Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne treba meni, kod mene je IKEA Markus i ok je :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa jedino ako kupuješ kakvom djetetu do 10 godina. :D

    Znam da si govorio da imas neku gaming iz jyska prije, nesto tog tipa kao i sa olx. Mozda sam i pomijesao sa nekim drugim.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nista od toga, niti kupujem sebi, niti nekome drugome, vec neko od prijatelja pita kakve su stolice u pitanju, rekoh prvi put cujem za ove :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Covjek pri svakoj kupovini na piku se treba dobro naoruzati zivcima i strpljenjem. Trazim neki PC za poznanika, budzet do 400 stoje, nema se puno izbora no evo, ima kod PC_Onera, 299KM, solidan HP ProDesk neki, i5 9500, 8gb ram, 128gb ssd za 299KM. Pitam ima li, on mi nudi neki drugi pc. Pitam opet ima li na stanju ovaj za kojeg pitam, nema odgovora evo vec drugi dan.
     
    Reznor likes this.
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Sa njim ti je gubljenje vremena i ako nema na stanju nece ti ni odgovoritii,a ako nije poslao garanciju i fiskalni sto cesto praktikuje nece odgovoriti ni na upit o eventualnoj reklamaciji.
     
    edgsi and EL NINO CFC like this.
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Tako je meni i licno bilo, kazem hocu tacno odredjenu stvar on mi nudi neku drugu, naravno nije ni ta cijena
    Prijateljica narucila tastaturu preko olx narudzbe pise dostupno odmah, on odbio narudzbu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma ja, nista onda. Mislio sam da je on jedan od provjerenijih.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imate radnju pc oner i imate nekog lika sa skoro istim nickom ali to nije radnja.
    I ja sam nedavno htio nesto kupiti i nasadio se...pa sam onda zvao ove pc oner i pitao o cemu se radi,kada su mi objasnili za ovog nekog lika.
    A radnja pc oner u Lukavcu je legit
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je originalni Pc Oner ako se ne varam:

    PC_ONER
    https://olx.ba/profil/PC_ONER

    I taj bi trebao biti radnja iz Lukavca.

    Osim njeg imas jos 10 profila pc oner.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    To je glavni PC Oner. Neki dan bio tamo reklamirao bateriju za laptop. Sve prošlo ok. Ali koliko sam primijetio i kod njega je isto nema nekih artikala na stanju koji su na OLX-u.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    On je u vecini slucajeva nepouzdan,ako se kupuje postom od njega jer vecini mojih poznanika i prijatelja nije poslao ni garantni ni fiskalni,a vjerujem da bi sl. postupio i u slucaju reklamacije kao sto sam vec kazao.

    Samo licno u radnji kupovati od njega sa fiskalnim vrijednije artikle.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je radnja ali eto i oni oglasavaju sto nemaju.
    Ocito se puno ne zamaraju sa editovanjem olx profila,kao ni mnogi drugi.
    Ja od radnji ne kupujem nista sa olxa,jer vec znam da nemaju na stanju a ovo od privatnih korisnika je uvijek fostupno,osim ako se brzo proda a neko ne skine odmah oglas.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kao i svi...sve sto moze prodati na crno i proda.Sto mora kucati,kuca.
    Ja sam licno bio,uzimao nekoliko ssdova i dao mi je racun ali radnja tamo je kao skladiste ,totalno neuredno,zabacano sve
     
    Reznor likes this.
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Upravo, ne znaju ni sta imaju :D
    Na ulazu u radnju krups aparat, koji je dosao na servis, koji je do radnje odmah.
    Trazim neke diskove sto vidjeh na profilu nudi mi druge. Mada medju povoljnijim su, pa se nekad isplati ganjati s njima, recimo cesto imaju neke akcije za SSD-ove :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jeste ako imaju te SSD-eove na stanju. Piše im na OLX-u da imaju jeftine Gigabyte i AData SSD-eove a kad sam došao da uzmem ništa od toga nema samo EMTEC puno skuplji. Ali nađe mi momak u servisu neki polovan i sve ok, obzirom da nisam tražio ništa zahtjevno.
    Sreća pa sam došao po reklamiranu bateriju za laptop pa je usput.

    Suma sumarum prije kupovine pitati obavezno ima li na stanju i ako nema a mora naručiti obavezno pitati kolika je cijena toga što se naručuje da ne bi artikal promijenio cijenu u tranzitu.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sta je ovo sa olx?

    Sta god da objavis odmah te salete botovi. Zar ne postoji neki algoritam da ovo sredi, bruka ljudi se scama sa ovim...
    Hljeba i igara..
     
  18. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Također, zaspamali su i mene odmah.

    Sent from my 2201116TG using Tapatalk
     
  19. iPlay

    iPlay Komšija

  20. hackintoshOS

    hackintoshOS Novi član