-u neke vlažne maramice za kokpit pa tim prebrišem kad se sjetim.
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nisam ocaran nesto njima.Probao sam.Vise bi mi nesto odgovaralo u tecnom stanju da se nanosi na krpu ali u moru ovih proizvoda ne zna coek sta da uzme da valja.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sonax i nema fule. Ja uzmem one anti baterijske maramice obične što ima u svakoj radnji i prebrisem s vremena na vrijeme. Ali kod mene je u garaži pa mi zaštita od sunca i to ne treba

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    Mislim da sam nekad davno sonax imao na taj fazon, veliki sprej je u pitanju i kad ga prsces na krpu pretvara se u pjenu koju razmazes po tabli.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  16. anel007

    anel007 Komšija

    Ako editujem post nece se voditi kao nova objava. Nije u pitanju sonac nego Nigrin, mislim da sam ga u Bingu kupovao ne znam ima li sad

    [​IMG]

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Valja li cemu?

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Meni ne bio dobar dok sam peugeot 307 vozao jer mi je smetao odsajaj table od sofersajbu ljeti. Ovo kad nanesem pa skoro duplo umanji taj odsjaj pa sam ga samo za to koristio.

    Pojma nemam moze li se ovo uopce i kupiti vise, ja sam prestao prije 3-4 godine od kako 307 ne vozim vise pa mi ne treba.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iznenadno mi je prestala klima da radi.
    Jedno vrijeme se random ukljucivala i puse super, onda je to sve slabije postajalo i manje sanse da uopste proradi. Zadnji put se vracamo iz Neuma nas 4 bez klime, otvaramo prozore i panoramu, te na pola puta samo odjednom proradi.
    Jucer kod Neskovica na pauzi napunih klimu, kako gledam u onaj aparat, pritiska ima, momak kaze da drzi zrak. Iz ventilacije ne osjetim da ista puse, ima automatsku klimu i koju god temperaturu namjestim ili mod puhanja isto.
    Sinoc bezveze probam recirkulaciju da upalim i cini se da ispod nogu puse malo.
    Sta bi moglo biti ovdje u pitanju? Audi A4 B8 2011 karavan je u pitanju.
    Jedinica izgleda kao sa slike: https://i.ytimg.com/vi/qAEl8OM6bzA/maxresdefault.jpg
    Pronadjoh ovaj "fix" sinoc, ali ne bih na svoju ruku nista:


    Update: Sjedoh sad u garazu da upalim auto kako malo zahladni, klima puse fino, promijenim rucno puhanje na 12 radi i to. Moze li biti softverski? Kljuc se gurne u "rupu" kod A4 B8 i cesto drzim kvacilo tj ne saceka da se lampice pogase i upali odmah, a sad sam prvo gurnuo i cekao da odradi svoje.
     
    Last edited: Aug 30, 2023
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znači Audi A4 smeće :D